Seo reklama

Ubersuggest
Ubersuggest
2 lutego, 2022
zlecę pozycjonowanie
Zlecę pozycjonowanie
3 lutego, 2022
seo reklama
seo reklama

Dlaczego seo reklama jest lepsza niż tradycyjny marketing

Z biegiem lat SEO stało się jedną z ulubionych metod właścicieli firm na całym świecie, aby pozyskać więcej klientów ze swoich stron internetowych.

Chociaż tradycyjne techniki marketingowe mogą zwrócić uwagę na ofertę Twojej firmy, nic nie napędza ruchu i konwersji tak jak SEO reklama.

Zbadamy różnice między tradycyjną reklamą a SEO i dlaczego SEO jest wyraźnym zwycięzcą.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Czym jest tradycyjny marketing?

Tradycyjne techniki marketingowe promują produkty lub usługi dużej, nieukierunkowanej grupie odbiorców w nadziei, że ktoś kupi to, co jest wyświetlane.

Tradycyjny marketing jest również znany jako marketing offline, który „denerwuje”, ponieważ reklamy, billboardy i reklamy prasowe często zakłócają czyjąś koncentrację.

Na przykład możesz zobaczyć reklamę telewizyjną nowej pralki, ale jesteś zadowolony ze swojej obecnej. Niezależnie od tego, reklama przerwała Twój ulubiony program w TV, nawet jeśli nie jesteś kwalifikowanym klientem reklamodawcy i nie zamierzasz korzystać.

Prawie nikt nie zwraca uwagi na reklamy telewizyjne, a finał jest taki że będziesz miał ujemny zwrot z inwestycji.

Inne rodzaje tradycyjnego marketingu obejmują marketing drukowany, pocztę bezpośrednią lub audycje radiowe.

Co to jest SEO reklama?

Reklama SEO (z ang. search engine optimization advertising), czyli optymalizacja pod kątem wyszukiwarek, to proces, który ulepsza Twoją witrynę, dzięki czemu Google może ją zrozumieć i polecić w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu więcej potencjalnych klientów może znaleźć Twoją witrynę i ogólnie prowadzi to do większej liczby konwersji.

seo reklama

Na początku możesz się zastanawiać, w jaki sposób prosta strona internetowa może pozyskać nowych klientów dla firmy. Ale SEO ma mnóstwo zalet.

Dlaczego więc wybierać reklamy SEO zamiast tradycyjnego marketingu?

Tradycyjny marketing nie ma prawdziwego „stargetowanego przesłania” i pozyskuje klientów dzięki szczęściu, a nie celowej targetacji. Korzystając z wielu strategii, które ma do zaoferowania SEO reklama, będziesz w stanie sprzedawać produkty i usługi swojej firmy osobom, które ich najbardziej potrzebują – i zdobywać w ten sposób więcej klientów.

Koszt to kolejna ogromna różnica między tymi dwiema taktykami – tradycyjny marketing jest znacznie droższy.

Reklama w TV, radiu, czy drukowana w gazecie to olbrzymie koszty.

Zalety SEO reklam

Reklama SEO ma długą listę działań które oferują świetne wyniki, które współpracują ze sobą, aby zapewnić najlepsze przychody dla Twojej witryny. Niektóre taktyki są proste, a inne wymagają czasu, ale kiedy wszystkie działają razem, możesz spodziewać się sukcesu SEO reklam.

Trwałe długoterminowe wyniki

Jedną z największych zalet SEO reklam jest to, że stale zwiększasz ruch na Twojej stronie.

Gdy Twoja witryna zajmuje wysokie miejsce na stronach wyników wyszukiwania i utrzymuje się na tym poziomie z miesiąca na miesiąc, internauci będą nadal klikać w Twoją witrynę.

Wraz ze wzrostem ruchu na Twojej stronie zauważysz również zwiększony ROI. Gdy Twoja pozycja w rankingu stron wzrośnie i zyskasz większy ruch, zyskasz również więcej płacących klientów.

Wreszcie, Twoja wysoka pozycja na stronach wyników wyszukiwania przyczyni się również do zwiększenia świadomości Twojej marki. Twoja witryna będzie jedną z pierwszych, jakie zobaczą internauci, a Twoja marka zacznie mieć bardziej zaufaną reputację.

To z kolei zwiększy autorytet Twojej witryny, co może pomóc w zwiększeniu świadomości Twojej marki.

Synergia z innymi strategiami marketingowymi

SEO, czyli reklama na pozycjonowanie to bez wątpienia najlepsza strategia marketingu internetowego – pomaga zwiększyć świadomość marki, autorytet witryny i ranking wyszukiwania. Ale jedną z największych zalet SEO jest to, że łatwo łączy się z wieloma innymi strategiami marketingowymi.

Po pierwsze, SEO jest znane z wyjątkowej kompatybilności z PPC.

PPC, czyli reklama typu pay-per-click, to sposób na reklamowanie swojej firmy przy ograniczonym budżecie, ponieważ to Ty decydujesz, ile zapłacisz platformie za każdym razem, gdy ktoś kliknie reklamę.

PPC i reklama SEO współpracują ze sobą, aby zwiększyć Twoją obecność w wyszukiwarkach i kontynuować tam, gdzie inne formy zostały docierania do docelowych klientów przestały działać.

Na przykład, gdy Twoja witryna zajmuje wysoką pozycję na stronach wyników wyszukiwania, a Twoja reklama PPC jest również widoczna, istnieją dwie szanse, że użytkownicy zobaczą Twój produkt i witrynę.

Z drugiej strony, PPC może „kontynuować” pozycjonowanie w miejscu, w którym jeszcze nie masz wyników organicznych – jeśli Twoja witryna nie jest jeszcze na pierwszym miejscu, możesz użyć reklam PPC, aby zwiększyć ruch i świadomość marki.

SEO i content marketing również dobrze ze sobą współpracują.

W rzeczywistości jedną z najważniejszych strategii SEO jest tworzenie treści – bez niej SEO nie odniosłoby sukcesu. Oznacza to, że tworzenie treści jest świetne z punktu widzenia SEO reklam, a gdy połączysz SEO z marketingiem treści – działa to jeszcze lepiej.

Aby promować swoje treści, musisz kierować najbardziej wartościowe słowa kluczowe do swojej branży i przedstawiać przydatne, pouczające informacje swoim czytelnikom.

Reklama SEO w pozycjonowaniu stron

Kiedy używasz SEO reklam jako jednej ze swoich taktyk marketingowych, tworzy to również profesjonalny wygląd Twojej witryny.

Jednym z wielu celów SEO jest stworzenie strony internetowej, która będzie łatwa w nawigacji dla użytkowników. Tworząc pasek nawigacyjny dla swoich stron i mapę witryny dla swojej witryny, Twoja witryna będzie miała bardziej profesjonalny wygląd i znacznie lepszą organizację.

Dlaczego SEO reklama działa?

Jednym z głównych powodów, dla których SEO jest tak skuteczne, jest to, że nie skupia się tylko na tym, czego chcą wyszukiwarki i robot google – skupia się na tym, czego chcą użytkownicy.

Strategie SEO są skoncentrowane na użytkowniku i prawie wszystkie obejmują zaspokojenie potrzeb użytkownika docelowego.

Na przykład, kiedy przeprowadzasz badanie słów kluczowych dla swojej kampanii SEO, tworzysz listę słów kluczowych, które mają największe znaczenie dla użytkownika. Następnie używasz tych słów kluczowych, które mają wysoką wartość i włączasz je do treści, które dostarczają użytkownikom przydatnych informacji.

To prawda, że ​​Google ocenia Twoją witrynę na podstawie odpowiednich słów kluczowych, których używasz – możesz więc pomyśleć, że użycie większej liczby słów kluczowych dobrze wróżyłoby rankingom stron wyników. Jest jednak odwrotnie.

Jeśli spróbujesz pisać dla Google i często umieszczać słowa kluczowe zamiast tych, które wydają się naturalne, Twoja witryna może zostać ukarana.

Należy o tym pamiętać podczas tworzenia treści dla użytkownika, a nie dla Google.

Inne czynniki SEO, takie jak szybkość strony i łatwość nawigacji, są również stosowane, aby zadowolić użytkownika.

Biorąc to pod uwagę, Google klasyfikuje witryny w oparciu o sposób interakcji użytkowników z Twoją witryną – jakość treści, łatwość użytkowania itp.

Dlaczego tradycyjna reklama nie działa tak dobrze jak reklama SEO?

Chociaż istnieje kilka wypróbowanych i skutecznych tradycyjnych metod reklamowych, które mogą zwiększyć ruch w Twojej witrynie i zwiększyć konwersje, nie działają one tak dobrze, jak reklama SEO.

Dzieje się tak dlatego, że tradycyjne formy reklamy nie mają żadnej logiki – są umieszczane przed masową publicznością i mają przyciągnąć uwagę tylko kilku zainteresowanych klientów.

Tradycyjne techniki reklamowe, takie jak billboardy, reklamy prasowe i reklamy telewizyjne, nie zaspokajają potrzeb użytkownika, tak jak SEO. Gdyby tak było, byłyby kierowane do konkretnych grup, które byłyby zainteresowane produktem i skupiałyby się bardziej na wyświetleniach wtedy kiedy ktoś szuka danego produktu.

W jaki sposób SEO reklamy zwiększą sprzedaż w Twojej witrynie?

Reklama SEO ma długą listę części składowych, które współpracują ze sobą, aby zapewnić najlepsze wyniki dla Twojej witryny. Niektóre taktyki są proste, a inne wymagają czasu, ale kiedy wszystkie działają razem, możesz spodziewać się sukcesu SEO.

Niektóre strategie zawarte w procesie SEO obejmują produkcję wysokiej jakości treści, tworzenie czystego i uporządkowanego kodu HTML, zwiększanie autorytetu domeny, budowanie wysokiej jakości linków zwrotnych i wiele innych.

Czy jesteś gotowy, aby przejść z tradycyjnego marketingu na reklamy SEO?

Jeśli tradycyjne formy marketingu po prostu nie sprzyjają Twojej firmie, UniqueSEO może pomóc Ci zmienić wynik działań marketingowych.

SEO reklama to najlepszy sposób na promowanie Twojej firmy w Internecie, a my mamy cały zespół specjalistów SEO, którzy są ekspertami w swoim fachu. Pracowaliśmy z różnymi branżami.

Stworzymy niestandardowy plan SEO, który obejmuje tworzenie treści, tworzenie linków zwrotnych i nawigację w witrynie, żeby wymienić tylko kilka.

Jeśli jesteś gotowy na włączenie SEO do swojego planu marketingowego, skontaktuj się z nami już dziś! Nie możemy się doczekać wiadomości od Ciebie!

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)