Zoom meeting – świetny pomysł na spotkanie online!

Autenti podpis kwalifikowany
Autenti, jak podpisać dokument w formie elektronicznej? (jak działa podpis kwalifikowany)
4 kwietnia, 2022
Microsoft Azure
Microsoft Azure co to jest i do czego służy
4 kwietnia, 2022
Zoom
Zoom

Zoom meeting – świetny pomysł na spotkanie online!

To co jest niesamowicie piękne w XXI wieku to możliwość połączenia się bez problemu z osobą, która jest na drugim końcu świata. W każdej chwili możemy zadzwonić zarówno za pomocą darmowych platform jak i tych działających płatnie.

Tak naprawdę nie ma ograniczeń jeśli chodzi o spotkania online. Dla chcącego nic trudnego! Kto będzie chciał szuka pozytywów a z drugiej strony znajdą się osoby, które szukają wyłącznie negatywów. Są też Ci pośrodku. Zoom meeting to rewelacyjne wyjście jeśli chodzi o możliwość spotkań online.

Poznaj je bliżej.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Zoom meeting – czym jest?

Zoom meeting jest platformą dostępną w wersji non profit ale i w różnych wersjach, za które przyjdzie użytkownikowi zapłacić. Co ciekawe, wersje bezpłatna pozwala na organizowanie spotkań nawet do 100 osób. W tym przypadku limit długości takiego połączenia wynosi 40 minut, dobre jest to, że po upływie tego czasu można się po prostu połączyć ponownie.

W wersji płatnej jest możliwość zorganizowania spotkania do 300 osób i nie przejmować się jakimikolwiek ograniczeniami czasu podczas rozmów.

To komercyjne narzędzie do organizacji wideokonferencji online. Posiada funkcje dzięki, którym dane osoby mogą połączyć się zarówno przez telefon, tablet czy komputer. Aplikacja jest wykorzystywana do tworzenia webinarów, pracy czy szkoleń.

Co interesujące jest ona używana również przez uczelnie jak i szkoły, do prowadzenia lekcji zdalnych. Coraz częściej jest używana do po prostu kontaktu z rodziną czy przyjaciółmi.

Do cech zoom należą:

  • Host może zapraszać lub usuwać dane osoby z pokoju oraz wyciszać by nie powodować zbędnego chaosu w rozmowie,
  • Host należy do osób, które niczym moderator pilnują porządku w dyskusji,
  • darmowa aplikacja, która pozwala połączyć się przez internet w tak zwanej tajnej konwersacji. Może to zrobić wiele osób naraz. Spotkanie odbywa się w czymś na kształt tajnego pokoju,
  • Każdy kto posiada hasło do pokoju oraz zna jego numer może dołączyć do tajnej konwersacji w formie spotkania,
  • Host, który jest twórcą pokoju może nadać hasło, numer pokoju natomiast jest podawany przez system.
Elastyczne reklamy displayowe

Założenie konta na zoom

Aby cieszyć się ze swojego konta na zoom należy otworzyć zainstalowaną uprzednio aplikację bądź wejść na stronę źródłową.

Następnie wybieramy spośród opcji „Sign in” oraz podajemy następnie odpowiednio dane takie jak adres e-mail oraz hasło. Można również zarejestrować się, korzystając z konta SSO, Google czy Facebook.

Aby tak się stało wystarczy wybrać jedną z powyższych opcji. Dodatkowo można zaznaczyć opcję „Keep me signed in”, co sprawi, że nie pozostaniemy zalogowani oraz nie będzie trzeba logować się za każdym razem kiedy uruchomimy platformę Zoom.

Kiedy konto jest już założone można się zalogować. Jest to bardzo proste. Wystarczy na stronie, czy też w aplikacji podać e-mail, ten sam który podaliśmy podczas rejestracji oraz wpisać hasło.

Jeśli logowanie następuje poprzez konto na Facebooku bądź też Google otworzy nam się nowe okno w przeglądarce internetowej, zostaniemy w nim poproszeni o potwierdzenie danych logowania do tych konkretnie serwisów jak również o akceptację dostępu do konta dla aplikacji Zoom.

Następnie potwierdzamy zgodę i można korzystać z jednego konta to obu usług. Następnie należy wybrać opcję „Launch Zoom” i można korzystać z aplikacji lub usługi w przeglądarce.

Zaproszenie na spotkanie

Kiedy już zdecydujesz się na utworzenie spontanicznego spotkania możesz swobodnie zaprosić do niego innych użytkowników. By to uczynić naciśnij ikonę informacji spotkania.

Będzie tam utworzona nazwa spotkania, numer pokoju spotkań, hasło spotkania, nazwę twórcy oraz spersonalizowany link, który możemy skopiować i wysłać do wszystkich, których chcesz zaprosić na swoje spotkanie.

Aby osoby, które chcesz mieć na swoim tajnym spotkaniu mogły na nim być możesz podać im powyższe dane bądź dać im linka np. poprzez wiadomość na Facebooku czy smsem.

W momencie gdy Twój gość kliknie w link umożliwi mu to automatycznie połączenie ze spotkaniem, które zostało utworzone. Dzieje się to jeśli dany gość posiada zainstalowaną aplikację zoom na komputerze lub telefonie.

Wersja Video Webinar

Aby korzystać z tego rodzaju opcji należy w pierwszej kolejności wykupić Zoom Meetings Pro, a następnie dokupić Zoom Video Webinar.
Pokój prywatnego spotkania wygląda bardzo podobnie, ale jest tutaj do dyspozycji o wiele więcej funkcji. I tak, są tutaj do dyspozycji:

  • ankiety,
  • funkcja Annotate, która daje możliwość zaznaczania ważnych informacji na pokazywanym naszym uczestnikom ekranie,
  • opcja Q&A do zadawania pytań przez uczestników.
    Obecnie Zoom meeting daje możliwość również streamowania poprzez Facebook Live oraz YouTube.
Zoom meeting i logowanie, jak działa
Zoom meeting i logowanie, jak działa?

Spotkanie oraz jego przebieg

Fajny jest fakt, że nie trzeba posiadać specjalnego sprzętu w postaci kamery czy mikrofonu można wyłącznie słuchać oraz oglądać innych uczestników. Jest to niezwykle częsta praktyka odbywająca się na konferencjach online. Jeśli jest zamiar aktywnego spotkania na przykład z 10 znajomymi, ważne aby każdy z was miał kamerkę i mikrofon.

Dziś większość telefonów posiada wbudowaną kamerę dlatego warto korzystać też z zooma na telefonie.

Co sądzisz o wpisie pt. Zoom meeting – świetny pomysł na spotkanie online? Daj znać w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)