MLM -co to jest marketing wielopoziomowyczy? [czy warto działać w biznesie MLM] inaczej multi level marketing sieciowy

MLM -co to jest marketing wielopoziomowyczy? [czy warto działać w biznesie MLM] inaczej multi level marketing sieciowy

mlm multi level marketing

Wolność finansowa, dochód pasywny to pojęcia często kojarzone z MLM. Jednak tak naprawdę niewiele ludzi zdaje sobie sprawę czym jest i jak dokładnie działa Multi Level Marketing.

mlm multi level marketing

Wolność finansowa, dochód pasywny to pojęcia często kojarzone z MLM. Jednak tak naprawdę niewiele ludzi zdaje sobie sprawę czym jest i jak dokładnie działa Multi Level Marketing czy inaczej marketing sieciowy. Obalmy zatem mity, które nagromadziły się wokół marketingu sieciowego oraz zobaczmy jak to wygląda w praktyce.

Co to jest MLM? Definicja – marketing wielopoziomowy

MLM -co to jest marketing wielopoziomowyczy? [czy warto działać w biznesie MLM] inaczej multi level marketing sieciowy 1

Marketing wielopoziomowy (MLM definicja): to strategia stosowana przez niektóre firmy zajmujące się sprzedażą bezpośrednią, aby zachęcić obecnych członków do rekrutacji nowych członków (sprzedawców-rekruterów), którzy otrzymują procent od sprzedaży osób które zarekrutują.

Dystrybutorzy zarabiają również na bezpośredniej sprzedaży produktów klientom. Znany na świecie Amway, który sprzedaje produkty zdrowotne, kosmetyczne i domowe, jest przykładem dobrze znanej firmy zajmującej się sprzedażą bezpośrednią, która wykorzystuje marketing wielopoziomowy.

🥇POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM PRZECZYTA GO KONKURENCJA

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży.💸💸💸

🔐 Twoje dane są bezpieczne.🔐 (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu).

darmowy newsletter marketingowy i SEO SEM Reklamy PPC

Gdzie się zarejestrować w MLM, aby zarabiać przez internet?

 1. Złote myśli – W Programie MLM Złote Myśli reklamujemy ebooki, czyli książki w elektronicznej wersji. Sprzedaż odbywa się przez internet, po zarejestrowaniu otrzymamy dużo materiałów promocyjnych w postaci banerów, linków promocyjnych oraz darmowych fragmentów ebooków w formacie PDF. Pozostaje nam tylko dotrzeć z ofertą do potencjalnego klienta. Więcej informacji o programie partnerskim Złote Myśli.
 2. Ceneo – Jest to raczej program partnerski, aniżeli MLM, ponieważ CENEO dzieli się zyskami z Wydawcami, którzy zarejestrują się w programie affiliacyjnym. Ceneo oferuje 65% prowizji za przekliki, 65% za akcje “Kup na Ceneo” oraz 10% za polecenie z aktywnymi cookie przez 90 dni. Program partnerski CENEO jest idealny dla osób, które prowadzą blogi, strony, fora dyskusyjne lub posiadają społeczności, którym mogą polecić dowolny produkt z wielu kategorii dostępnych w Ceneo. Możemy również promować produkty w mediach społecznościowych itd.
 3. W Polsce jest mało programów działających typowo pod MLM, funkcjonują raczej na zasadzie programów partnerskich. Czyli nie ma tutaj wielu poziomów, a tylko jeden. To znaczy zarabiamy z osoby którą zarekrutowaliśmy, a nie idzie to niżej w strukturę. Plus taki, ze prowizje od sprzedaży są przez to większe. O programach partnerskich możesz przeczytać tutaj.

Poniżej dosyć śmieszny komiks z programu złote myśli (tu masz link).

MLM -co to jest marketing wielopoziomowyczy? [czy warto działać w biznesie MLM] inaczej multi level marketing sieciowy 2
MLM -co to jest marketing wielopoziomowyczy? [czy warto działać w biznesie MLM] inaczej multi level marketing sieciowy 3
MLM -co to jest marketing wielopoziomowyczy? [czy warto działać w biznesie MLM] inaczej multi level marketing sieciowy 4

MLM co to (najważniejsze punkty)

 • Marketing wielopoziomowy (MLM) to strategia stosowana przez niektóre firmy zajmujące się sprzedażą bezpośrednią, aby zachęcić obecnych dystrybutorów do rekrutacji nowych osób.
 • W programach MLM na całym świecie mogą być obecne setki lub tysiące osób, ale stosunkowo niewielu uzyskuje znaczące dochody ze swoich wysiłków, co wskazuje na możliwy schemat piramidy.
 • Chociaż wiele praktyk MLM jest legalnych, najrozmaitsze organizacje badają firmy zajmujące się marketingiem wielopoziomowym. Niestety wiele z nich stosuje wątpliwe, legalne praktyki, takie jak prowadzenie piramid.
diagram marketingowy jak budować świadomość za pomocą reklam social media, Google Ads i SEO


REKLAMA

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing
Sprawdź naszą ofertę

KONIEC REKLAMY

MLM jak zacząć

W przeciwieństwie do tradycyjnej sprzedaży bezpośredniej, w której przedstawiciele handlowi są zatrudniani przez firmę, model marketingu wielopoziomowego wykorzystuje niezależnych dystrybutorów, którzy pracują w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin. Większość z tych rekrutów to sami zadowoleni klienci, którym oferowane są premie, korzystne warunki zakupu i wysokie prowizje.

Ideą marketingu wielopoziomowego jest wykorzystanie osobistych sieci dystrybutorów do ukierunkowanego marketingu polecającego, zgodnie z zasadą: „Bardziej prawdopodobne jest, że uwierzysz przyjacielowi niż agencji reklamowej”.

Niezależni dystrybutorzy są często lepszymi ambasadorami marki niż celebryci. Podobnie jak mikroinfluencerzy w marketingu online, dystrybutorzy MLM wpływają na swoich znajomych.

Termin marketing wielopoziomowy odnosi się do różnych poziomów w strukturze organizacyjnej przypominającej piramidę. Kierownik sprzedaży w firmie ma niewielki zespół pracowników, którzy rekrutują niezależnych dystrybutorów, którzy z kolei rekrutują nowych partnerów.

Kiedy dystrybutor dokonuje sprzedaży, otrzymuje prowizję. Osoba, która zwerbowała kolejnego dystrybutora, również otrzymuje częściową prowizję, a osoba stojąca nad nimi wyżej w hierarchii MLM również otrzymuje procent od sprzedaży.

Ta zasada obowiązuje aż do szczytu piramidy. Nawet dyrektor generalny powinien otrzymać część prowizji oprócz faktycznej wartości towaru. W rezultacie dystrybutorzy na wyższych szczeblach często generują większy dochód z prowizji od sprzedaży ich rekrutów niż z własnej sprzedaży.

W przeciwieństwie do hierarchii w tradycyjnej firmie, poziomy w modelu marketingu wielopoziomowego określają jedynie sposób podziału prowizji. Dystrybutorzy na wyższych poziomach nie mają uprawnień do zarządzania uczestnikami na niższych poziomach.

🥇POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM PRZECZYTA GO KONKURENCJA

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży.💸💸💸

🔐 Twoje dane są bezpieczne.🔐 (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu).

darmowy newsletter marketingowy i SEO SEM Reklamy PPC

Wielu dystrybutorów jest bardzo zadowolonych z tej płaskiej hierarchii, ponieważ czują, że mają bardziej bezpośredni kontakt z kierownictwem wyższego szczebla.

Jednak dystrybutorzy w firmie zajmującej się marketingiem wielopoziomowym są narażeni na znacznie większe ryzyko związane z aktywnym działaniem niż sprzedawcy zajmujący się tradycyjną sprzedażą bezpośrednią, ponieważ prowizje są zwykle jedynym źródłem ich dochodów.

Większość dystrybutorów w organizacjach MLM jest wysoce zmotywowanych, mimo że często nie mają formalnego szkolenia biznesowego i przechodzą jedynie szkolenia dotyczące produktów i sprzedaży za pośrednictwem firmy.

W większości przypadków przedsiębiorstwa stosują dwa standardowe modele nagradzania dobrych wyników:

 • Uczestnicy, którzy z powodzeniem rekrutują nowych dystrybutorów, będą generować znaczny dochód pasywny dzięki prowizjom.
 • Sprzedawcy odnoszący sukcesy mogą również wspinać się po drabinie i zarabiać wyższe prowizje.

Jak działa MLM?

Typowy program marketingu wielopoziomowego polega na rekrutacji. Możesz zostać dystrybutorem (lub sprzedawcą, konsultantem lub współpracownikiem), czasami za pośrednictwem innego dystrybutora produktów firmy, a czasami przez ogólnie reklamowane spotkanie.

Jeśli zdecydujesz się zostać dystrybutorem w firmie zajmującej się sprzedażą bezpośrednią, zarabiasz pieniądze zarówno na sprzedaży produktów MLM, jak i poprzez rekrutację innych dystrybutorów, otrzymując część dochodu generowanego przez tych dystrybutorów.

A kiedy ci dystrybutorzy sami rekrutują dystrybutorów, zarabiasz na dochodach, które generują.

Dystrybutorzy, których rejestrujesz w ramach planu marketingu wielopoziomowego, i ci, których rejestrują osoby które sam zarekrutowałeś, są nazywani Twoja strukturą.

Dystrybutor, który pierwotnie zwerbował Ciebie i tego, kto jest nad nim w łańcuchu rekrutacyjnym, nazywani są Twoimi menagerami.

Dystrybutor, który Cię rekrutuje, powinien udzielać Ci pomocy w rozpoczęciu pracy, w tym szkolenia.

Marketing sieciowy a piramida finansowa

Czy MLM to piramida?

Model biznesowy piramidy działa tylko wtedy, gdy liczba uczestników znacznie rośnie.

Zamiast skupiać się na rzeczywistej sprzedaży produktów, programy te koncentrują się na rekrutacji nowych uczestników, którzy rozwijają firmę, inwestując swoje pieniądze lub pracując.

Na przykład firmy, które sprzedają popularne kryptowaluty, które „dopiero wchodzą na rynek i wkrótce będą warte krocie” zamiast sprzedawać rzeczywiste produkty, są nie tylko niewiarygodne, ale także nielegalne.

Podobnie jak firmy, które sprzedają produkty – często tylko jeden produkt – którego cena jest tak zawyżona, że nikt nie kupiłby ich bez zachęty do zarabiania prowizji od rekrutów.

W przeciwieństwie do tego, legalna firma zajmująca się marketingiem wielopoziomowym sprzedaje produkty wysokiej jakości po niższych cenach niż konkurenci z tradycyjnymi kanałami dystrybucji.

Prowizja musi być opłacalna dla dystrybutorów i może być wyższa niż tradycyjne prowizje od sprzedaży, ponieważ firma oszczędza na kosztach ogólnych pracowników, czynszu i marżach hurtowych.

Renomowane firmy zajmujące się marketingiem sieciowym można również zidentyfikować po ich reklamie, która kładzie nacisk na produkty, a nie na możliwość generowania pasywnego dochodu poprzez rekrutację dodatkowych dystrybutorów.

MLM -co to jest marketing wielopoziomowyczy? [czy warto działać w biznesie MLM] inaczej multi level marketing sieciowy 5

Czym różni się MLM od piramidy finansowej? Wokół Multi Level Marketing narosło w ostatnim czasie bardzo dużo mitów i półprawd. Zatem zanim przejdziemy do porównania MLM do piramidy finansowej zapamiętajmy:

Legalność – jak dobrze wszyscy wiemy piramidy w Polsce oraz wielu krajach na świecie są zabronione i propagowanie tego typu działalności jest niedozwolone

Sposób działania – mimo pewnych podobieństw MLM różni się od typowych piramid finansowych. Zarabianie w marketingu wielopoziomowym polega na sprzedaży usług, produktów i budowaniu sieci biznesowej. Piramida skupia się wyłącznie na budowaniu sieci i pobieraniu opłaty od każdego nowego członka.

Opłaty – wstępując do MLM nie płacisz żadnej opłaty wstępnej. W piramidach natomiast podstawą zarobku osoby na szczycie są opłaty pobierane od nowych osób.

Zarobki – w piramidach realną szansę zarobienia ma wyłącznie osoba znajdująca się na szczycie. W MLM członkowie sieci mają wpływ na swoje przychody nie tylko przez zachęcanie nowych osób do wstąpienia do sieci, ale także przez sprzedaż produktów

Przykłady MLM w Polsce lista popularnych firm działających w Polsce

Często pada w internecie pada pytanie, jaki mlm polecacie? Ja nie polecam żadnego, ale tu jest lista:

 • Złote myśli – ebooki, audiobooki, książki, gry, na prawdę sporo
 • Akuna — naturalne suplementy
 • Amway Polska — wellness, suplementy, kosmetyki
 • Avon Cosmetics — kosmetyki
 • Colway.pl — wellness, suplemety kolageny
 • Colway International — wellness, kosmetyki, kolagen
 • Dr Nona International — kosmetyki, wellness
 • DuoLife — suplementy
 • Earth Power — suplementy
 • EuCO — odszkodowania
 • FM World — perfumy, kosmetyki
 • Herbalife — kosmetyki, wellness
 • LR Health & Beauty — wellness, suplementy
 • Novision — ubezpieczenia
 • Organic Life — kosmetyki naturalne
 • Oriflame — kosmetyki, wellness
 • OVB Allfinanz — produkty finansowo-ubezpieczeniowe
 • Prouvé — perfumy, środki czystości
 • Souvre Internationale — perfumy, kolagen, suplementy
 • Tupperware — AGD
 • Vantis Holding — szkolenia, edukacja finansowa
 • Vorwerk Polska — AGD
 • Zepter International — AGD, kosmetyki

Przykłady MLM na świecie:

Tupperware to jedna z najbardziej znanych firm MLM na świecie. Założona w USA w 1938 roku firma stała się synonimem całej swojej kategorii produktów – plastikowych pojemników do przechowywania żywności – na poziomie, z którym konkurują tylko firmy z klasycznymi kanałami dystrybucji, takimi jak taśma klejąca czy odkurzacze Hoover.

Avon to marka kosmetyków z około 6 milionami przedstawicieli i rocznymi przychodami w wysokości 5,7 miliarda dolarów. Jest to jedna z największych firm marketingu wielopoziomowego na świecie. Na początku 2020 roku firma Avon Products, Inc. została przejęta przez grupę kosmetyczną Natura & Co, w skład której wchodzi marka The Body Shop.

Herbalife to jedna z największych firm zajmujących się marketingiem wielopoziomowym suplementów diety. Założona w Kalifornii w 1980 roku, ma obecnie prawie 2,3 miliona niezależnych dystrybutorów na całym świecie.

Amway to największa na świecie firma zajmująca się marketingiem sieciowym, której przychody sięgają prawie 9 miliardów dolarów. Założona w Michigan w 1959 roku, jej około 3 miliony przedstawicieli sprzedaje artykuły zdrowotne, kosmetyczne i domowe w ponad 100 krajach.

Jak budować MLM przez internet?

Wiele osób na początku swojej drogi w marketingu wielopoziomowym nie ma pojęcia skąd wziąć nowe kontakty. Lista najbliższych znajomych szybko się kończy. Jeszcze kilka lat temu Facebook był bardziej tolerancyjny, jak również dało się organicznie wykręcić fajne zasięgi.

Dlaczego marketing wielopoziomowy jest tak popularny?

Prawdopodobnie dlatego, że większość programów mlm działa w oparciu o obietnicę „sky is the limit”, z dorzuconą niewielką ilością „łatwych pieniędzy”.

Jeśli ciężko pracujesz, jak mówi większość osób w MLM, to nie ma ograniczeń co do tego, ile pieniędzy możesz zarobić. A dzięki swojej strukturze będziesz zarabiać nic nie robiąc.

Wisienką na torcie jest to, że wejście w struktury MLM jest zwykle dosyć nisko kosztowne, więc zostanie dystrybutorem jest o wiele tańsze niż rozpoczęcie własnej działalności w wielu przypadkach lub zrobienie czegoś takiego jak zakup franczyzy.

Ponadto wiele programów marketingu wielopoziomowego jest starannie konstruowanych z atrakcyjnymi nagrodami. Przedstawiciele Avon mogą zarabiać na wyjazdach na wakacje. Amway co miesiąc oferuje premie pieniężne oparte na wynikach.

Czy marketing wielopoziomowy (MLM) jest tego wart?

To, czy MLM jest odpowiedni dla Ciebie, zależy od takich czynników, jak to, czy masz pieniądze na inwestycje, czy masz pasję do sprzedawanych produktów oraz czy konkretny MLM, który rozważasz, jest uzasadniony na Twoim etapie w życiu na którym jesteś.

Tylko proszę nie mylić mlm z piramidą. Aby MLM był legalny, potrzebuje trzech rzeczy:

 • Produkt lub usługa wysokiej jakości
 • Dochód uzyskany ze sprzedaży produktów lub usług
 • Koncentracja na sprzedaży, a nie rekrutacji
 • Pieniądze muszą być przede wszystkim zarabiane na sprzedaży produktów i usług, a nie na rekrutacji nowych członków.
 • Programy MLM bez produktu lub z produktem niskiej jakości lub skupiający się na otrzymywaniu wynagrodzenia za rekrutację może być nielegalnym piramidą.

Legalne firmy MLM są takie same jak każda inna firma. Jeśli jesteś zainteresowany wejściem do tej branży, zanim zaczniesz, rozważ następujące kwestie:

 • Przestudiuj historię firmy i plan wynagrodzeń. Dowiedz się, w jaki sposób zarabia się pieniądze oraz jakie zalecenia i wsparcie oferuje ta firma. Gdzie ma siedzibę, kto ją założył, jak długo działa?
 • Traktuj swój biznes MLM jak biznes, a nie hobby, nawet jeśli jest to zajęcie uboczne.
 • MLM to nie sposoby na szybkie wzbogacenie się. Jak każda firma, wymagają od Ciebie zdefiniowania rynku docelowego, dotarcia do niego i sprzedaży.
 • Liderzy, Twój manager — Kto będzie Twoim menagerem, tzw. „upline’em” – czyli bardziej doświadczonym członkiem, który Cię wprowadzi i przekaże wiedzę. Jest to wybitna osoba, czy może bez kompetencji biznesowych?
 • Produkty/Usługi — Aby być pewnym siebie sprzedawcą, musisz być spójny. Zapomnij o spójności, jeśli w głębi ducha nie będziesz przekonany do jakości lub korzyści płynących z używania produktów.
 • Opinie — Co mówią ludzie? Niekoniecznie kieruj się anonimowymi opiniami z internetu. Porozmawiaj z ludźmi, którzy działają lub działali w danej firmie i wypytaj ich o szczegóły. Większość chętnie podzieli się z Tobą informacjami.
 • Umowa — Czy jest np. zakaz konkurencji i jaki okres obejmuje?
 • Plan marketingowy — Musisz rozumieć, w jaki sposób będzie naliczana Twoja prowizja. Wbrew pozorom, nie jest to oczywiste. Kiedy działałem w MLM, osoby będące kilka poziomów nade mną nie potrafiły wyliczyć wynagrodzenia na stanowiskach dyrektorskich (wyższych progach prowizyjnych).

MLM zalety. Plusy network marketingu

Nie uważam, że MLM to zło. Jest kilka rzeczy, które w mojej opinii są naprawdę ciekawe.

 1. Prowadzisz firmę w uproszczonej wersji – dużo osób chce prowadzić firmę, ale nie ma pomysłu na produkt, czy usługę, boi się zatrudniać innych na etacie, nie chce pakować się w koszty, biuro, auta, księgowość itp. Tutaj może się skupić tylko na budowaniu i rozwijaniu. Resztę zrobi za nich „firma matka”.
 2. Niski koszt wejścia – start w tym biznesie jest bardzo prosty. Nie musisz rejestrować firmy, kupować maszyn, wynajmować i urządzać lokalu. Otworzenie salonu fryzjerskiego czy zwykłego sklepu spożywczego jest znacznie kosztowniejsze. Zatem nawet jeśli uznasz, że to jednak nie Twoja bajka to nie zostajesz ze sprzętem i kredytem.
 3. Elastyczne godziny pracy – w MLMie sam sobie jesteś szefem. Chcesz pracujesz, nie chcesz – nie pracujesz. Możesz umawiać spotkania w godzinach porannych lub popołudniowych. To co robisz, kiedy robisz, i z kim robisz, to tylko i wyłącznie Twoja sprawa.
 4. Dodatkowe źródło zarobku – ten punkt wynika z poprzedniego. Jako, że nikt nie narzuca Ci sztywnych godzin pracy, to możesz network marketingiem zająć się przed pracą lub po jej zakończeniu.
 5. Wsparcie od liderów – liderom zależy (a przynajmniej powinno), żeby osoby w ich strukturze osiągały coraz lepsze wyniki z prostego powodu – im więcej zarobią ludzie w ich strukturze, tym więcej zarobią liderzy.
 6. Szkolenia – przystępując do mlm bardzo często można brać udział w niezłych szkoleniach dotyczących sprzedaży, zarządzania sobą w czasie, marketingu czy komunikacji interpersonalnej, nawet za darmo.
 7. Uczysz się życia – działając w MLMie wielokrotnie usłyszysz “nie”.
 8. Umiejętności komunikacyjne – osoby skryte, ciche i nieśmiałe dzięki licznym spotkaniom i szkoleniom stają się otwarte, pewne siebie, i jak wcześniej wyjście na środek i powiedzeniu kilku zdań do grupy było dla nich przerażające, tak później potrafili wygłosić naprawdę znakomite przemówienia.
 9. Nikt nie patrzy na Twoje wykształcenie – Jeżeli czujesz, że to coś, w czym możesz się sprawdzić, to nikogo nie obchodzi czy masz skończone studia czy jedynie podstawówkę. To może być także sensowne rozwiązanie dla osób, które skończyły studia, ale po ich zakończeniu okazało się, że totalnie nie widzą się w zawodzie, do którego przygotowywały się wiele lat.
 10. Nikt nie skreśla Cię z powodu wieku
 11. Przeszłość to przeszłość – do pracy w niektórych zawodach potrzebne jest zaświadczenie o niekaralności. Niestety ludzie są tylko ludźmi i czasami ktoś zbłądzi popadając w konflikt z prawem. Network marketing może być rozwiązaniem dla osób, które w przeszłości popełniły błąd.
 12. Dostajesz gotowe know-how – z tym oczywiście bywa różnie bo wszystko zależy od tego, kto Cię do tego biznesu zarekrutuje. Czasami ludzie męczą swoich znajomych, wpisują ich pod siebie, a po kilku tygodniach sami wypadają z gry. Dobrze poukładana firma działająca w sektorze network marketingu nie działa na ślepo, a stara się jak najwięcej rzeczy usystematyzować i stworzyć konkretne procedury.
 13. Nie wypłacasz pensji z góry – w network marketingu wszyscy działają na prowizji. Dla Ciebie jest to o tyle dobre, że budując strukturę nie wypłacasz ludziom pensji z własnej kieszeni. Robi to firma, z którą współpracujesz i pieniądze wypłacane są za efekty.

MLM wady. Minusy network marketingu

 1. Marketing sieciowy nie jest w pełni dochodem pasywnym — jeśli przestaniesz dbać o rozwój i obroty Twojej struktury, to w końcu liczba osób zacznie spadać. W sieci zarobek rośnie lub utrzymuje się, dopóki Twoi menedżerowie aktywnie pracują.
 2. Branża MLM ma w internecie dużo negatywnych opinii — spora część osób będzie hejtować Ciebie i firmę. Jeśli będziesz nachalnie namawiać znajomych, to mogą się od Ciebie odwrócić.
 3. Jako dystrybutor MLM nie jesteś właścicielem marki — nie masz takiego wpływu na produkty i politykę firmy jak we własnym biznesie.
 4. Pracujesz bezpośrednio z ludźmi — będzie Ci ciężko, jeśli nie lubisz spędzać dni na spotkaniach, rozmowach telefonicznych i wyjazdach.
 5. MLM to nie jest etat — zapomnij o stałym wynagrodzeniu na początku współpracy — wejście na pewien poziom zarobków może zająć „trochę” czasu.
 6. Aby dołączyć do niektórych firm, będziesz musiał podpisać się pod zakazem prowadzenia konkurencyjnej działalności. Czasem obejmuje on parę lat po rozwiązaniu współpracy. Jeśli będziesz chciał sprzedawać podobne produkty lub przejść do innej firmy, to możesz mieć kłopoty.

Zarobki w MLM

Cechą charakterystyczną marketingu sieciowego jest występowanie zysków pasywnych. Fakt ten stanowi o atrakcyjności biznesu tego rodzaju i sprawia, że jest on tak dochodowy.

W związku z tym wyjaśniamy co to jest zysk pasywny i na czym polega jego tworzenie, ponieważ jest to coraz popularniejsza metoda zarabiania pieniędzy (przez Internet i nie tylko), jednak jeszcze nie wszyscy wiedzą co dokładnie kryje się pod tym terminem.

Mówiąc w telegraficznym skrócie moglibyśmy stwierdzić, że zarabiać pasywnie – oznacza tyle co zarabiać nic nie robiąc.

I tak w rzeczywistości jest. Dodać jednak należy, że najpierw trzeba zainwestować (pieniądze lub swój czas i pracę), aby zdobyć źródło dochodów pasywnych.

Istota Dochodu pasywny lub inaczej dochodu rezydualnego polega na tym, że w wyniku raz wykonanej przez nas pracy otrzymujemy wielokrotnie regularne zyski, podczas gdy już nie pracujemy.

Oczywiście jest to bardzo korzystne i opłacalne. Nie każda jednak praca przynosi nam dochód tego rodzaju. Na przykład zwykła praca na etacie przynosi nam jednorazową wypłatę.

Jeśli za miesiąc chcemy otrzymać kolejną wypłatę – musimy przepracować kolejny miesiąc. A gdy przestajemy pracować – przestajemy zarabiać. Jest to przeciwieństwo dochodu pasywnego.

Jak zwiększyć sprzedaż w MLM?

MLM -co to jest marketing wielopoziomowyczy? [czy warto działać w biznesie MLM] inaczej multi level marketing sieciowy 6

Przedstawiciele branży MLM, najczęściej przekonują, że produkt jest elementem drugorzędnym. Tak naprawdę chodzi tu o werbowanie kolejnych dystrybutorów. Szukasz więc sprzedawców wśród rodziny, znajomych.

Efekt jest taki, że twoja praca polega przede wszystkim na zarządzaniu ludźmi.

Jak budować strukturę w MLM

Jaki sposób szkolenia zastosować, aby network marketing rozwijał się równomiernie i stabilnie? Jesteś w poważnych tarapatach myśląc, że książki i wykłady załatwią sprawę.

Cofnijmy się do starożytnych Chin.

Istnieje pewna przypowieść. Rolnik chcąc nauczyć młodego byka orać, zaprzęgał go wespół ze starym doświadczonym już bykiem.

Stary byk doskonale wiedział co robić. Jakim tempem należy iść, gdzie skręcić, na co uważać i gdzie zatrzymać się aby odpocząć. Po kilkudziesięciu dniach wspólnej orki, młody byk wiedział wszystko to co stary. Był gotowy do samodzielnej pracy.

Profesjonalny marketing sieciowy, multi-level marketing

Przełożenie na MLM:

Jeśli chcesz w sposób profesjonalny przygotować nowego partnera zastosuj tę zasadę. Żadne teoretyczne szkolenie, żadna książka nie da takich rezultatów jak wspólna praktyka. Wspólne telefonowanie do klienta, wspólnie przeprowadzone spotkanie handlowe, wspólne jedzenie i wspólne spędzanie czasu.

Modelowanie, czyli nauka przez obserwację jest całkiem skuteczne. Natomiast reguła byków, czyli nauka poprzez wspólne uczestnictwo to najskuteczniejszy sposób szkolenia.

Daje naprawdę zadziwiające i przede wszystkim trwałe rezultaty. Dzięki jej zastosowaniu umysł osoby niedoświadczonej wchłonie całą wiedzę jak gąbka wilgoć.

Dodatkowo przez wspólne obcowanie wytwarza się więź między szkolącym i szkolonym. Co w przypadku działalności opartych na relacjach ma znaczenie wręcz kluczowe.

MLM, marketing sieciowy- co trzeba zapamiętać

Marketing wielopoziomowy (MLM), zwany także marketingiem sieciowym, lub sprzedażą piramidową, jest kontrowersyjną strategią marketingową dotyczącą sprzedaży produktów lub usług, w przypadku której przychody firmy MLM pochodzą z nieopłacanej (bezpośrednio przez firmę) siły roboczej sprzedającej produkty lub usługi firmy, podczas gdy zarobki uczestników pochodzą z piramidalnego lub binarnego systemu wynagrodzeń. Strategia MLM często jest mylona z nielegalnym schematem piramidy.

W marketingu wielopoziomowym plan wynagrodzeń teoretycznie umożliwia wypłatę uczestnikom tylko z dwóch potencjalnych strumieni przychodów.

Pierwszy: wypłata z prowizji od sprzedaży dokonywanych przez uczestników bezpośrednio ich własnym klientom detalicznym.

Drugi: wypłata z prowizji na podstawie zakupów hurtowych dokonanych przez innych dystrybutorów znajdujących się w hierarchii mlm poniżej uczestnika, który zrekrutował tych innych uczestników do MLM; w hierarchii organizacyjnej MLM, uczestnicy ci są określani jako dystrybutorzy niższej linii, zarektutowani, czy agenci podlegający.

W związku z tym oczekuje się, że sprzedawcy MLM będą sprzedawać produkty bezpośrednio konsumentom końcowym za pomocą poleceń dotyczących relacji i marketingu szeptanego, ale co najważniejsze, są zachęcani do rekrutowania innych, aby dołączyli do łańcucha dystrybucji firmy jako sprzedawcy, aby mogli stać się kolejnymi agentami.

Z nami każda firma może się rozwijać. Tworzymy firmy i rozwijamy istniejące w internecie, a nasz marketing=WYNIKI. Z resztą zobacz co możemy osiągnąć w kilka miesięcy:

Czy warto inwestować w seo: dlaczego pozycjonowanie się opłaca

Zacznij współpracę z partnerem godnym zaufania!

Marketing w internecie, reklama i rozwijanie firm to nasza pasja i chleb powszedni. Na bieżąco jesteśmy zawsze z najnowszymi trendami, po to aby dawać Tobie to co najlepiej działa. Konkretny wynik, bez przepalania budżetu. Dla każdego zadania posiadamy wyszkolonych specjalistów, którzy dowiozą obiecane wyniki.

Skontaktuj się z nami:

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Co to jest biznes MLM?

Biznes MLM (Multi-level Marketing) jest to rodzaj biznesu, w którym za sprzedaż określonego produktu lub usług odpowiedzialne są osoby należące do sieci współpracowników. W zamian za swoją pracę, sprzedawcy otrzymują bezpośrednie wynagrodzenie w postaci opłat lub prowizji oraz mogą otrzymać dodatkowe premię ze wszystkich poleconych im przez system osobach. Systemy MLM są stosowane głównie wszystkich branż oferujących szeroki wybór produktów lub usług, w tym żywności, energetyki, suplementów diety i zdrowia, produktów kosmetycznych, sprzętu telekomunikacyjnego itp.

Jak bardzo spodobała Ci się ta strona?

Kliknij na gwiazdki aby ocenić! (dobre opinie sprawiają, że piszemy więcej)

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 556

Jeszcze nie ma głosów. Bądź pierwszą osobą.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!