Wdrożenie e-commerce (agencja dot. sklepów internetowych)

e sprzedaż
E sprzedaż, czyli internetowy e-selling
25 stycznia, 2022
E-commerce blog
E-commerce blog (jak pisać o ciekawych poradach w sprzedaży online)
26 stycznia, 2022
wdrożenie e-commerce
wdrożenie e-commerce

Wdrożenie e-commerce (agencja dot. sklepów internetowych)

Niektórzy kupujący odwiedzają fizyczny sklep, aby sprawdzić dostępność produktu, jego wygląd, ile kosztuje i czy jest to coś, co jako kupujący chciałby od razu zakupić. Są też tacy, którzy w dużym stopniu polegają na sklepach internetowych, aby sprawdzić dostępność produktu lub szybko dokonać zakupu.

Handel elektroniczny rozkwitł w ciągu ostatnich kilku lat nie tylko dzięki ogromnym ulepszeniom dokonanym w Internecie (tj. rozwój popandemiczny i narodziny Internetu rzeczy), ale także dzięki tym, które zostały wykonane za pomocą urządzeń używanych do uzyskiwania do niego dostępu (łatwa możliwość kupowania ze smartfona).

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Rzeczywiście istnieje więcej niż jeden sposób prezentowania i kupowania rzeczy, których potrzebują klienci. Jako właściciel firmy lub sprzedawca, korzystanie z tych różnych kanałów nie tylko pozwala Twojej firmie lepiej nawiązać kontakt z kupującymi, którzy mogą wolić robić zakupy za pośrednictwem jednego lub kilku kanałów, ale także oznacza to potencjalny wzrost przychodów.

Strategia omnichannel odnosi się do ujednolicenia wielu dostępnych dla użytkowników kanałów dostępu do sklepu i stworzenia harmonijnego procesu zakupu, który wykorzystuje jeden lub więcej z tych kanałów. Niektóre z tych kanałów to między innymi marketing na typ urządzenia, m.in. laptop, komputery stacjonarne, urządzenia mobilne, aplikacje, SMS-y i e-maile marketingowe.

wdrożenie e-commerce

Wdrożenie ecommerce w modelu Omnichannel w dużej mierze opiera się na tworzeniu spójnego i bezproblemowego doświadczenia klienta we wszystkich kanałach i często jest mylony z wielokanałowym marketingiem. Jest to jednak równie korzystne, jak działanie multikanałowe, a prawdopodobnie nawet daje więcej korzyści.

Jeśli uważasz, że korzyści płynące z wdrożenia ecommerce to coś, czego chcesz dla swojej firmy, powinieneś wdrożyć to razem z tymi wytycznymi:

Zaplanuj wdrożenie e-commerce

Określ najpierw charakter swojej firmy — jej potrzeby i cele, mocne i słabe strony oraz wyzwania.

Jest to również pierwszy krok do poznania, z których kanałów skorzystać. Pamiętaj, że nie wszystko będzie dla Ciebie korzystne. Tylko dlatego, że dany kanał działał dla jednej firmy, nie oznacza, że ​​będzie działał dla Twojej, dlatego badanie szczegółów Twojej firmy jest niezbędne.

Obejmij wszystkie możliwe kanały na ścieżce klienta

Ważne jest, aby określić, od których kanałów zacząć i z których korzystać. Na szczęście istnieją niedrogie rozwiązania umożliwiające dotarcie do rynku docelowego.

Skorzystaj z tych systemów i pozwól swoim klientom na interakcję z Tobą za pomocą preferowanej metody. Zmuszenie ich do wybrania jednej ogólnej ścieżki może być dla Ciebie łatwiejsze pod względem zwiększania liczby sprzedaży, ale priorytetem powinno być dostosowanie się do zachowań i preferencji konsumentów.

Obecnie prawie 50% konsumentów preferuje kombinację zakupów online, mobilnych i w sklepie, więc upewnij się, że można Cię znaleźć we wszystkich kanałach, aby zapewnić Ci największy zwrot z inwestycji i możliwości konwersji na każdej drodze.

Zdecyduj, na których segmentach klientów chcesz się skoncentrować, żeby personalizować ofertę

Prawie 80% konsumentów nie lubi otrzymywać treści, które nie odpowiadają ich zainteresowaniom. Podział kupujących na segmenty w zależności od określonych kryteriów (za pomocą Twojego CRM) pozwala spersonalizować wysyłane wiadomości – zapewniając maksymalne zaangażowanie i to, że Twoje treści nie trafiają bezpośrednio do Kosza.

Zidentyfikuj, co działa dla Twoich klientów dzięki monitoringowi społecznościowemu, analizom, a nawet ankietom. Słuchaj tego, co mówią i inwestuj w ich doświadczenie.

Niech każdy punkt styku stanie się przyjemnym doświadczeniem zakupowym

Kluczowy element strategii na poprawne wdrożenie e-commerce udoskonala podróż klienta: umożliwia robienie zakupów w każdym punkcie kontaktu. Oznacza to, że wszystkie używane platformy są zdolne do samodzielnej konwersji.

Zmniejsz punkty tarcia, aby zapewnić klientom bezproblemowe zakupy i zwiększyć liczbę konwersji w swojej firmie.

Utrzymuj spójny wizerunek marki

Strategia na perfekcyjne wdrożenie e-commerce wymaga spójnego brandingu. Niezależnie od tego, czy klienci uzyskują dostęp do Twojej firmy w sklepie fizycznym, w mediach społecznościowych czy w witrynie e-commerce, powinni być w stanie zidentyfikować Twoją markę i przekaz. Pomaga to w zapewnieniu im niezmiennie doskonałych doświadczeń zakupowych.

Ujednolicenie podejścia do działania oznacza unikanie sprzecznych komunikatów i jasne określenie celów kampanii. Powinien istnieć wspólny motyw w Twoim UX, witrynie internetowej, e-mailach i wszystkich innych materiałach skierowanych do klientów. Powinni być w stanie ci zaufać.

Zainwestuj w obsługę klienta

Według wielu raportów, konsument jest gotowy przestać wspierać biznes z powodu złej obsługi klienta. Wiele osób twierdzi, że doskonała obsługa klienta dla firm oznacza docenienie czasu klientów.

Można śmiało powiedzieć, że obsługa klienta jest integralną częścią utrzymania kupujących. Poza tym może również prowadzić do skierowań i powtarzających się przychodów. Wysłuchaj swoich klientów i odpowiednio wdrażaj te sugestie, aby poprawić obsługę klienta.

Zintegruj swoje systemy i narzędzia do gromadzenia i przetwarzania danych klientów

Skonsoliduj swoje systemy i narzędzia marketingowe, aby zmniejszyć niejednoznaczność danych i zapewnić integralność. Dzięki prawidłowym danym uzyskasz lepszy obraz sukcesu swojej kampanii.

Istnieją usługi różnych dostawców oferujących wdrożenie e-commerce jako każdy aspekt konfiguracji sklepu internetowego. Możesz wybrać kilku dostawców, w tym outsourcing e-commerce, zamiast tylko jednego. Możesz nawet wybrać określone narzędzia, które będą sprzyjać Twojej firmie i potrzebom klientów, zachowując kontrolę nad swoim systemem.

Czy to będą usługi międzynarodowe, lub dostawcy w Twojej okolicy, te firmy powinni mieć specjalistów pracujących nad skuteczną realizacją strategii. Ponadto programy powinny być na bieżąco aktualizowane o nowe funkcje.

Agencja e-commerce

Jeśli szukasz pomocy to nasza agencja e-commerce, jest w stanie Tobie pomóc. Bez znaczenia czy interesuje Ciebie agencja prestashop, shoplo, shoper, woocommerce czy inne. Wiemy jak zrobić to dobrze!

Ciągle optymalizuj swoje kanały

Optymalizacja kanałów online i offline oznacza monitorowanie ich wydajności, w tym doświadczeń w wielu kanałach, i reorganizację ich w razie potrzeby.

Oto kilka sposobów, aby to zrobić:

  • Wykorzystaj zebrane dane, aby określić efektywność kanału.
  • Zmodyfikuj kanał, który nie generuje przychodów. Jeśli nadal jest nieskuteczny, odrzuć go całkowicie.
  • Zainwestuj w kanał, który oferuje najlepszy zwrot z inwestycji i skorzystaj z kanałów, które osiągają dobre wyniki.
  • Regularnie monitoruj najlepsze kanały i modyfikuj strategię, jeśli ROI spada lub nie rośnie tak szybko jak wcześniej.

W dzisiejszych czasach posiadanie strategii marketingowej w działalności online poprzez wdrożenie e-commerce dla biznesu nie powinno być tylko wyborem – powinno być warunkiem podstawowym istnienia firmy. Technologia nieustannie ewoluuje w celu zaspokojenia potrzeb konsumentów, ale każda ewolucja wiąże się z kolejnymi wymaganiami, które należy spełnić.

Ujednolicenie dostępnych kanałów integruje system w celu bardziej osobistego zaangażowania, aby ostatecznie zapewnić zwrot z inwestycji i zwiększyć liczbę potencjalnych klientów.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)