Pozycjonowanie shoplo (optymalizacja i SEO sklepu)

Booking pozycjonowanie hotelu (optymalizator stron obiektów noclegowych)
Booking pozycjonowanie hotelu (optymalizator stron obiektów noclegowych)
18 kwietnia, 2022
Pozycjonowanie reklama
Pozycjonowanie reklama w sieci – dlaczego SEO i PPC są tak ważne?
18 kwietnia, 2022
pozycjonowanie shoplo
pozycjonowanie shoplo

Pozycjonowanie shoplo (optymalizacja i SEO sklepu)

Shoplo jest polską platformą oferującą swoim użytkownikom trzy y różne narzędzia. Jest to sklep internetowy, a także dwie platformy. Jedna służy do sprzedaży wielokanałowej, a druga do obsługi klienta.

Platforma ta skierowana jest do sklepów internetowych, które mają różną wielkość. Dostęp do platformy jest bezpłatny przez pierwsze dwa tygodnie. W ty czasie można na spokojnie zorientować się w jej możliwościach.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Sklep na Shoplo

Sklep na Shoplo można otworzyć bardzo szybko. Będzie on skierowany w modelu SaaS,. Jest to bardzo popularne rozwiązanie, które stosuje wiele platform. Otwarcie sklepu w tym miejscu wiąże się z koniecznością opłacenia abonamentu. Dzięki niemu można skonfigurować własną witrynę, a także prowadzić sprzedaż. Każdy przedsiębiorca ma do wyboru kilka pakietów, w tym podstawowy abonament pozwala sprzedawać około dwudziestu wariantów. Bardziej rozbudowana oferta pozwala sprzedawać tysiące produktów.

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing

Sam proces założenia i prowadzenia własnej witryny do sprzedawania jest bardzo prosty Shoplo to nowoczesny kreator, który jest funkcjonalny i nowoczesny. Powstał specjalnie dla osób, które zaczynają swoją przygodę z programowaniem. Szablony posiadają gotowe elementy stylistyczne, które można wykorzystać oraz edytować. Są tu także przydatne przyciski i czcionki, a także barwy, które można wykorzystać.

Zalety otwarcia sklepu na Shoplo

Otwarcie sklepu na Shoplo ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to bardzo łatwy kreator do otwarcia sklepu. Posiada również możliwość skorzystania z piętnastodniowego darmowego dostępu. Cena za abonament jest bardzo rozsądna, a do wyboru jest wiele wersji językowych i wiele szablonów.

Raporty dotyczące sprzedaży są rozbudowane. Integracje logistyczne i płatności są wbudowane, a sporo dodatków zainstalowanych jest za darmo.

Główna zaleta sklepu na Shoplo jest możliwość bardzo szczegółowej optymalizacji serwisu. Można tu, za pomocą wbudowanych systemów, uzupełnić meta tagi wszystkich podstron, tytuły, a także dodać atrybuty ALT do grafiki i zajęć.

Łatwo wprowadzić tu różne modyfikacje w treści oraz w grafikach, które umieszczone są na stronach. Dzięki temu jest możliwość, że portal będzie skonfigurowany lepiej przez grupę docelową.

Shoplo jest idealne dla niedużych sklepów.

Pozycjonowanie Shoplo- na czym polega?

Oparte na Shoplo sklepy bardzo łatwo się pozycjonuje. Dzieje się tak dlatego, że platforma jest doskonale przygotowana do SEO. Zaproponowanych jest tutaj wiele ciekawych rozwiązań, przydatnych w czasie optymalizacji witryny. Dzięki twórcom Shoplo można swobodnie edytować pliki umieszczone na serwerze.

Można także edytować meta tagi title, a także meta description oraz edytować rozmaite treści.

Strona ta jest responsywna, znaczy to, ze dostosowuje się do wielkości ekranu wszystkich urządzeń mobilnych. Dzięki Shoplo można dysponować dodatkowymi i darmowymi wtyczkami, albo dokupić płatne, które pomogą w pozycjonowaniu. Będą to SEO Report, Upsell, Reviews.

W trakcie przygotowań do pozycjonowania trzeba sprawdzić, czy sklep jest widoczny w wyszukiwarce, a także to czy plik robots.txt dobrze funkcjonuje i czy sitemap jest podpięta. Bardzo ważne jest także połączenie ze stroną Google Analytics oraz Google Search Console. Następny krok to wybór odpowiednich słów kluczowych. Będą to wszelkiego rodzaju ogólne słowa, frazy lokalne, brandowe oraz long taily.

Przy sprawdzaniu fraz dobrze jest zorientować się które z nich przyczyniają się do największego zysku. Dobrze jest również sprawdzić co użytkownicy wpisują najczęściej w wyszukiwarkę. Następnie tworzy się treści, które powinny być unikatowe i oryginalne. Następnie następuje optymalizacja serwisu oraz właściwe linkowanie zewnętrzne.

Pozycjonowanie Shoplo można przeprowadzić samemu, albo zatrudnić profesjonalna firmę.

Jak pozycjonowanie Shoplo przeprowadzają profesjonalne firmy?

Każdy, kto zleci pozycjonowanie Shoplo ludziom, którzy na co dzień zajmują się pozycjonowaniem na pewno będą zadowoleni. Pierwszym etapem ich pracy będzie sporządzenie szczegółowego audytu. W jego wyniku otrzyma się instrukcję dobrego zoptymalizowania strony.

Dzięki niej witryna jest zgodna z obecnymi standardami wyszukiwarek. Wzrośnie także jej ruch a strona znajdzie się na wyższej pozycji dzięki nowym słowom kluczowym. W efekcie witryna dostosuje się do standardów wyszukiwarek i wzrasta ruch na stronie.

Wprowadza się zmiany, które dostępne są w panelu administracyjnym i to bez udziału zleceniodawcy. W wyniku tego otrzymuje on gwarancję wprowadzenia zmian we właściwy sposób. W każdej chwili będzie też możliwość wprowadzenia zmian przez pracownika, który pozostaje w stałym kontakcie z osobą zlecającą.

Standardy wyszukiwarki potrzebują poszerzenia treści dostępnych cyklicznie w regularnych odstępach czasu. W wyniku tego nastąpi ciągły rozwój witryny, zwiększenie potencjału słów kluczowych, wzrost ruchów w wyszukiwarce. Marka będzie również cieszyć się większym zaufaniem.

Profesjonalna sieć linków zapewni wzrost widoczności w wyszukiwarce, a także dodatkowy ruch z publikacji sponsorowanych.

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Pozycjonowanie shoplo (optymalizacja i SEO sklepu)

Podsumowanie

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy

Daj znać w komentarzu co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Pozycjonowanie shoplo (optymalizacja i SEO sklepu)? Do następnego razu!

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)