Seo co to jest

podstawy seo
Podstawy seo jak zacząć pozycjonowanie stron
12 marca, 2022
Kampania Performance Max Google
Performance max
14 marca, 2022
Seo co to jest
Seo co to jest

Seo co to jest

Każda firma chce generować jak największe zyski, żeby to było możliwe musi mieć odpowiednią ilość klientów. W dobie rozwoju internetu obecność w sieci to właściwie podstawa istnienia firmy na rynku rzeczywistym. Potencjalny klient mający daną potrzebę, szuka odpowiedzi w najbardziej popularnej wyszukiwarce Google. Widoczność firmy dla robotów Google zwiększa się poprzez stosowanie właściwego pozycjonowania. SEO co to jest?

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Co to SEO: Zasady działania wyszukiwarki Google

Wyszukiwarka jest pierwszym miejscem, od którego klient rozpoczyna poszukiwania odpowiedzi na swoją potrzebę. Zadaniem Google jest znaleźć najlepsze rozwiązanie dla zadanego pytania. Wyszukiwarka przeszukuje zasoby internetu i wybiera treści, które najlepiej według niej opisują dany temat. Co zrobić, żeby być widocznym dla robotów Google? Należy wdrożyć na stronie firmy zasady zgodne z SEO, czyli tak zaprojektować witrynę i umieszczone na niej treści, aby była jak najlepiej czytelna dla Google. Po wpisaniu jakiejś frazy w wyszukiwarce, Google rozpoczyna poszukiwania w internecie stron zawierających tę konkretną frazę, jeśli znajdzie ją na stronie danej firmy wyświetli jej witrynę w wynikach wyszukiwania. W ten sposób znacząco wzrasta szansa na pozyskanie nowego klienta.

Zapamiętaj! SEO i SEM to nie to samo. Więc idźmy dalej aby odpowiedzieć na pytanie SEO jak zacząć?

SEO podstawy: Dobór słów kluczowych

Słowa kluczowe są jednym z najważniejszych elementów pozycjonowania stron pod wyszukiwarki. Od nich zaczyna się cały proces pozyskiwania klienta za pomocą dobrze zoptymalizowanej strony. Słowa kluczowe to frazy, które wpisuje klient podczas poszukiwań w Google. Te same słowa muszą znaleźć się na konkretnych podstronach w witrynie internetowej. Im lepiej kluczowa fraza będzie oddawała charakter działalności firmy, tym większa jest szansa, że wyszukiwarka ją zauważy. Ogólnie sformułowane słowa kluczowe generują bardzo duży ruch, ponieważ wiele osób je wpisuje. Jednak mały procent tych osób wie już dokładnie, czego szuka i nawet jeśli trafią na daną stronę, to nie dokonują żadnych transakcji. Frazy bardziej szczegółowe, chociaż nie cieszą się tak dużym zainteresowaniem, mogą doprowadzić do firmy większą ilość klientów zdecydowanych na zakup produktu lub usługi.

Skoro czytasz wpis pt. Seo co to jest , to te wpisy mogą także Ciebie zainteresować:

Social media i media społecznościowe:

Praca agencji:

Kursy i szkolenia:

PS. sprawdź powyżej w linkach nasz Kurs SEO.

Jak powinna być zbudowana strona?

Strona internetowa musi być uporządkowana i przejrzysta. Przypadkowe treści i niedbale ułożone podstrony będą zniechęcały roboty Google do jej odwiedzenia. Podstawą strony widocznej dla wyszukiwarek, jest usystematyzowane i logiczne zamieszczenie podstron. Podkategorie powinny być ułożone według zasady od ogółu do wiadomości szczegółowych. Tytuły poszczególnych podstron to odpowiedzi na coraz bardziej dokładne zapytania. Układ podkategorii ma przypominać drzewko, które z każdym rozwidleniem coraz bardziej zbliża się do konkretu. SEO co to jest w kontekście podstron? Jest to uporządkowany system poszczególnych kategorii i podkategorii połączonych ze sobą danym słowem kluczowym. Przykładowy układ podstron mógłby przebiegać następująco: sukienka – letnia sukienka – letnia sukienka w kwiaty – letnia sukienka w kwiaty bez rękawów.

Treść dobra pod SEO

Treści na stronie internetowej muszą być pisane według pewnych zasad umożliwiających wyszukiwarkom łatwe odnalezienie słów kluczowych. Przede wszystkim wszystkie kategorie oraz produkty muszą zawierać unikatowe opisy. Najlepiej dość długie i mające wartościowe informacje. Teksy nie mogą być duplikowane, ponieważ roboty Google uznają, że cała strona nie jest warta ich zainteresowania. Wszystkie strony i podstrony są tak samo ważne i powinny być zaopatrzone w teksy zawierające odpowiednie słowa kluczowe. Często popełnianym błędem jest kopiowanie opisów produktów lub zamieszczanie tylko skomplikowanych, technicznych nazw danego produktu lub usługi. Niestety dla Google pojawienie się takich samych treści na kilku stronach jest sygnałem do ignorowania ich w procesie wyszukiwania jako niegodne zainteresowania.

Czy warto prowadzić blog firmowy?

Mogłoby się wydawać, że blogi są tylko miejscami informacyjnymi o danym zagadnieniu i nie mają nic wspólnego ze sprzedażą i z pozycjonowaniem strony. SEO jest procesem długotrwałym. Nie przynosi zysków z dnia na dzień nawet jeśli jest perfekcyjnie wykonane. Blog jest narzędziem, które ma duży potencjał do wygenerowania sprzedaży w dłuższej perspektywie czasu. Siłą blogów jest to, że odpowiadają na konkretny problem klienta. Budowanie fachowej wiedzy wokół danego produktu, udzielanie porad i pokazywanie rozwiązań, przyciąga osoby, które zdobędą zaufanie do firmy i z dużym prawdopodobieństwem staną się w przyszłości jej klientami.

Seo co to jest
Seo co to jest

Linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne

Google lubi strony, na które powołują się artykuły i teksty tematyczne zamieszczone w innych witrynach. Jeśli roboty spotykają pod zamieszczonymi linkami wartościowe treści, ich zaufanie będzie wzrastać, a firma zacznie coraz wyżej pojawiać się w wynikach wyszukiwania. Podobnie działa linkowanie wewnętrzne, czyli umieszczanie linków na podstronie, który prowadzi do innej podkategorii opisującej dane zagadnienie. Idealnym miejscem do linkowania wewnętrznego jest blog firmowy.

A teraz FAQ, czyli często zadawane pytania:

Teksty seo co to jest

Teksty seo to sztuka pisania ciekawych treści na strony www, czyli taki copywriting, który jest przyjazny dla klienta (ale musi także sprzedawać Twój produkt). W dodatku teksty seo muszą być także przyjazne dla wyszukiwarek internetowych. Dobry content marketing pozwala poprawić widoczność strony w wynikach, a również zaspokoić potrzebę zdobywania informacji przez potencjalnych klientów.

Seo hosting co to jest

Hosting SEO to po prostu odmiana zwykłego hostingu dla stron internetowych. Ten rodzaj hostingu zwykle kierowany jest do agencji SEO, lub osób kóre zajmują się pozycjonowaniem sklepów internetowych i stron w wyszukiwarce Google, Bing, Yandex itp, a także dla webmasterów. Hosting SEO pomaga w pozycjonowaniu stron w wynikach, czyli w SERP.

SEO i SEM co to jest i czym się różni

SEM skupia się na używaniu algorytmów wyszukiwarek do najbardziej efektywnego reklamowania contentu, czyli treści wśród odbiorców strony oraz kierowaniu ruchu na witrynę za pomocą SEO i reklam płatnych PPC. Samo SEO natomiast stara się dostarczyć najlepsze jakościowo wyniki wyszukiwania naturalnego, czyli tzw wyszukiwania organicznego.

SEO description i title co to jest

<title>To jest title, czyli meta tytuł strony</title>

<meta name=”description” content=”To jest meta opis strony. Czyli meta description”>

PS.

Co sądzisz o wpisie pt. Seo co to jest ? Daj znać w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)