Google Universal Analytics 3 zamieni się Google Analytics 4 (1 lipca 2023)

Instagram Marketing
Instagram marketing
17 marca, 2022
Jak pisać ciekawe opowiadania
Jak pisać ciekawe opowiadania, Marketing treści na blog, stronę internetową lub do reklam
21 marca, 2022

Google wycofa Universal Analytics w przyszłym roku, firma ogłosiła w środę. Usługi Universal Analytics przestaną przetwarzać nowe działania 1 lipca 2023 r., a usługi Universal Analytics 360 przestaną przetwarzać działania 1 października 2023 r.

Google Analytics
Google Analytics

Google rezygnuje oficjalnie z Google Analytics 3, czyli Universal Analytics. Wszyscy będziemy musieli przejść na Google Analytics 4, czyli GA 4. Usługi Universal Analytics przestaną działać 1 lipca 2023 r.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Co to znaczy?

Oznacza to, że musimy skonfigurować GA 4 jak najszybciej, dzięki czemu będziemy mogli porównywać dane rok do roku. Niestety dane z GA 3 nie zostaną przeniesione do GA 4.

Wiele osób miało nadzieję że Google pozwoli na migrację danych z GA 3 do GA 4. Niestety…

Głównym problemem będzie to że nie będziemy mogli sprawdzić swoich danych np 5,10 lat wstecz w GA4, a znając życie z czasem GA3 zostanie wyłączone.

Wciąż mam nadzieję, że pozwolą mimo wszystko zachować dostęp do tych danych historycznych lub przynajmniej pokazać je w nowym GA 4.

Google powiedziało oficjalnie:

Wszystkie standardowe usługi Universal Analytics przestaną przetwarzać nowe działania 1 lipca 2023 r., a usługi 360 Universal Analytics przestaną przetwarzać nowe działania 1 października 2023 r. Po tym czasie będziesz mieć dostęp do swoich wcześniej przetworzonych danych w Universal Analytics dla co najmniej sześć miesięcy.

https://blog.google/products/marketingplatform/analytics/prepare-for-future-with-google-analytics-4/

All standard Universal Analytics properties will stop processing new hits on July 1, 2023, and 360 Universal Analytics properties will stop processing new hits on October 1, 2023. After that, you’ll be able to access your previously processed data in Universal Analytics for at least six months.

https://blog.google/products/marketingplatform/analytics/prepare-for-future-with-google-analytics-4/

Dlaczego w ogóle google wycofuje starego analyticsa?

Twierdzą jasno że Universal Analytics stworzono z myślą o innej generacji pomiarów online, które były skoncentrowane na urządzeniach desktopowych, niezależnych sesjach i łatwiej analizowanych danych z plików cookie.

Google Analytics 4 różni się od GA3 tym, że działa na różnych platformach, nie opiera się na plikach cookie i wykorzystuje do pomiaru model danych oparty na zdarzeniach. Nie przechowuje również adresów IP, co w przyszłości pomoże z kwestiami które dotyczą prywatności.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)