Shopify pozycjonowanie sklepu internetowego (seo ecommerce)

Pozycjonowanie produktów w sklepie internetowym
Pozycjonowanie produktów w sklepie internetowym (opisy produktów i optymalizacja karty produktowej)
16 kwietnia, 2022
Pozycjonowanie Łódź
Pozycjonowanie stron Konin- optymalizacja stron internetowych (agencja SEO)
16 kwietnia, 2022
Shopify pozycjonowanie
Shopify pozycjonowanie

Shopify pozycjonowanie sklepu internetowego (seo ecommerce)

Zobacz oficjalną stronę shopify.

Oto kompletny przewodnik po SEO shopify dla każdego.

Jak wiesz SEO jest to nic innego, jak optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (skrót od Search Engine Optimization). Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek internetowych to zestaw strategii, technik i taktyk, których celem jest zwiększenie ruchu na stronie internetowej za pośrednictwem organicznych wyników wyszukiwania.

Poprzez zwiększenie widoczności witryny dla odpowiednich zapytań, zwiększa się jej udział w danej branży, co podnosi świadomość marki i ostatecznie napędza konwersję. Jeśli witryna nie pojawia się w pierwszej dziesiątce wyników najpopularniejszych wyszukiwarek, prawdopodobieństwo, że potencjalni klienci ją znajdą, jest bardzo niskie.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Podstawowe rodzaje SEO shopify

Istnieją dwa główne rodzaje SEO: On-Page i Off-Page. Obie techniki różnią się od siebie. W zależności od potrzeb można położyć nacisk na jedną lub drugą, ale zazwyczaj najlepiej działają w połączeniu ze sobą.

Pozycjonowanie na stronie (zwane także „on-site” SEO) to proces optymalizacji treści strony internetowej dla wyszukiwarek i użytkowników. Typowe praktyki on-page SEO obejmują optymalizację znaczników tytułu, treści, linków wewnętrznych i adresów URL.

Celem jest zwiększenie trafności dla określonych słów kluczowych związanych z działalnością firmy, tak aby wyszukiwarki wyświetlały witrynę jako najlepszy wynik dla wyszukiwań tych słów.

Aby poprawić SEO, twórcy treści internetowych powinni upewnić się, że ich strony są dostępne zarówno dla użytkowników, jak i dla robotów wyszukiwarek. On-Page SEO obejmuje zarówno optymalizację treści, jak i kodu źródłowego HTML strony.

Off-page SEO (znane również jako „off-site” SEO) odnosi się do działań podejmowanych poza własną stroną internetową, które mają wpływ na rankingi na stronach wyników wyszukiwania (SERP). Mimo że jest to coś, nad czym użytkownik zazwyczaj nie ma dużej kontroli (elementy takie jak backlinki), może to być skuteczny sposób na zwiększenie widoczności, jeśli zostanie prawidłowo wykonany.

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing

Niektóre przykłady optymalizacji off-page seo obejmują link building (proces pozyskiwania linków z zaufanych stron internetowych do witryny użytkownika), marketing w mediach społecznościowych oraz wpisy w lokalnych katalogach.

Czym są Backlinki?

Zanim przejdziemy do tego, co stanowi dobre backlinki, należy najpierw zrozumieć, czym one są i dlaczego są ważne. Backlinki są odnośnikami, które wskazują z jednej strony internetowej na inną — są one również nazywane linkami przychodzącymi. Google oraz inne wyszukiwarki używają ich jako wskaźnika wiarygodności i istotności linkującej strony.


Najlepsze backlinki to te znajdujące się na stronach internetowych o silnym autorytecie domeny. Krótko mówiąc, jest to sygnał zaufania nadawany przez Google konkretnej stronie internetowej. Im więcej sygnałów zaufania strona otrzyma od Google, tym wyższa będzie jej pozycja w wynikach wyszukiwania.

Backlinki powinny być tworzone w sposób naturalny i stopniowy. Wyszukiwarki nie lubią nadmiernej manipulacji, dlatego też należy unikać tworzenia zbyt wielu linków naraz lub nienaturalnego link buildingu (np. powtarzanie tego samego anchor text).

Shopify

Anchor text jest to treść odnośnika na stronie internetowej, zawierająca najczęściej słowo kluczowe (na przykład dla firmy zajmującej się pozycjonowaniem sklepów internetowych może to być: shopify pozycjonowanie).

Warto wziąć pod uwagę, że backlinki z zaufanych stron przyniosą lepsze efekty niż te ze stron o niewielkim autorytecie — należy więc skupić się na wymianie linków z witrynami o wysokiej jakości. Trzeba jednak pamiętać aby nie przesadzić!

Jeśli celem jest pozycjonowanie konkretnej podstrony (na przykład strony z produktem w sklepie internetowym), link przychodzący powinien prowadzić pod ten konkretny adres URL.

Dodatkowe czynniki wpływające na pozycję strony shopify

Wpływ na SEO, poza backlinkami i optymalizacją treści, ma również kilka innych czynników. Trzeba również zadbać o to, aby witryna była w pełni zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych.

Żeby sprawdzić, czy witryna jest poprawnie wyświetlana na takich urządzeniach, można skorzystać z funkcji wbudowanej w przeglądarkę Google Chrome, która umożliwia przeglądanie strony na różnych telefonach i tabletach. Istotne jest również to, jak szybko wczytuje się strona internetowa.

Aby przyspieszyć jej działanie, należy przede wszystkim zoptymalizować obrazy oraz inne media. Można w tym celu skorzystać z gotowych narzędzi dostępnych w internecie, dzięki którym w kilka chwil obrazy zostaną odpowiednio zmniejszone, nie powodując przy tym utraty jakości.

Pozycjonowanie sklepu Shopify — nie tak łatwo, ale warto!

Reasumując, aby osiągnąć jak najlepszą pozycję, trzeba zainwestować w to czas i wysiłek. SEO nie jest pojedynczą czynnością, ale zbiorem działań.

Aby odnieść sukces w Internecie, należy łączyć różne rodzaje działań (teksty, linki, sieci społecznościowe), a w procesie tym kierować się kilkoma ważnymi zasadami — wysokiej jakości treścią, solidnym zapleczem linków i szybkością działania (również na urządzeniach mobilnych). Trzeba mieć świadomość, że SEO to działanie długofalowe.

Nie należy oczekiwać natychmiastowych rezultatów — zanim pojawią się pierwsze zauważalne wyniki, minie co najmniej kilka miesięcy.

System identyfikacji wizualnej
Shopify pozycjonowanie sklepu internetowego (seo ecommerce)

Podsumowanie pozycjonowania dla shopify

psychologia udostępniania dlaczego udostępniamy w social mediach

Daj znać w komentarzu co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Shopify pozycjonowanie sklepu internetowego (seo ecommerce)? Do następnego razu!

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)