Inbound marketing -co to jest marketing przychodzący? (3 przykłady)
30 października, 2022
Wyszukiwanie obrazem w Google grafika (zdjęcia i obiektyw lens) 1
Wyszukiwanie obrazem w Google grafika (zdjęcia i obiektyw lens)
31 października, 2022

Webinar marketing -co to relacje live? (sprzedaż używając webinarium SEO)

Najważniejsze:

  • Webinar marketing to połączenie angielskich słów „web” (sieć) i „seminar” (seminarium), a także marketingu internetowego
  • Poprzez webinarium marketing sprzedaje się znacznie więcej niż ze zwykłych reklam kierujących do strony produktu
  • Webinary marketingowe reklamuj się najczęściej w social media, czyli tam gdzie koszt reklamy jest najtańszy, aby pozyskać jak najwięcej uczestników
Webinar marketing

Webinar marketing czyli wyróżnianie się przez relacje live

Webinarium marketing oraz transmisja live na żywo do tej pory były przeważnie wykorzystywane jedynie okazjonalnie i nie wiązano z nimi żadnych specjalnych nadziei marketingowych. W rzeczywistości webinarium marketing o ile zdecydujemy się na usystematyzowane użycie przekazów na żywo, może być bardzo ciekawym — i co ważniejsze skutecznym sposobem promowania się w sieci. Czym zatem jest reklamowanie się poprzez prowadzenie transmisji na żywo i dlaczego warto to robić? Odpowiedzi na te pytania wraz z podpowiedzią jak prowadzić transmisję na żywo prezentujemy poniżej.

darmowy newsletter marketingowy i SEO SEM Reklamy PPC

🥇POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM PRZECZYTA GO KONKURENCJA

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży.💸💸💸

🔐 Twoje dane są bezpieczne.🔐 (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu).

Co to jest webinar marketing? Definicja

Webinar marketing definicja: to sposób promocji w sieci polegający na wyróżnianiu się i marki i poprzez publikowanie relacji na żywo. O ile relacje live są szeroko wykorzystywane do okazjonalnego przekazywania wiedzy czy informacji, webinarium marketing jest zaawansowanym, rozbudowanym i usystematyzowanym sposobem marketingowym, który zakłada zaplanowane i świadome działania. Marketing relacji na żywo będzie zatem polegał na regularnym publikowaniu przekazów live, które mają przyciągać odbiorców do naszej marki, a następnie spowodować, że będą stawali się oni naszymi klientami.

Co to jest webinarium internetowe?

Webinarium internetowe to seminarium online. Zgodnie z poniższym diagramem marketingowym nadaje się bardzo dobrze do reklamowania wśród osób, które nas nie znają, jak i do budowania relacji z obecnymi klientami.

diagram marketingowy jak budować świadomość za pomocą reklam social media, Google Ads i SEO


REKLAMA

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing
Sprawdź naszą ofertę

KONIEC REKLAMY

Webinarium marketing możemy przeprowadzać w różnej formie oraz niezależnie od tego, w jakiej branży działamy czy jaki budżet posiadamy. Celem tych działań jest pozyskanie klientów i odbiorców z internetu w jakościowy sposób. Webinarium marketing jest też jedną z wielu form content marketingu i polega na przyciąganiu klientów wartościowymi treściami. Webinaria czyli tematyczne transmisje na żywo możemy prowadzić w wielu różnych miejscach. Same transmisje również mogą mieć różną formę.

Najpopularniejszą jest typowa konwencja webinarium, czyli prezentacji lub wykładu online. Niezależnie od tego czy używamy tego schematu czy bardziej zaawansowanych opcji, są to spotkania z odbiorcami lub relacje prezentujące dane zagadnienie. Webinarium marketing będzie opierał się o zaplanowane spotkania na żywo w konkretnej formie i stylu wyróżniającym daną markę na rynku.

lejek content marketingowy sales funnel

Dlaczego WM jest skuteczne

Webinarium marketing jest wbrew pozorom skutecznym sposobem promocji, a zawdzięcza to kilku elementom. Z pewnością jest to wyróżnianie się w internecie. Choć transmisje na żywo nie są dzisiaj już niczym zaskakującym, w dalszym ciągu ta forma contentu jest najmniej popularna w zestawieniu z treściami, grafikami czy nagraniami wideo.

Pozwala ona wchodzić w interakcje z odbiorcami, a wiele osób już tylko zaciekawionych tą formą przekazu zainteresuje się naszą marką. Webinaria są również bardzo komfortowym i jakościowym sposobem prezentowania wiedzy a w efekcie przyciągania odbiorców do naszej marki.

Zaprezentowanie danego zagadnienia osobiście na żywo jest dużo bardziej atrakcyjne dla odbiorców, aniżeli korzystanie z tradycyjnych sposobów przekazywania wiedzy.

Webinarium marketing jest również skutecznym sposobem reklamowania się w sieci, gdyż po zakończeniu przekazu na żywo możemy opublikować w internecie nagranie, które będzie promowane zarówno przez wyszukiwarkę Google jako wartościowa treść, a także będzie odnajdywane jeszcze przez długi czas przez potencjalnych odbiorców jako filmik i również będzie generowało pasywne korzyści dla naszej marki.

Jak prowadzić relacje na żywo

Webinar marketing, oraz lajwy na żywo możemy realizować zarówno w amatorski prosty sposób, jak i w bardziej profesjonalny oraz zaawansowany. Najprostszą formą będzie publikowanie relacji na żywo na Facebooku lub na YouTube czy na naszej stronie internetowej przy pomocy telefonu. Możemy również zaopatrzyć się w bardziej profesjonalną kamerę, a także stworzyć rozbudowane profile, na wszystkich platformach społecznościowych i na naszej stronie internetowej.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Ważnym aspektem webinarium marketing jest zaplanowanie transmisji oraz ułożenie ich w odpowiednią całość. Należy również zadbać o plan konkretnego nagrania na żywo oraz przynajmniej wstępnie określić jak będzie ono wyglądało i jakie tematy będą poruszane w jego trakcie. Dobrym pomysłem jest też przygotowanie się do nagrania oraz zarezerwowanie odpowiedniej ilości czasu i zadbanie o miejsce, z którego będziemy nadawać.

Powinno być ono niedostępne dla osób postronnych, a także komfortowe dla nas. Możemy przygotowywać również prezentacje czy materiały pomocnicze, a jeśli mamy taką możliwość możemy korzystać z zaawansowanych systemów prowadzenia transmisji, które umożliwiają wyświetlanie pewnych elementów na monitorach odbiorców.

Jeśli zależy nam na przeprowadzeniu transmisji na żywo w jak najbardziej profesjonalny sposób możemy pokusić się o stworzenie małego studia z green screenem, zadbanie o profesjonalne oświetlenie czy mikrofon, a także zaproszenie gości czy o publikowanie ciekawych, opiniotwórczych i rzadko dostępnych treści.

Jak reklamować webinar marketing?

Webinar marketing najczęściej reklamuje się przez social media, ponieważ tam reklama jest relatywnie najtańsza.

Dla osób zaawansowanych polecamy webinar SEO, czyli stworzenie dedykowanego landing page, który będzie dobrze widoczny na słowa kluczowe z długiego ogona, tak aby użytkownicy oprócz płatnych reklam, trafiali do nas także „Za darmo” z Google.

MEGA SKUTECZNY KURS, dzięki któremu nauczysz się pisać CIEKAWE teksty i reklamy, dzięki czemu zwiększysz zyski.

Jak napisać reklamę

Link do kursu jak napisać reklamę i ofertę.

Webinarium marketing czyli wyróżnianie się przez relacje live online

Webinar marketing działa świetnie sprzedażowo. Ekspert opisuje cechy, jak działa, zbiera lead za leadem wśród tych którzy chcą poznać usługę-produkt. Nasza akademia marketingu może Ci pomóc przeprowadzić webinarium w social media. Zbudujemy pr i będziemy generować leady zarówno w b2b jak i b2c. Łączymy marketing automation z performance content i dobiera odpowiedni kanał digital.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Z nami każda firma może się rozwijać. Tworzymy firmy i rozwijamy istniejące w internecie, a nasz marketing=WYNIKI. Z resztą zobacz co możemy osiągnąć w kilka miesięcy:

Czy warto inwestować w seo: dlaczego pozycjonowanie się opłaca

Zacznij współpracę z partnerem godnym zaufania!

Marketing w internecie, reklama i rozwijanie firm to nasza pasja i chleb powszedni. Na bieżąco jesteśmy zawsze z najnowszymi trendami, po to aby dawać Tobie to co najlepiej działa. Konkretny wynik, bez przepalania budżetu. Dla każdego zadania posiadamy wyszkolonych specjalistów, którzy dowiozą obiecane wyniki.

Skontaktuj się z nami:

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Jak bardzo spodobała Ci się ta strona?

Kliknij na gwiazdki aby ocenić! (dobre opinie sprawiają, że piszemy więcej)

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 555

Jeszcze nie ma głosów. Bądź pierwszą osobą.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dołącz do nas NA ŻYWO

Nie przegap wydarzeń live, podczas których omawiamy różne tematy i odpowiadamy na pytania, które pomogą Ci wyprzedzić konkurencję. Zarejestruj się na spotkania, których gospodarzem jest CEO UniqueSEO - Rafał Szrajnert.

Live odbywa się 1 w miesiącu i o terminie powiadamiamy tylko subskrybentów email.

 

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)