Pozycjonowanie SEO. Wyższe pozycje w Google

seo
SEO
6 sierpnia, 2021
Google Ads czyli reklama w wyszukiwarce, na YouTube i w GDN
6 sierpnia, 2021
Pozycjonowanie SEO

Pozycjonowanie SEO, inaczej stron internetowych to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych sposobów promocji marki w sieci. Podnoszenie pozycji naszego wyniku w wyszukiwarce Google ma bardzo wiele zalet i jest korzystnym procesem w wielu sytuacjach. W tym tekście przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje o pozycjonowaniu stron internetowych oraz podpowiadamy – czym tak właściwie jest, na jakiej zasadzie działa, jakie korzyści posiada i kiedy warto je stosować.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Czym jest Pozycjonowanie SEO

Pozycjonowanie SEO to proces, który ma na celu podnieść pozycję wyniku wyszukiwania witryny w wyszukiwarce Google. Poprzez takie działanie zwiększa się widoczność strony internetowej w wyszukiwarce, a dzięki temu zyskujemy większą liczbę wejść i klientów. Pozycjonowanie jest jednym z najpopularniejszych sposobów promocji w internecie i teoretycznie może być wykonywane przez nas samodzielnie za darmo, choć popularniejszą praktyką jest zlecanie tej zaawansowanej usługi agencji SEO i agencjom marketingowym.

Samo Pozycjonowanie SEO polega na dostosowaniu witryny internetowej do wyszukiwarki Google poprzez spełnienie wymagań i zaleceń oraz wykonywanie dobrych praktyk. Odpowiednio zoptymalizowana strona internetowa, w odniesieniu do której wykonuje się też inne czynności pozycjonujące w internecie, jest uważana przez wyszukiwarkę Google za wartościową i jest wysoko umieszczona w indeksie wyników wyszukiwania pod konkretnymi hasłami. Proces ten polega głównie na dostosowaniu samego serwisu internetowego. Do działań wchodzących w skład jako Pozycjonowanie SEO należą:

  • analiza i dobór słów kluczowych
  • uproszczenie kodu HTML i szkieletu witryny
  • zadbanie o kwestie techniczne
  • przyspieszenie strony
  • dodawanie contentu na stronę

Są to tylko nieliczne i najważniejsze działania optymalizujące stronę internetową, których jest bardzo wiele. Do działań pozycjonujących możemy również zaliczyć działania poza witryną internetową wykonywane w odniesieniu do niej. Będą to linkowanie zewnętrzne, uwiarygadnianie witryny poprzez zamieszczanie danych NAP czy kierowanie ruchu na naszą stronę internetową. Podsumowując pozycjonowanie strony internetowej ma na celu dostosować ją do wyszukiwarki Google w taki sposób, aby była widoczna pod konkretnymi hasłami na najwyższych pozycjach, a dzięki temu pozyskiwała spory ruch organiczny i dużo wejść.

Pozycjonowanie SEO

Jakie korzyści daje Pozycjonowanie SEO

Pozycjonowanie SEO daje wiele korzyści. Pierwszą z nich jest możliwość pozyskiwania bezpośrednio z wyszukiwarki dużej ilości odbiorców czy nowych klientów. Możemy również samodzielnie decydować spod jakich haseł tematycznych będzie pochodził ruch, a więc, jakie osoby będą przychodziły na naszą witrynę. Dzięki temu efektywnie wydajemy pieniądze na promocję internetową oraz możemy osiągać bardzo dobre rezultaty, łatwo skalując nakłady na pozycjonowanie. Na rynku działa również wiele agencji SEO i marketingowych, które świadczą różnorodne usługi związane z pozycjonowaniem, a zlecenie ich nie wymaga od nas znajomości tego tematu.

Pozycjonowanie SEO to również jakościowy sposób pozyskiwania klienta. Odbiorcy samodzielnie wyszukują konkretnych informacji i nie są atakowani przekazem reklamowym. Pozwala to budować pozytywny wizerunek marki, a także równocześnie czerpać inne wymierne korzyści. Ważnym plusem pozycjonowania jest również fakt, że przeznaczając środki na nie inwestujemy je, gdyż profity będziemy uzyskiwali przez cały czas, nawet po zakończeniu finansowania, a więc reklamując się w internecie poprzez pozycjonowanie, budujemy siłę naszej marki, czego nie można powiedzieć o innych krótkotrwałych metodach promocji, dające jedynie chwilowe profity.

Kiedy warto skorzystać z pozycjonowania

Z Pozycjonowania SEO warto korzystać przede wszystkim, jeśli planujemy długotrwałą promocję w internecie. Pozycjonowanie jest procesem długotrwałym i wymaga poświęcenia często nawet kilkunastu miesięcy na wypozycjonowanie strony internetowej w najpopularniejszych kategoriach tematycznych, ale w zamian za to będziemy mogli pozyskiwać w ekonomiczny sposób klientów, gdyż koszt pozyskania jednego klienta przy pozycjonowaniu jest bardzo niski w porównaniu z innymi metodami reklamy.

Pozycjonowanie SEO warto wybierać również jeśli zależy nam na stabilnym i regularnym pozyskiwaniu klientów. Nawet jeśli nie utrzymamy nakładów na pozycjonowanie, nie odbije się to automatycznie i szybko na ilości pozyskanych klientów. Nawet dłużej nie inwestowane strony internetowe będą pozyskiwały pewien ruch organiczny. Jeśli więc stawiamy na pozycjonowanie strony internetowej, możemy liczyć na długofalowe działania marketingowe.

Pozyskiwanie odbiorców poprzez stronę internetową może być też głównym sposobem pozyskiwania klientów. W internecie, a szczególnie w wyszukiwarce Google informacji na temat produktów i firm poszukuje bardzo duża ilość osób. Z pewnością w tak dużej grupie znajdzie się wiele osób zainteresowanych daną tematyką, w której działamy i nie będziemy mieli problemu z pozyskiwaniem klientów nawet przy niszowych czy wąskich grupach odbiorców. Jeśli zatem chcemy bazować głównie na jednym stabilnym sposobie reklamy w internecie, pozycjonowanie do tego nadaje się idealnie.

MEGA SKUTECZNY KURS, dzięki któremu nauczysz się pisać CIEKAWE teksty i reklamy, dzięki czemu zwiększysz zyski.

Jak napisać reklamę

Link do kursu jak napisać reklamę i ofertę.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)