Jak poprawić pozycjonowanie strony internetowej, lub sklepu ecommerce (jak się nauczyć)

Jak zacząć pozycjonowanie
Jak zacząć pozycjonowanie strony (metody i elementy pozycjonowania)
16 kwietnia, 2022
Pozycjonowanie stron samemu
Pozycjonowanie stron samemu, SEO samodzielnie -czy to w ogóle możliwe?
16 kwietnia, 2022
Jak poprawić pozycjonowanie strony
Jak poprawić pozycjonowanie strony

Pozycjonowanie – jak poprawić widoczność strony w wyszukiwarce?

Zdecydowana większość osób używających Internetu korzysta z wyszukiwarki Google. Najczęściej szukane są produkty czy usługi poprzez wpisanie odpowiednich słów i haseł, a pozycjonowanie ma za zadanie ułatwić dostęp klientom do znalezienia odpowiedniego sklepu oferującego szukany produkt, czy usługę.

Dzisiaj rozjaśnimy poniższe kwestie:

 • Na czym dokładnie polega pozycjonowanie strony?
 • Jak poprawić pozycjonowanie?
 • Czy jest możliwość wykonania samodzielnie pozycjonowania?
Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie strony jest procesem czasochłonnym oraz wymagającym użycia różnych narzędzi.

Przede wszystkim na początku edytowana jest zawartość strony internetowej, która musi być przyjazna dla wyszukiwarki Google.

Pozycjonowanie powoduje, że strona znajduje się wysoko w wynikach wyszukiwania, a to powoduje zwiększony ruch na niej.

Marzeniem każdej firmy posiadającej stronę internetowej jest osiągnięcie miejsca w pierwszej dziesiątce. Oczywiście im wyższa pozycja, tym lepiej. Dlatego trzeba podejść do pozycjonowania kompleksowo i zadbać o każdy szczegół związany ze stroną i marketingiem.

Agencja i agencje

Jak poprawić pozycjonowanie strony?

Przede wszystkim chodzi o to, aby na stronie znalazły się wartościowe informacje, które zainteresują klienta.

Algorytmy Google dokładnie sprawdzają content stron internetowych, dlatego ważne jest stworzenie treści, które będą trafiały do odbiorców i będą odpowiedzią na ich zapotrzebowanie.

Nie bez znaczenia jest także różnorodność treści, która będzie odpowiadała na różne rodzaje zapytań użytkowników.

W treściach umieszczonych na witrynie powinny znaleźć się frazy kluczowe, które odpowiadają za optymalizację pod kątem SEO. Chodzi o to, aby dobrać odpowiednie słowa, które nie mogą być zbyt ogólne. Warto poświęcić temu etapowi więcej czasu i znaleźć niszę, która będzie minimalizować konkurencję.

Dobrą metodą jest zastosowanie fraz long tail. Takie frazy składają się z większej ilości słów kluczowych, które przez swoją specyfikę pomogą zdobyć więcej klientów.

Jak poprawić pozycję strony w Google?

Strona powinna być przystosowana do oglądania jej na różnych urządzeniach. Coraz większa ilość użytkowników korzysta ze smartfona lub tabletu, dlatego ważne jest stworzenie strony, która będzie odpowiadała tym wymogom. Ważne jest również zabezpieczenie strony certyfikatem SSL.

Bezpieczna strona zachęci nie tylko klientów do wejścia na nią, ale także roboty Google wyłapują niebezpieczne strony i zrzucają je na niższe pozycje. Algorytmy Google zwracają dużą uwagę na linkowanie, które powinno być skutecznie prowadzone przez cały czas.

Co jest najważniejsze w pozycjonowaniu?

Należy zachować proporcję, ustalając strategię linkowania. Każdy ma inną strategię. Niektórzy zalecają że linki dofollow powinny stanowić 70%, a nofollow 30%. Podczas pozycjonowania może dojść do duplikacji treści, które są wyłapywane przez roboty Google.

Treści mogą być powielane zewnętrznie i wewnętrznie.

Powielanie wpisów, które znajdują się pod różnymi adresami URL, powoduje, że Google automatycznie obniża pozycję strony.

Jak zwiększyć widoczność strony w rankingu Google?

Więc pamiętaj o podstawach:

 1. Research słów kluczowych.
 2. Twórz wartościowy content.
 3. Zadbaj o optymalizację pod kątem SEO.
 4. Zapobiegaj duplikacji treści.
 5. Wykorzystaj dane strukturalne.
 6. Prowadź efektywny link building.
 7. Stwórz responsywną stronę www.
 8. Zwiększ szybkość ładowania swojej strony internetowej.

W innym wpisie opiszemy jak zwiększyć pozycjonowanie Google Maps.

Czy warto pozycjonować stronę samodzielnie?

Etapy pozycjonowania są opisane szczegółowo w Internecie. Dostępnych jest także bardzo dużo poradników w formie filmów, z których można skorzystać.

Wiele osób wybiera taką opcję ze względu na oszczędność kosztów. Jednak nie zawsze takie działania przynoszą efekty. Pozycjonowanie strony jest nie tylko czasochłonnym procesem, ale wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy.

Samo przeczytanie informacji o dostępnych narzędziach jest niewystarczające, aby wdrożyć wszystkie zalecenia w sposób odpowiedni i przyjazny wyszukiwarce Google.

Należy pamiętać także, że firmy marketingowe zajmujące się pozycjonowaniem zajmują się tym od wielu lat i wiedzą, które narzędzia są najskuteczniejsze w danej branży.

Znalezienie się na wysokiej pozycji w Googlach wymaga zaangażowania wielu osób, które będą odpowiedzialne za różne sfery związane z pozycjonowaniem. Amatorskie podejście do tematu może przynieść odwrotny skutek.

Google używają różnych filtrów i narzędzi, przy pomocy których na niektóre strony może być nałożony nawet ban.

Jak długo trwa pozycjonowanie i ile kosztuje?

Zdobycie renomy i pozyskanie klientów jest czasochłonnym procesem. Nie da się rozreklamować firmy z dnia na dzień. Potrzeba czasu, aby zdobyć zaufanie i pokazać, że produkt jest dobry. Czasami może trwać to nawet wiele miesięcy.

System identyfikacji wizualnej
Jak poprawić pozycjonowanie strony internetowej, lub sklepu ecommerce (jak się nauczyć)

Tak samo jest w przypadku pozycjonowania, które zwiększony ruch na stronie przyniesie po minimum 4 miesiącach. Jest to ciągły proces, który nie może zostać zaprzestany nawet na kilka dni.

Należy uzbroić się w cierpliwość, gdyż zbyt szybkie wdrożenie narzędzi do pozycjonowania może przynieść odwrotny efekt. Nie wolno się zniechęcać, jeśli w pierwszych dwóch czy trzech miesiącach klienci się nie zainteresują produktem, czy usługą. Działania marketingowe wymagają czasu i nic nie może być robione na szybko.

Jaki koszt należy ponieść, aby poprawić pozycjonowanie? Cena zależna jest od kilku czynników.

Na pewno oferty za 100 lub 500 złotych nie są ofertami pochodzącymi od poważnych firm. Średnio przyjmuje się, że pełna usługa kosztuje około 1500 do 2000 złotych miesięcznie w zależności od branży, w której działa firma.

Pozycjonowanie stron jak się nauczyć

Widzisz już że nauka seo nie jest wcale taka prosta i musisz znać się na kilku dziedzinach. Ten wpis to tylko ogólne wytyczne na temat jak polepszyć pozycjonowanie strony. Mam nadzieję, że zachęciliśmy Ciebie do dalszej pracy i nauki tego tematu.

Daj znać w komentarzu co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Jak poprawić pozycjonowanie strony internetowej, lub sklepu ecommerce (jak się nauczyć) ? Do następnego razu!

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)