Projekt graficzny -co musi posiadać żeby było WOW! (przykłady, definicja, oferta,cennik)

Projekt graficzny -co musi posiadać żeby było WOW! (przykłady, definicja, oferta,cennik)

Projekt graficzny

Jakie cechy powinien mieć dobry projekt graficzny?

Jednym z najbardziej twórczych sposobów komunikacji międzyludzkiej jest projektowanie graficzne.

Dzięki niemu możliwe jest także nadawanie produktom lub usługom osobliwego charakteru, znaczenia lub uwypuklania najważniejszych ich właściwości.

Profesjonalnie wykonane projekty, o wysokich walorach artystycznych, potrafią doskonale oddać motyw przewodni i temat główny zamawianych grafik, druków, tekstów lub fotografii.

Sprawdź, jak wygląda wysokiej jakości projekt graficzny i czego potrzeba do jego stworzenia.

diagram marketingowy jak budować świadomość za pomocą reklam social media, Google Ads i SEO


REKLAMA

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing
Sprawdź naszą ofertę

KONIEC REKLAMY

Co to jest projekt graficzny?

Projekt graficzny to proces tworzenia graficznego projektu, który może obejmować różnorodne elementy, takie jak ilustracje, zdjęcia, ikony, typografia, kolory i kształty. Projekt graficzny może dotyczyć różnych mediów, takich jak druk, wideo, strony internetowej, aplikacji mobilnej lub interfejsu użytkownika.

Projektanci graficzni tworzą projekty, które mają na celu wizualnie reprezentować marki, produkty lub usługi w sposób atrakcyjny i przyciągający uwagę, a jednocześnie wyrażający ich wartości i idee. Projekt graficzny może obejmować wiele etapów, od koncepcji i prototypowania po produkcję i dystrybucję.

Przykłady projektów graficznych to logo, ulotka, plakat, broszura, baner reklamowy, projekt strony internetowej, koncepcja opakowania produktu, materiały reklamowe, a także animacje i grafiki wideo.

Projekt graficzny to cyfrowa praca plastyczna, zazwyczaj tworzona na potrzeby szeroko pojętego Internetu -od stron internetowych, po identyfikacje wizualne, czy projekty ulotek lub banerów. Może się składać się z bitmapy, elementów grafiki wektorowej, typografii itp.

Projektem graficznym może być zarówno grafika do social media, rollup, plakat, wizytówka czy baner reklamowy w Internecie.

Na początku najważniejszy jest pomysł i cel projektu

Najważniejszy w projektowaniu jest bez wątpienia cel. To on jest podstawą całego projektu i wyznacza mu określony kierunek. Na początku procesu potrzeba zgromadzić wszelkie potrzebne informacje, które pomogą lepiej poznać potrzeby i wymagania klienta.

Te dane mają bezpośredni wpływ na określenie celu projektu.

🥇POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM PRZECZYTA GO KONKURENCJA

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży.💸💸💸

🔐 Twoje dane są bezpieczne.🔐 (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu).

darmowy newsletter marketingowy i SEO SEM Reklamy PPC

Graficzny projekt strony internetowej

Jest on bardzo ważny, ponieważ kiedy jesteśmy pewni swojego przekazu i intencji, możemy dobrać także odpowiednie narzędzia wyrazu, a to uczyni komunikat bardziej zrozumiałym. Jest to niełatwy proces, ponieważ do stworzenia idealnego projektu należy wziąć pod uwagę jego wszelkie aspekty.

Dobry projekt graficzny, który ma na przykład wspierać konkretną kampanię reklamową, potrzebuje stworzenia koncepcji głównej, na której będzie można oprzeć kolejne działania.

Przy projekcie tworzenia tożsamości danej marki dobrze jest wziąć pod uwagę jej charakter oraz sposób jej identyfikacji przez klienta. Przed wyborem ścieżki, wskazane jest zapoznanie się z brandbookiem i wytycznymi tam zawartymi.

Pomogą one w zachowaniu spójności i klarowności pomysłu, a także w ustaleniu hierarchii poszczególnych elementów komunikatu zawartych w projekcie.

diagram marketingowy jak budować świadomość za pomocą reklam social media, Google Ads i SEO


REKLAMA

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing
Sprawdź naszą ofertę

KONIEC REKLAMY

Wyrazisty projekt dzięki jasności komunikatu i dobraniu odpowiedniego kontrastu

Komunikacja jest główną funkcją każdego projektu, o czym każdy projektant powinien pamiętać.

Projekt powinien być tworzony w sposób przejrzysty i zrozumiały dla wszystkich odbiorców. Każdy kolejny element, wzbogacający projekt powinien mieć jasno określoną funkcję, która może pomóc usystematyzować jego treść, nieść konkretne informacje lub zaznaczać misję marki oraz firmy.

Podstawą komunikacji jest treść, która dzięki odpowiedniej organizacji pomoże oddać jasność i sens w projekcie.

Umożliwia to nakierowanie i przeprowadzenie odbiorcy przez ustaloną przez nas drogę.

Umiejętne użycie kontrastów jest bardzo pomocne przy tworzeniu hierarchii w projekcie. Wszystkie elementy różnicować można na wiele różnych sposobów. Można dobrać je pod względem koloru, rozmiaru, kształtu lub odpowiedniej typografii. Dobrze jest pamiętać, iż oko ludzkie lubi powtarzające się wzory, które zawsze zauważa.

Dobrze jest kierować się zasadą odpowiedniego rozmieszczenia składowych projektu względem siebie. Ich odpowiednia bliskość oraz podobieństwo będą pomocne w odpowiednim ich grupowaniu przez odbiorcę.

Nie należy jednak mocno przesadzać ze zbyt dużą ilością wielu kontrastowych elementów, które w nadmiarze mogą powodować chaos utrudniający odbiór. Najczęściej wystarczające jest pozostawienie w pobliżu ważnego elementu wolnej przestrzeni.

Dzięki temu zabiegowi można uzyskać lepsze podkreślenie najważniejszego elementu w projekcie. Nie ma potrzeby stosowania dużej ilości elementów, które mogłyby zakłócić odbiór i percepcję.

Dobór odpowiedniej typografii oraz kolorów

Odpowiednio dobrana typografia może być tylko dopełnieniem projektu lub jego bazą.

Tak czy inaczej, bardzo ważny jest dobór odpowiedniego fontu. Bardzo często to właśnie odpowiedni font nadaje styl projektu, podkreśla jego charakter oraz komunikat.

Co wyróżnia dobry projekt graficzny?

W czasie projektowania dobrze jest ograniczyć się do jednego lub maksymalnie dwóch fontów. Komunikat projektu będzie wyglądać dzięki temu profesjonalnie. Dobór odpowiedniej typografii nie jest do końca taki prosty.

Jest on zdeterminowany przez rodzaj projektu, który będzie zwracał uwagę na różne inne aspekty. W przypadku kreowania tożsamości marki należy dobrać font, który będzie kompatybilny z jej charakterem lub nastrojem przesłania kampanii.

W czasie projektowania obszernych fragmentów tekstu dobrze jest zwrócić uwagę na konkretną rodzinę fontów, których różnorodność pomoże wprowadzić kontrasty do projektu.

Z czego składa się projekt graficzny? Co wyróżnia dobry projekt graficzny?

Projekt graficzny składa się z różnych elementów, w zależności od jego celu i zakresu. Poniżej przedstawiam podstawowe składniki projektu graficznego:

  1. Koncepcja: etap koncepcyjny to proces wyboru koncepcji i idei, które będą reprezentować markę, produkt lub usługę. Projektant graficzny powinien uwzględnić cel projektu, grupę docelową i wartości, które ma wyrażać projekt graficzny.
  2. Zasoby graficzne: projekty graficzne składają się z różnych zasobów, takich jak zdjęcia, ilustracje, ikony, grafiki wektorowe, animacje, czcionki i kolory. Projektant graficzny musi wybierać zasoby, które najlepiej reprezentują idee projektu i przyciągają uwagę odbiorców.
  3. Kompozycja i układ: projektant graficzny musi dobierać elementy projektu w sposób estetyczny i funkcjonalny. Elementy takie jak zdjęcia, tekst i grafiki powinny być ułożone w sposób logiczny i łatwy do odczytania.
  4. Typografia: wybór odpowiedniej czcionki i jej stylów jest ważny dla projektu graficznego. Czcionki powinny być łatwe do odczytania i dostosowane do kontekstu projektu.
  5. Kolory: kolory mają duże znaczenie w projektach graficznych. Projektant graficzny musi wybierać kolory, które dobrze ze sobą współpracują i odzwierciedlają wartości projektu.
  6. Format i rozmiar: projektant graficzny musi dopasować format i rozmiar projektu do jego celu i docelowego medium, takiego jak druk, strona internetowa, aplikacja mobilna lub inna platforma.
  7. Ewentualnie animacje lub interaktywne elementy: w zależności od projektu, mogą być również potrzebne animacje lub interaktywne elementy, które przyciągają uwagę i zachęcają do interakcji z projektem.

Podsumowując, projekt graficzny składa się z wielu elementów, a projektant graficzny musi uwzględnić ich znaczenie i ich spójność w całości, aby uzyskać ostateczny, atrakcyjny i funkcjonalny projekt.

Najważniejsze cechy dobrego projektu graficznego

Nie bez znaczenia, przy projektowaniu jest dobór odpowiednich barw i kolorów. Jest to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ mogą one znacząco zmienić charakter i barwę przekazu.

Przy ich doborze dobrze jest kierować się teorią koloru, która stanowi źródło wiedzy o znaczeniach poszczególnych barw i emocjach, które wywołują lub tonują.

Dzięki temu można wywołać i wzmocnić wybrany przez projektanta efekt.

Wszystko zależy od tego, jak bardzo barwy będą nasycone, zróżnicowane, a także jakie będą miały barwy pochodne.

Wybrane barwy i kolory są bardzo pomocne w stworzeniu hierarchii, ponieważ ich zmienna intensywność, może prowadzić klienta po całym projekcie w sposób odpowiednio dobrany i przygotowany przez projektanta.

Odpowiednie stopniowanie barw i ich tonów jest podstawą dobrego projektu graficznego.

Jak wycenić projekt graficzny

Jedną z najpopularniejszych form wycen graficznych są stawki godzinowe. Podaje się je najczęściej w widełkach „od do”. Czyli na przykład klient uzyskuje informację, że na wykonanie projektu strony głównej jego strony internetowej, w oparciu o spisany brief reklamowy, potrzeba około 8-12 godzin, a koszt każdej z nich to 100 zł netto.

Ile kosztuje projekt graficzny?

Koszt projektu graficznego zależy od wielu czynników, w tym od skali i złożoności projektu, doświadczenia i umiejętności projektanta graficznego, a także od czasu potrzebnego na wykonanie projektu.

Projekt graficzny może kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od wymagań i specyfikacji projektu. Bardzo proste projekty, takie jak np. logo, mogą kosztować kilkaset złotych, podczas gdy bardziej złożone projekty, takie jak strona internetowa lub kompleksowy system identyfikacji wizualnej firmy, mogą kosztować kilka tysięcy złotych lub więcej.

Warto jednak pamiętać, że koszt projektu graficznego to tylko jedna z wielu kwestii, które należy uwzględnić przy zamawianiu projektu graficznego. Należy również zwrócić uwagę na jakość i doświadczenie projektanta graficznego, jego portfolio i opinie od innych klientów. Ważne jest także dokładne określenie zakresu projektu oraz uzgodnienie z projektantem graficznym harmonogramu pracy i terminów.

Z nami każda firma może się rozwijać. Tworzymy firmy i rozwijamy istniejące w internecie, a nasz marketing=WYNIKI. Z resztą zobacz co możemy osiągnąć w kilka miesięcy:

Czy warto inwestować w seo: dlaczego pozycjonowanie się opłaca

Zacznij współpracę z partnerem godnym zaufania!

Marketing w internecie, reklama i rozwijanie firm to nasza pasja i chleb powszedni. Na bieżąco jesteśmy zawsze z najnowszymi trendami, po to aby dawać Tobie to co najlepiej działa. Konkretny wynik, bez przepalania budżetu. Dla każdego zadania posiadamy wyszkolonych specjalistów, którzy dowiozą obiecane wyniki.

Skontaktuj się z nami:

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy
pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy

A jak jest u Ciebie?

Przy okazji, daj znać co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Jakie cechy powinien mieć dobry projekt graficzny?

Napisz w komentarzu.

Jak bardzo spodobała Ci się ta strona?

Kliknij na gwiazdki aby ocenić! (dobre opinie sprawiają, że piszemy więcej)

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 111

Jeszcze nie ma głosów. Bądź pierwszą osobą.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!