Marketing partyzancki – ciekawa forma promocji firmy (większy zasięg, mniejszy koszt)

Ile kosztuje reklama w Google
Ile kosztuje reklama w Google Ads (adwords)?
27 kwietnia, 2022
Facebook marketing
Jak zmienić nazwę strony na fb
27 kwietnia, 2022
Marketing partyzancki
Marketing partyzancki

Jak działa marketing partyzancki?

Każdy właściciel firmy z pewnością zrobi wszystko, by podjąć takie działania marketingowe, które przyniosą maksymalne korzyści. Warto sięgać do niestandardowych narzędzi, które mogą zagwarantować naprawdę fantastyczne rezultaty. Marketing partyzancki to niekonwencjonalna strategia reklamowa, która wykorzystuje tanie taktyki marketingowe, skutecznie przyciągające uwagę potencjalnych klientów.

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing

Co to jest marketing partyzancki definicja

Marketing partyzancki (ang. guerilla marketing) to termin dla różnych rodzajów niskobudżetowych, ciekawych i oryginalnych, a także niekonwencjonalnych taktyk marketingowych o niskim ryzyku i wysokim potencjale zysku.

Czym jest ambient marketing?

Ambient marketing to nieszablonowe działania promocyjne, które cechują się świeżością i oryginalnością. Wykorzystujemy tutaj najczęściej kreatywne pomysły, pełne humoru i emocji. Ambient marketing ponadto angażuje i przyciąga uwagę, co pozwala na zwiększone interakcje.

Jaka jest historia marketingu partyzanckiego?

Jest to pojęcie, które do powszechnego zastosowania weszło dopiero w roku 1984. Ten rodzaj marketingu został opisany w książce i natychmiast zainteresowały się nim największe światowe marki. Wszystko dlatego, że marketing partyzancki wyróżnia się bardzo wysoką skutecznością przy jednocześnie wyjątkowo niskich kosztach. Umożliwia on komunikację z potencjalnymi klientami w sposób, który od razu zwraca ich uwagę – kreatywny, angażujący oraz odważny.

Nie będzie żadnego błędu w stwierdzeniu, że marketing partyzancki stał się nieodłączną częścią kultury popularnej. Jest to narzędzie, które obecnie bardzo często i chętnie wykorzystują nie tylko największe światowe marki, ale także aktywiści, organizacje oraz lokalne firmy. Wszystko dlatego, że marketing partyzancki ma w swoim zanadrzu coś dla każdego.

Na czym polega marketing partyzancki?

Termin marketingu partyzanckiego został zainspirowany przebiegiem wojen partyzanckich. Są to nieregularne działania wojenne, które polegają na małych rozmiarów strategiach taktycznych, zazwyczaj stosowanych przez cywilów.

Na tego typu działania składają się elementy zaskoczenia, sabotaż czy też niespodziewane akcje. Marketing partyzancki tę samą taktykę przeniósł do branży marketingowej – i sprawdza się tutaj naprawdę rewelacyjnie.

Tego typu marketing nie polega na planowaniu strategicznych, długoterminowych działań. Skupia się on raczej na przeprowadzeniu niespodziewanych, szybkich akcji, których zadaniem jest zaangażowanie odbiorców, wzbudzając w nich zaskoczenie i zainteresowanie.

Tego typu akcje marketingowe bardzo często odbywają się w nietypowych miejscach, lecz nie są prowadzone na szeroką skalę.

Warto wspomnieć, że marketing partyzancki sięga po różnego rodzaju narzędzia.

Jakie są zalety marketingu partyzanckiego?

Może się wydawać, że sama definicja marketingu partyzanckiego jest dość skomplikowana, niemniej jednak jego wdrożeniem może zająć się tak naprawdę każda marka – od największych światowych firm, aż po niewielkie, lokalne przedsiębiorstwa. Aby kampania marketingowa tego rodzaju była skuteczna, należy wykazać się nie lada kreatywnością.

Trzeba zaskoczyć potencjalnych klientów, podejmując zaskakujące i niespodziewane działania. Śmiało można więc powiedzieć, że największa trudność polega na synchronizacji doskonałego pomysłu, czasu jego wprowadzenia, a także wyborze idealnej lokacji.

Aby móc przeprowadzić skuteczną kampanię marketingu partyzanckiego, należy dokładnie poznać preferencje i przyzwyczajenia grupy docelowej. Pomóc w tym mogą skrupulatne i dokładne badania rynkowe. Marketing partyzancki bardzo często skupia się na obecnych wydarzeniach w popkulturze, puszczając oczko do swoich obserwatorów. Często wykorzystuje również znane powiedzenia, gry słowne bądź też zwroty, które aktualnie są na czasie.

Wyzwaniem w marketingu partyzanckim jest to, by firma, która z niego korzysta, przez cały czas pozostała naturalna i autentyczna. Wszystko dlatego, że w obecnych czasach potencjalni klienci są bardzo wrażliwi na agresywne kampanie reklamowe.

Stąd też od razu są w stanie wyczuć jakiekolwiek sztuczne nuty. Z zewsząd docierają do nich różnego rodzaju bodźce, które mają zachęcić ich do zakupu – dlatego też marketing partyzancki musi zainteresować ich czymś nowym, z czym jeszcze nie mieli do czynienia.

Działania marketingowe podejmowane przez firmę powinny mimo wszystko pozostawiać przez cały czas w zgodzie z wyznawanymi przez nią wartościami oraz przesłaniem zaadresowanym do klientów.

Tylko dobre skoordynowanie tych elementów sprawi, że ogólny zakres działań będzie bez żadnego problemu zaakceptowany przez odbiorców. Przekaz, który firma adresuje do potencjalnych klientów, musi być naturalny, lekki i prawdziwy.

Co można zyskać stosując marketing partyzancki?

Firma, która prowadzi działania z zakresu marketingowego, może liczyć na naprawdę wymierne efekty. Sprawnie przeprowadzona akcja potrafi podbić serca konsumentów na zawsze. W dzisiejszych czasach to właśnie humor, zaskoczenie i lekka ironia to coś, co zawsze się sprawdza. Oczywiście, nie może w tym zabraknąć lekkości i świeżości.

Podsumowując, śmiało można powiedzieć, że marketing partyzancki to pojęcie, które powinien znać każdy właściciel firmy. Wszystko dlatego, że jest on stosunkowo niedrogi, a może zagwarantować spore korzyści.

Z racji tego, że nietypowe treści w dzisiejszych czasach bardzo szybko roznoszą się po całym internecie, marka, która prowadzi udaną kampanię marketingową, może liczyć na nagły wzrost rozpoznawalności, a co za tym idzie – zwiększoną sprzedaż swoich produktów.

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Marketing partyzancki – ciekawa forma promocji firmy (większy zasięg, mniejszy koszt)

Podsumowanie

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy

A jak jest u Ciebie?

Przy okazji, daj znać co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Marketing partyzancki – ciekawa forma promocji firmy (większy zasięg, mniejszy koszt).

Napisz w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)