Ux seo w pozycjonowaniu

Tworzenie zaplecza seo
Tworzenie zaplecza seo (PBN, zaplecze private blog network)
31 stycznia, 2022
analiza seo
Analiza seo pozycjonowanie google
1 lutego, 2022
Ux seo
Ux seo

Jak UX SEO wpływa na pozycjonowanie?

SEO kiedyś wydawało się bardzo proste. Wszystko, czego potrzebowałeś, to działająca strona, wystarczająca liczba słów kluczowych i backlinków z automatu, aby odpowiedzieć na wszelkie możliwe zapytania użytkowników, bez względu na to, czy były one związane z Twoją treścią, czy nie.

Nie trzeba dodawać, że w dzisiejszych czasach nie jest to takie proste, ponieważ Google i inne wyszukiwarki starają się zapewnić swoim użytkownikom jak najlepsze wrażenia podczas korzystania z ich usług wyszukiwania, musiały narzucić zestaw zasad, których muszą przestrzegać witryny, jeśli chcą mieć dobrą pozycję na stronach wyników wyszukiwania.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Aby to zrobić, marki i firmy muszą skupić się na SEO, które jest słowem opisującym dość żmudny proces uczynienia strony internetowej przyjazną dla wyszukiwarek. Ale w dzisiejszych czasach, ze wszystkich potencjalnych praktyk SEO, w które można się zaangażować, coraz częściej zwraca się uwagę na: doświadczenie użytkownika (UX).

Ale ile ma wspólnego projektowanie UX z SEO?

SXO (search experience optimization) = SEO (search engine optimization) + UX (user experience)

Jak UX i SEO współpracują ze sobą?

Jeszcze do niedawna UX i SEO były postrzegane jako podmioty konkurujące. Teksty pod seo były praktycznie niemożliwe do przeczytania, ale z biegiem czasu coraz większy nacisk Google kładzie na wrażenia użytkownika solidnie łączy te dwa aspekty.

Ujednolicenie UX i SEO pojawia się naturalnie na dzisiejszym cyfrowym rynku. Wspólny cel polegający na oferowaniu najlepszych informacji osobom wyszukującym sprawia, że współpraca pod postacią SXO działa. SEO kieruje ruch na Twoją stronę internetową. UX utrzyma osoby w Twojej witrynie. Dlatego projektowanie ux ma takie samo znaczenie jak seo, na przykład:

  • Bez dobrego SEO masz niewielki ruch na swojej stronie i nikt nie zauważa Twojego UX.
  • Słabe wrażenia użytkownika odciągną odwiedzających od Twojej witryny, zapewniając wysoki współczynnik odrzuceń i brak konwersji (pomimo tego, że Twoje SEO jest na najwyższym poziomie).

Wspólne elementy SEO i UX

Możesz być także zainteresowany czy doświadczenie użytkownika UX w SEO jest czynnikiem rankingowym?

Tak! Ale pośrednio, zwiększając parametry takie jak czas na stronie czy % odrzuceń.

Intuicyjny projekt

Pojęcie „intuicyjnego” projektu i struktury może czasem wydawać się ludziom dziwne. W końcu, jak ktokolwiek może stwierdzić, czy ludzie będą wiedzieć, jak korzystać z niektórych elementów Twojej witryny.

Ale intuicyjny projekt nie zagłębia się zbytnio w szczegóły techniczne czegokolwiek. W rzeczywistości intuicyjny projekt w ogóle nie jest widoczny – i o to chodzi.

Jeśli masz intuicyjny projekt strony internetowej, oznacza to, że każdy użytkownik, nawet jeśli po raz pierwszy odwiedził Twoją witrynę, może z powodzeniem z niej korzystać. A kiedy coś widzą, wiedzą, co robić. Wiedzą, że jeśli słowo jest podkreślone i ma inny kolor w tekście, jest to kotwica z linkiem. Klikają link, który przenosi ich do innych istotnych treści.

Choć pokusa, aby przeforsować, jest tutaj silna, ponieważ nikt nie chce, aby ich strona internetowa wyglądała dokładnie tak, jak konkurenci, ważne jest, aby nie komplikować sprawy zbytnio. Im trudniej jest ludziom poruszać się po Twojej witrynie, tym bardziej prawdopodobne jest, że ją opuszczą.

Łatwa nawigacja

Obok intuicyjnego designu istnieje łatwa nawigacja. Podobnie jak w poprzednim punkcie, musisz upewnić się, że użytkownicy wiedzą, jak przejść z jednej sekcji witryny do drugiej.

Jest to duży element doświadczenia użytkownika, który ma również wiele wspólnego z SEO. Dobrze zorganizowane strony internetowe są nie tylko przyjemne dla użytkowników, ale także robotów wyszukiwarki sprawia że wszyscy (zarówno ludzie jak i roboty) mogą po nich łatwo nawigować. Łatwość nawigacji jest jednym z najważniejszych czynników rankingowych, ponieważ im szybciej robot indeksujący przegląda Twoje treści, aby znaleźć dopasowanie, tym lepsza jest Twoja pozycja w SERP.

Marketing treści

Marketing treści jest prawdopodobnie najlepszym przykładem tego, jak dobrze połączone są SEO i UX. Zasadniczo polega na tworzeniu wysokiej jakości treści, które możesz następnie udostępniać online lub na platformach społecznościowych i zwiększać ruch organiczny na swojej stronie.

Jednak prawdziwej siły marketingu treści nie można wykorzystać, jeśli nie wybierzesz odpowiednich słów kluczowych, które pomogą Ci zaprojektować całą kampanię. Dzięki badaniu słów kluczowych możesz zidentyfikować tematy i punkty widzenia, które powinny zostać włączone do treści wysokiej jakości. Często jest to pierwszy i najważniejszy krok, jaki należy tutaj wykonać.

Ux seo

Ale oprócz słów kluczowych możesz zrobić jeszcze kilka innych rzeczy, aby naprawdę zmaksymalizować potencjał swoich treści:

● Nagłówki – nie otrzymują wystarczającej uwagi. Nagłówki to łatwe sposoby znajdowania informacji zarówno dla użytkowników, jak i wyszukiwarek, zarówno dla odwiedzających witrynę, jak i robotów. Mogą pomóc ludziom zrozumieć stronę i wizualnie zasygnalizować logiczny przepływ treści.

● Opisy meta – to małe teksty, które pojawiają się w zapytaniu obok linku i mogą pomóc użytkownikowi zdecydować, czy chce kliknąć, czy nie;

● Wezwania do działania – wezwania do działania sprawiają, że treść jest bardziej atrakcyjna i skupia się na czytelniku.

Szybkość ładowania strony

Pomyśl o sobie jako o użytkowniku. Jak długo czekasz na załadowanie strony, zanim w końcu zamkniesz kartę i przejdziesz dalej? Ponieważ statystycznie około 51% ludzi oczekuje, że strona załaduje się w ciągu dwóch sekund lub mniej.

Szybkość strony od dawna jest czynnikiem rankingowym Google, ale ze względu na sposób, w jaki ludzie są obecnie przyzwyczajeni do poruszania się po sieci, stała się również ważną częścią UX. Powolne witryny z pewnością nie będą miały wysokiej pozycji i najprawdopodobniej uzyskają dość duży współczynnik odrzuceń i niski wynik stron na sesję.

Jednym z najlepszych sposobów na szybkie ładowanie stron jest tworzenie ich w oparciu o zasadę szybkości łądowania. Oznacza to usunięcie wszelkich niepotrzebnych elementów projektu lub treści, których pojawienie się na ekranach może zająć więcej czasu. Lekkie strony ładują się w pełni o wiele szybciej niż duże strony.

Skupienie się na doświadczeniach mobilnych

Ludzie coraz częściej korzystają ze swoich smartfonów, aby uzyskać dostęp do Internetu. Liczba użytkowników internetu mobilnego na całym świecie wynosi ponad 4 miliardy, więc można założyć, że większość stron internetowych koncentruje się na tym, aby były przyjazne dla urządzeń mobilnych, prawda?

Tak i nie. Chociaż do większości witryn można łatwo uzyskać dostęp za pomocą urządzenia mobilnego, niekoniecznie oznacza to, że witryna oferuje doskonałe wrażenia mobilne. W rzeczywistości strona internetowa może ładować się nawet o 89% dłużej na urządzeniu mobilnym w porównaniu z komputerem stacjonarnym.

Ponadto chodzi również o to, jak łatwo można korzystać z Twojej witryny na urządzeniu mobilnym. Pamiętaj, na smartfonie masz mniejszą dokładność, ponieważ zamiast przesuwać kursor, musisz dotknąć palcem elementu lub linku. W rezultacie ważne elementy muszą być wystarczająco duże, aby ludzie mogli to łatwo zrobić. W przeciwnym razie mogą się sfrustrować.

W rezultacie nie wystarczy, że Twoja witryna będzie dostępna za pośrednictwem urządzenia mobilnego. Witryna musi naprawdę działać na tych urządzeniach tak samo dobrze, jak na komputerze stacjonarnym lub laptopie.

Nie tylko konsumenci pragną, aby Twoja witryna była przyjazna dla urządzeń mobilnych. Google oficjalnie ogłosiło, kilka lat temu że w życie weszła nowa aktualizacja algorytmu która zaczęła działać na zasadzie „mobile-first” podczas indeksowania nowych stron. Oznacza to, że do rankingu będzie używać przede wszystkim mobilnej wersji witryny. Chociaż starsze witryny nie muszą jeszcze przez to przechodzić, oczywiste jest, że Google coraz bardziej koncentruje się na użytkownikach mobilnych.

Podsumowanie ux seo

W dzisiejszych czasach nie ma UX bez SEO i na odwrót. Wiele z ich zasad jest tak splecionych ze sobą, że jedyną realną opcją dla każdego jest skoncentrowanie wysiłków na zajęciu się nimi obu. Jeśli chcesz, aby Twoje witryny pojawiały się w wynikach wyszukiwania, to są to dwa elementy, na których musisz się skupić.

Jeśli Twoja strona internetowa nadal wymaga trochę pracy w tych działach, możemy Ci pomóc. Skontaktuj się teraz z UniqueSEO czyli naszą agencją UX SEO a zajmiemy się reklamą internetową i pozwól naszemu zespołowi ekspertów przenieść Twoją witrynę na wyższy poziom.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)