SEO sklepu internetowego e-commerce (pozycjonowanie i optymalizacja, poradnik)

Pozycjonowanie Łódź
Agencja sem digital (reklama, kampanie i marketing internetowy). Czym się zajmuje nasza agencja seo/sem
26 sierpnia, 2021
Surfer SEO narzędzie, optymalizacja, marketing (analiza surferseo)
26 sierpnia, 2021
SEO sklepu
SEO sklepu

SEO sklepu, na czym polega?

Kiedy prowadzimy witrynę, która jest sklepem internetowym, to musimy zadbać o jej odpowiednie pozycjonowanie. Tylko tak będziemy pewni, że zyskamy zdecydowanie więcej nowych klientów, co z kolei sprawi, że nasza witryna zacznie zarabiać większe pieniądze, co pozwoli na rozwój i nowe inwestycje.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

SEO sklepu jest obecnie koniecznością, bo podobnych witryn w sieci jest naprawdę wiele i wyłącznie skupienie się na poprawie jakości, usług, a także zadbanie o każdy szczegół, aby nasza witryna stała się lepsza od innych, pozwoli na wybicie się na tle innych. Kiedy jednak nie wiemy, jak zająć się pozycjonowaniem profesjonalnie, to warto zainwestować w usługi tego typu, gdzie tym zadaniem zajmą się eksperci. Samo pozycjonowanie bowiem to nie tylko wykonanie jednego kroku, jakim jest wykorzystanie słów kluczowych.

Musimy być pewni, że poza tym i grafika, logo, a także zdjęcia zostaną odpowiednio przygotowane. Tylko tak możemy osiągnąć najlepsze efekty i zacząć zarabiać duże pieniądze.

ecommerce-seo

SEO sklepu, jakie kroki obejmuje?

Profesjonalne pozycjonowanie sklepu, to nie tylko wykorzystanie słów kluczowych na całej witrynie, ale także umiejętne wykorzystanie grafiki i loga sklepu. Możemy być w tym przypadku pewni, że zostanie zrobione wszystko, aby nasza witryna była, jak najlepsza. Jednak to nie wystarczy, musimy być także pewni, że nasza strona zostanie przygotowana dla różnych użytkowników, którzy będą chcieli korzystać z niej nie tylko za pomocą klasycznej przeglądarki, ale także tej mobilnej.

Dzięki temu dosłownie każdy klient bez wyjątku będzie w stanie skorzystać z naszej strony, a informacje będą czytelne i nie sprawią, że którykolwiek użytkownik poczuje się pominięty. Musimy mieć na uwadze fakt, że podobnych witryn w sieci jest bardzo dużo. Niestety, więc kiedy będziemy nastawieni tylko na grupę odbiorców, którzy korzystają z przeglądarki na komputerze, to możemy bardzo wiele stracić. Mobilni użytkownicy nie będą zadowoleni i skorzystają z usług sklepu, który jest nastawiony na tego typu odbiór i umożliwia wygodne korzystanie ze strony.

Warto więc zainwestować w profesjonalne pozycjonowanie, bo tylko takie zagwarantuje nam efekty, jakich oczekujemy. Będzie to więc inwestycja, która zwróci nam się w postaci nowych klientów, którzy skorzystają z usług, jakie mamy do zaoferowania i zapewnią nam dzięki temu zarobek. Jest to kluczowe w przypadku każdej firmy.

Eliminowanie błędów na stronie

Profesjonalne pozycjonowanie obejmuje także eliminowanie błędów, które widoczne są na stronie internetowej. SEO sklepu więc nie może obyć się bez działań, które pozwolą na wyeliminowanie takich błędów, które mogłyby nie tylko zostać zauważone przez potencjalnego klienta, ale także na tyle go zdenerwować, że opuści stronę bez zrobienia tam zakupów. My z kolei, jako właściciele sklepu tracimy realną szansę na zarobek, a nie wolno do tego dopuszczać, tym bardziej że podobnych sklepów w sieci jest bardzo dużo. Każdy niezadowolony klient bez żalu poszuka nowego sklepu, co sprawi, że uniemożliwi nam zarobienie pieniędzy.

Co jest ważne w pozycjonowaniu sklepu?

SEO sklepu wygląda nieco inaczej, niż pozycjonowanie zwyczajnej witryny. Musimy mieć świadomość, że na witrynie sklepu znajduje się bardzo wiele opisów, a także zdjęć, które mają zareklamować każdy produkt się w nim znajdujący indywidualnie.

Musimy być pewni, że każde zdjęcie będzie korzystne i bardzo czytelne, bo tylko to pozwoli na kupienie go przez wielu użytkowników. Tym wszystkim, kiedy skorzystamy z usługi, jaką jest SEO sklepu zajmie się profesjonalista. Najważniejszą kwestię jest także fakt, że możemy liczyć tutaj na indywidualne podejście i wykonanie działań, które sprawdzą się akurat nam, w przypadku naszej witryny.

Ogólne pozycjonowanie może nam się nie sprawdzić, bo nie zawsze pozwoli na zdobycie dużej liczby klientów w szybkim tempie. Musimy być pewni, że wszystkie działania zostaną wykonane dokładnie i z dbałością o każdy szczegół. Tylko to bowiem, jest prawdziwą gwarancją sukcesu i warto z tej możliwości korzystać.

Wybicie się na tle innych sklepów

SEO sklepu, które wykonane zostanie przez profesjonalistów uwzględni wszystkie niezbędne działania, aby nasza witryna nie tylko działała płynnie, ale także przede wszystkim, abyśmy byli pewni, że otrzymamy zupełnie nowe możliwości, w zakresie pozyskania pożądanej grupy odbiorców. Jednak kluczowe jest tutaj, że nasza strona zacznie funkcjonować, a także wyglądać zdecydowanie lepiej, co pozwoli jej wybić się na tle innych sklepów, których w sieci jest bardzo dużo.

Musimy więc mieć świadomość, że to właśnie nasz sklep nie tylko skupi wielu użytkowników, ale także przede wszystkim zatrzyma ich na tyle długo na witrynie, że zdołają wykonać tam zakupy, co jest niezbędne, abyśmy my mogli zarabiać. Warto więc zrobić wszystko, aby otrzymać możliwości, które pozwolą na rozwój naszego sklepu i wzrost klientów, który będzie napływał falowo, a nie tylko jednokrotnie, co bardzo często zdarza się w przypadku klasycznego pozycjonowania.

Indywidualne podejście do każdej witryny

Każdy profesjonalista wie, że niestety nie wystarczy wykonać kroków pozycjonujących u każdego identycznych, aby odnieść sukces. Musimy być pewni bowiem, że w każdym przypadku konieczne będą działania zupełnie inne, jednak kluczowe, aby witryna nie tylko zaczęła wyglądać zdecydowanie lepiej, ale także, aby przebywanie na niej i serwowanie było przyjemniejsze i bardziej płynne.

Tylko w ten sposób będziemy pewni, że żaden użytkownik, który odwiedzi witrynę sklepu nie będzie chciał jej opuścić, co znaczyłoby, że straciliśmy klienta, który mógłby wydać u nas swoje pieniądze.

Jak sprawdzić, czy pozycjonowanie okazało się skuteczne?

Obecnie bardzo wiele firm oferuje SEO sklepu, jednak nie wszystkie mogą okazać się skuteczne. Musimy bowiem pamiętać, że samodzielnie należy sprawdzać, czy pozycjonowanie należy powtórzyć, czy zmienić osobę, która dla nas je wykona, aby było jak najbardziej skuteczne.

Jednak SEO sklepu, które zacznie przynosić o wiele więcej odwiedzin klientów na danej witrynie, a także w przypadku sklepu nowych klientów, którzy zrobili u nas swoje zakupy, to będzie znak, że rzeczywiście pozycjonowanie jest skuteczne. Będzie to dla nas inwestycja, która pozwoli na stabilny zarobek, a także pozyskanie nowych klientów.

Musimy mieć na uwadze, że doskonale wykonana usługa to także możliwość pozyskania stałych klientów, którzy powrócą do nas w każdym momencie, kiedy będą potrzebować produktów, które znajdują się w asortymencie sklepu. Jest to bardzo ważne, kiedy mamy do czynienia ze sklepem, bo tylko tak ma on szansę na rozwój, poszerzanie asortymentu i inwestowanie w jeszcze lepszą jakość usług dla klientów.

Możemy więc dzięki pozycjonowaniu sklepu zyskamy nowych klientów, zarobek, a także możliwość pozyskania tak wielu osób, którzy będą korzystali z usług sklepu, że będzie możliwość pozwolenia sobie na wiele nowych inwestycji, aby nasza działalność działała jeszcze lepiej.

Czy każdy sklep internetowy potrzebuje pozycjonowania?

Każdy sklep internetowy, aby zacząć przynosić duże dochody obecnie potrzebuje pozycjonowania. Jest to spowodowane przede wszystkim faktem, że podobnych sklepów znajduje się bardzo dużo i nie jesteśmy w stanie wybić się na ich tle bez profesjonalnego pozycjonowania.

Musimy więc być pewni, że wykona je profesjonalista, który zajmie się nie tylko zdjęciami, grafikami, logiem, ale także całym wyglądem witryny. Istotne są także opisy i wszelkie inne teksty, które znajdują się na stronie, bo muszą zostać napisane zgodnie z zasadami SEO, ale także muszą być czytelne i jak najbardziej interesujące.

Należy także zadbać o to, aby każdy opis dokładnie określają wszystkie parametry i cechy przedmiotu, który jest w asortymencie sklepu. Tylko tak będziemy pewni, że klient będzie wiedział, co kupuje, a także, czego się spodziewać, kiedy klient otrzyma już swoje zamówienie. Pozycjonowanie obejmuje bowiem działania, aby dany sklep miał więcej wejść na stronę użytkowników, jednak o jakość usług musi zadbać sami, aby każdy klient mógł do nas wrócić i był z tego zadowolony.

Jakie działanie obejmuje pozycjonowanie?

Kiedy mówimy o pozycjonowaniu to skupiamy się głównie na tym, aby teksty były napisane zgodnie z zasadami SEO. Jednak równie ważne jest tutaj, aby dostosować witrynę do użytkowania dla różnych grup odbiorców. Musimy więc być pewni, że wygodnie będzie na niej poruszać się nie tylko na komputerze, ale także na tablecie, czy telefonie komórkowym.

Tylko tak każdy użytkownik będzie mógł wygodnie się poruszać na stronie naszego sklepu, co jest kluczowe, aby można było bezpiecznie wykonywać tam zakupy. Kiedy bowiem nie zadbamy o to, to użytkownik poszuka sklepu, który daje mu większe możliwości i o wiele łatwiej daje zrobić zakupy. Musimy mieć to na uwadze.

Warto także zastanowić się, czy w ramach pozycjonowania nie chcemy stworzyć mobilnej aplikacji, która da o wiele większe możliwości dla użytkowników, którzy chcą robić zakupy na telefonie. Ta inwestycja z pewnością nam się zwróci i warto o tym pomyśleć.

Dlaczego warto się pozycjonować?

Pozycjonowanie jest obecnie działaniem, które musi zostać wykonane, kiedy chcemy, aby dana witryna została zauważona i dzięki temu pozyskała o wiele większą liczbę klientów. Należy pamiętać, że każdego dnia powstają zupełnie nowe witryny, bardzo podobne do naszej i tylko profesjonalne pozycjonowanie pozwoli nam na o wiele większe możliwości. Kiedy jednak nie wiemy, jak je wykonać to warto poprosić o pomoc firmę, która wykona tę usługę z należytą starannością.

Jednak musimy mieć świadomość, że należy sprawdzić opinię na temat firmy pozycjonującej, z której usług będziemy zamierzali skorzystać.

Tylko tak wszystko zostanie wykonane nie tylko profesjonalnie, ale także przede wszystkim indywidualnie do potrzeb danej witryny. Wyłącznie takie pozycjonowanie może przynieść nam pożądane i oczekiwane efekty. SEO sklepu dzięki temu zwróci nam się, często nawet kilkukrotnie, co jest gwarancją powodzenia. Musimy jednak SEO sklepu regularnie powtarzać.

Optymalizacja i pozycjonowanie sklepu internetowego, czyli tzw e-commerce to nie jest proste zadanie. Wyszukiwarka google i serp to coś na co ma wielu chrapkę. Więc jeśli interesuje Ciebie pozycjonowanie sklepu internetowego to musisz o tym wiedzieć.

Dalej… wyniki wyszukiwania Twojego sklepu to nie tylko wybrana jedna fraza. Każdy adres url, każda podstrona to szansa na dodatkowy ruch.
Więc od czego zaczyna się optymalizacja sklepu?Na początku mamy audyt seo. Totalna podstawa jeśli chcesz zoptymalizować swoje działania. Rozumiem, że każdy ceni swój sklep, ale uwierz.

Na pewno jest tak sporo do poprawy. Oto kilka dodatkowych rzeczy które trzeba mieć na uwadze jeśli chcesz zwiększyć widoczność Twojego sklepu internetowego.SEO techniczne, m.in. meta tag, description, content marketing, robots.txt (robot google musi mieć dostęp), linkowanie wewnętrzne… jest tego jeszcze sporo.

Twój katalog produktowy musi wyświetlać najbardziej marżowe produkty. Następnie badasz jak wygląda konwersja. Musisz optymalizować elementy które wpływają na zachowania użytkowników.

Algorytm google bierze to pod uwagę. W celu budowania linków i sprawdzania analityki polecam na start google search console i google analytics.Jak już widzisz optymalizacja sklepu internetowego to już całkiem sporo zadań jakie musi wykonać nasz specjalista SEO, a to dopiero początek jeśli na poważnie interesuje Ciebie pozycjonowanie stron.

Bo widzisz, seo dla e-commerce to nie tylko optymalizacja techniczna, link building, optymalizacja treści, opis produktu, czy architektura czyli struktura sklepu. Naszym celem jest być jak najwyżej w wynikach wyszukiwania google. Wiec tak jak wspomniałem wcześniej, seo w sklepie internetowym to proces. Dodaj do tego google ads (dawniej google adwords), facebook ads, czy szeroko pojęty marketing internetowy a Twoja widoczność sklepu wystrzeli!

Więc.

Pozycjonowanie sklepu internetowego

Sprzedaż to unikalny schemat fraz kluczowych jakie daje optymalizacja seo, tego jak na konwersje reaguje Twoja branże i reklam PPC. Więc jeśli chcesz zwiększyć widoczność Twojego sklepu internetowego to zapytaj nas o skuteczne pozycjonowanie w wyszukiwarce.

Masz sklep?Interesują Ciebie wysokie pozycje w google i ruch w sklepie internetowym?Zgłoś się do nas już teraz.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)