Elon Musk chce kupić Twittera i wycofać go z giełdy (wrogie przejęcie)

wypozycjonowanie strony
Wypozycjonowanie strony (Jak wypozycjonować stronę w Google)
11 kwietnia, 2022
Agencje mediowe
Agencje mediowe, jak działają i czym są?
15 kwietnia, 2022
Elon Musk chce kupić Twittera i wycofać go z giełdy (wrogie przejęcie)
Elon Musk chce kupić Twittera i wycofać go z giełdy (wrogie przejęcie)
Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Elon Musk chce kupić Twittera i wycofać go z giełdy (wrogie przejęcie)

Ale co to dokładnie oznacza?

Otóż najbogatszy obecnie na świecie człowiek Elon Musk chce zaoferować za każdą akcję 54,20 dol., co przekłada się na wartość rynkową Twittera wynoszącą prawie 43 mld dol.

Tego typu oferty uważa się za wrogie przejęcia, czyli przejęcia spółki, które są niekonsultowane z głównymi akcjonariuszami i zarządem.

Wrogie przejęcie polega na tym że bezpośrednio osoba/podmiot zwraca się do akcjonariuszy spółki docelowej lub próbuje dokonać zmiany zarządu. Najczęściej tego typu przejęcia pojawiają się kiedy przejmujący uważa, że przejmowana spółka jest niedowartościowana.

Ale o tym za chwilę, ponieważ kilka dni temu mieliśmy pewną głośną sytuację właśnie pomiędzy SEC (amerykańska komisja papierów wartościowych i giełd), Muskiem i Twitterem.

Otóż na początku kwietnia Musk poinformował SEC że wstał się udziałowcem większościowym i posiada 9,2% akcji twittera. Zrobił to z kilkudniowym opóźnieniem, prawdopodobnie aby nie podbijać ceny akcji zbyt wcześnie. Z tego powodu zostało wszczęte przeciwko niemu postępowanie i prawdopodobnie zostanie ukarany.

Wszyscy wiemy, że w social mediach panuje obecnie moda na kupowanie wszystkiego w ślepo co kupuje Musk. A jeśli na coś nagle pojawia się bardzo duża liczba kupujących to cena drastycznie idzie do góry.

Poza tym tak na prawdę Musk zaczął kupować akcje twittera w większych ilościach już w styczniu.

Ale co sam zainteresowany ma na ten temat do powiedzenia?

“I invested in Twitter as I believe in its potential to be the platform for free speech around the globe, and I believe free speech is a societal imperative for a functioning democracy. However, since making my investment I now realize the company will neither thrive nor serve this societal imperative in its current form.”

„Zainwestowałem w Twittera, ponieważ wierzę, że może on stać się platformą wolności słowa na całym świecie i uważam, że wolność słowa jest społecznym imperatywem dla funkcjonującej demokracji. Jednak od czasu dokonania inwestycji zdaję sobie sprawę, że firma ani nie będzie prosperować, ani służyć temu społecznemu imperatywowi w jego obecnej formie”.

Czy to prawda, czy nie? To zostawiam już do oceny Tobie. Natomiast faktem jest że rzeczywiście wydaje się być zwolennikiem wolnego słowa, ponieważ był bardzo przeciwko banowaniu konta Donalda Trumpa.

Natomiast skąd Elon Musk miałby mieć pieniądze?

W liście do SEC Elon Musk nie zdradza w jaki sposób miałby sfinalizować transakcję. Mówi że w gotówce.

Obecnie według Bloomberga jest najbogatszym człowiekiem na ziemi, z majątkiem szacowanym na 259 mld dolarów. Natomiast około 3/4 tej kwoty to akcje Tesli, więc oferowane przez niego 43 miliardy dolarów to wcale nie będzie taka prosta sprawa, ale jak wspomniałem nie zdradza skąd miałby mieć pieniądze.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)