Pozycjonowanie stron samemu, SEO samodzielnie -czy to w ogóle możliwe?

Jak poprawić pozycjonowanie strony
Jak poprawić pozycjonowanie strony internetowej, lub sklepu ecommerce (jak się nauczyć)
16 kwietnia, 2022
Wytyczne seo
Wytyczne seo do pisania treści pod pozycjonowanie i sposób tworzenia witryn zgodnych z zasadami Google
16 kwietnia, 2022
Pozycjonowanie stron samemu
Pozycjonowanie stron samemu

Pozycjonowanie stron samemu: Jak prowadzić stronę internetową

Dobra strona internetowa może nam bardzo skutecznie pomóc w znajdowaniu nowych klientów oraz reklamowaniu produktów czy usług znajdujących się w asortymencie naszej firmy.

O czym należy wiedzieć, zanim zacznie się projektować stronę internetową?

Czy napisanie, prowadzenie i pozycjonowanie strony internetowej powinniśmy powierzyć osobie lub firmie oferującej takie usługi, czy może warto zająć się tym samemu?

Jakich umiejętności potrzeba do prowadzenia strony internetowej?

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Optymalizacja treści

Jedną z najważniejszych rzeczy, które zarówno są brane pod uwagę przez oceniający jakość naszej strony algorytm wyszukiwarki Google (pod który zazwyczaj wykonuje się optymalizację i pozycjonowanie, ponieważ jest najczęściej używana), jak i przez odwiedzające witrynę osoby, a więc naszych potencjalnych klientów, są prezentowane tam treści.

Agencja i agencje

Zarówno opisy i informacje zawarte na głównej stronie, jak i artykuły na blogu czy rozmaitych podstronach powinny być rzetelne i merytoryczne, zawierać informacje interesujące i przydatne dla naszych klientów, oczywiście bezpośrednio związane z branżą, którą się zajmujemy.

Jak pozycjonować stronę w Google za darmo

Teksty na stronie muszą nie tylko być poprawne językowo i dzięki temu czytelne, ale również zawierać frazy, które sprawią, że nasza strona będzie pojawiać się wysoko w wynikach wyszukiwania, tak zwane słowa kluczowe.

Słowa kluczowe to takie wyrazy, które są wpisywane do wyszukiwarki przez osoby, które chcą znaleźć konkretny produkt lub usługę.

Google udostępnia swoim użytkownikom narzędzia, które pozwalają sprawdzić popularność wyszukiwań słów kluczowych związanych z wybraną branżą.

Jednak podczas konstruowania tekstów na stronę należy pamiętać o tym, aby słowa kluczowe umieszczać w tekście naturalnie – „przesycenie” tekstu konkretnymi frazami jest nie tylko błędne stylistycznie, ale również nisko oceniane przez algorytm. Naszym celem jest, aby strona była czytelna i przydatna dla klientów, a przy tym dobrze oceniona przez wyszukiwarkę.

Metody pozycjonowania stron www: Umiejętności informatyczne

Do utworzenia strony internetowej i sprawnego nią zarządzania potrzebna jest odrobina umiejętności z zakresu informatyki. Warto zapoznać się z takimi terminami, jak domena, adres URL, kod źródłowy, certyfikat SSL, hosting, monitoring czy SEO

Samą stronę możemy zbudować, używając jednego z wielu dostępnych w sieci kreatorów stron internetowych, które pozwalają wybrać spośród wielu projektów graficznych i łatwo dodawać grafiki, zdjęcia i teksty.

Często jednak w takim wypadku nazwa naszej strony internetowej będzie w sobie zawierać nazwę strony macierzystej.

Jeżeli nie jesteśmy zbyt chętni do szybkiego kursu informatyki, możemy zamówić wykonanie strony internetowej od podstaw według naszego projektu, choć wtedy oczywiście należy liczyć się z kosztami, podobnie jak w przypadku późniejszego prowadzenia strony.

Pozycjonowanie strony samemu

Proces pozycjonowania strony internetowej polega na odpowiedniej optymalizacji jej treści z użyciem wybranych słów kluczowych, odpowiedniej edycji kodu źródłowego strony oraz umiejętnym budowaniem odnośników zewnętrznych.

Jest to proces złożony i wymagający ciągłych aktualizacji i reakcji na zmieniające się czynniki, takie jak częstotliwość wyszukiwań czy działania konkurencji.

Efektem umiejętnego pozycjonowania strony jest to, że wyświetla się ona wysoko w wynikach wyszukiwania – celem jest, aby pojawiała się tuż pod linkami sponsorowanymi, jednak dobrze jest, jeśli znajduję się na dwóch pierwszych stronach wyników w Google. Większość użytkowników wyszukiwarki nie zagląda na dalsze strony.

Czy pozycjonowanie stron samemu jest możliwe?

Jak najbardziej, jednak zazwyczaj wymaga podszkolenia się z informatyki oraz zasad SEO (Search Engine Optimization, czyli po prostu optymalizacja pod wyniki wyszukiwania), obejmujących zarówno prace optymalizacji w obrębie strony internetowej, jak i konstruowanie zamieszczanych tam treści.

Wymaga to naszego czasu i włożonego wysiłku – jeżeli nie czujemy się pewnie lub wiemy, że prowadzenie firmy i tak zajmuje większość naszego czasu, warto skorzystać z usług firmy zajmującej się usługami pozycjonowania.

Pamiętajmy jednak, że w większości przypadku w momencie zerwania lub zakończenia współpracy z taką firmą stworzone przez nią linki czy strony pomocnicze przestają być aktywne i pozycja naszej strony w wynikach wyszukiwania spada.

System identyfikacji wizualnej
Pozycjonowanie stron samemu, SEO samodzielnie -czy to w ogóle możliwe?

Dbałość o szczegóły

Oprócz wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania warto także pamiętać o tym, by nasza strona była wizualnie atrakcyjna dla odwiedzających, intuicyjna w obsłudze, a treść czytelna i dobrej jakości.

Zawartość strony i projekt graficzny powinny być dostosowane do grupy, do której są skierowane usługi czy produkty oferowane przez naszą firmę.

Odbiór ułatwia i polepsza również spójna stylistyka – przykładowo, jeżeli sprzedajemy ubranka dla dzieci z naturalnych tkanin, grafika strony może podkreślać związek z przyrodą czy delikatność, sprawdzi się pastelowa paleta kolorów, zielenie czy kolory ziemi.

Pamiętajmy, że celem jest przekonanie do nas konkretnych klientów.

Daj znać w komentarzu co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Pozycjonowanie stron samemu, SEO samodzielnie -czy to w ogóle możliwe? Do następnego razu!

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)