Pozycjonowanie produktów w sklepie internetowym (opisy produktów i optymalizacja karty produktowej)

Pozycjonowanie szerokie
Pozycjonowanie szerokie, długi ogon (long tail)
16 kwietnia, 2022
Shopify pozycjonowanie
Shopify pozycjonowanie sklepu internetowego (seo ecommerce)
16 kwietnia, 2022
Pozycjonowanie produktów w sklepie internetowym
Pozycjonowanie produktów w sklepie internetowym

Pozycjonowanie produktów w sklepie internetowym (opisy produktów i optymalizacja karty produktowej)

Dzisiaj wszystko o pozycjonowaniu produktów w sklepie internetowym.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Pozycjonowanie produktów w sklepie internetowym jest długotrwałym procesem. Jego głównym celem jest podniesienie pozycji fraz, a także słów kluczowych w wyszukiwarce Google.

Dzięki temu domena jest bardziej widoczna, a to doprowadzić może do większej sprzedaży danego produktu. Aby pozycjonowanie produktów w sklepie internetowym było skuteczne, bardzo ważne jest właściwe dobranie słów kluczowych.

Na czym polega pozycjonowanie produktów w sklepie internetowym?

Pozycjonowanie produktu w sklepie internetowym to działanie długofalowe, które ma na celu podnieść pozycję frazy i słowa kluczowego w darmowych wyszukiwarkach Google. Sprawia to, że domena jest lepiej widoczna, a to przekłada się na sprzedaż danego produktu.

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing

Aby pozycjonowanie produktów w sklepach internetowych było jak najbardziej skuteczne należy wdrożyć wszelkiego rodzaju działania off-site i on-site.

Oznacza to, ze bardzo ważna jest optymalizacja produktów, które znajdują się w sklepie internetowym. Dotyczy to poszczególnych elementów, które znajdują się na stronie, tworzenia nowych treści, a także pozyskiwania nowych, wartościowych linków.

Wprowadzić trzeba także różnego rodzaju działania wspierające User Experience. To dzięki temu właśnie e-commerce uzyska wyższy współczynnik konwersji.

Wszystkie działania, które mają na celu pozycjonowanie produktów w sklepach w internecie, prowadzą do poprawienia widoczności strony www w wyszukiwarce. Pozwala to klientom na szybkie wyszukanie pożądanego przedmiotu.

Pozycjonowanie produktów, które kupić można w sklepach internetowych, jest niczym innym niż dostosowanie serwisu do algorytmów i wyszukiwarki Google. Ich zadaniem jest tworzenie rankingu produktów. Proces ten można przeprowadzić samodzielnie, albo skorzystać z usług profesjonalnej agencji SEO.

porównanie produktów
Porównanie produktów

Pozycjonowanie produktów w sklepach internetowych- jak zacząć?

Pierwszym krokiem w pozycjonowaniu różnych produktów jest opracowanie całościowego audytu SEO. Audyt ten to nic innego niż raport, który pokaże co należy ulepszyć, a co poprawić.

Trzeba również przeanalizować wszystkie podstrony, a potem kiedy zbierze się wszystkie potrzebne dane, opracować właściwą strategię, którą wykorzysta się do pozycjonowania produktów.

Audyt SEO będzie dotyczył przede wszystkim dokładnej analizy treści, które umieszczone są na witrynach. Brane tu będą pod uwagę długości treści, budowa nagłówków i jakimi są nasycane frazami kluczowymi.

Przed rozpoczęciem pozycjonowania powinno się określić, jakie frazy i słowa powinny opisywać dany produkt.

Upraszcza to bardzo optymalizację i tworzenie contentu. Korzystać tu można z różnych narzędzi, w tym z takich jak Senuto, Surfer SEO. Przy wyborze słów kluczowych trzeba kierować się najwyższą liczbą wyszukiwanych miesięcznie słów kluczowych.

ecommerce seo
SEO w ecommerce

Jak zoptymalizować produkty w sklepie internetowym?

Kolejnym etapem pozycjonowania produktów w sklepie internetowym jest ich optymalizacja. Polega ona na szeregu czynności, które mają za zadanie usprawnienie witryny w jak najlepszy sposób.
W skutecznym pozycjonowaniu trzeba zwrócić szczególną uwagę również na niski czas ładowania.

Na co zwrócić uwagę podczas pozycjonowania produktów?

Aby pozycjonowanie produktów było skuteczne należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy opisy mają odpowiednią długość i treść, a także na czas ładowania strony, który jest jednym z podstawowych czynników rankingowych.

Bardzo ważna jest tu responsywność, czyli dostosowanie strony z produktami do wszystkich urządzeń mobilnych. Duże znaczenie ma tu także grafika, która powinna być lekka i nie obciążać strony, a przy tym zawierać kompleksowy opis.

Mapa strony powinna być aktualna, a wszelkie przekierowania muszą być ustawione we właściwym kierunku. Kod źródłowy powinien być uporządkowany i skrócony.

Jaką role odgrywa właściwy content marketing?

Właściwy content marketingowy polega na zastosowaniu właściwego algorytmu. Jego działanie opiera się na robotach indeksujących, które sprawdzają zawartość stron internetowych.

Dane, które zostają zebrane, określają na jakie konkretne słowa kluczowe powinny być określone adresy URL oraz na której pozycji powinny być.

Jakie treści powinny być umieszczane na witrynie?

Treści, które będą umieszczane na witrynach, powinny być przede wszystkim regularnie sprawdzane i aktualne. Powinny być również profesjonalne i kompleksowe oraz poruszać konkretne tematy.

Treści muszą być przede wszystkim oryginalne i tak dopasowane, aby idealnie zgrały się ze stroną. Powinno znaleźć się tu dużo słów kluczowych. Bardzo ważne jest także zastosowanie właściwych nagłówków, ponieważ cała struktura powinna być dla klienta jasna i przejrzysta.

Dzięki tworzeniu contentu i rozbudowaniu serwisu możliwe jest także stosowanie linków wewnętrznych.

W pozycjonowaniu produktów nie można zapomnieć o link building, który jest złożonym procesem pozwalającym pozyskać odnośniki zewnętrzne, które algorytm potraktuje jako rekomendację. Ważne jest, aby linki te pozyskiwać z właściwych miejsc, muszą być one naturalne i nie może ich być za dużo.

Wskaźniki KPI Key Performance Indicators kluczowe wskaźniki efektywności
Pozycjonowanie produktów w sklepie internetowym (opisy produktów i optymalizacja karty produktowej)

Podsumowanie

psychologia udostępniania dlaczego udostępniamy w social mediach

Daj znać w komentarzu co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Pozycjonowanie produktów w sklepie internetowym (opisy produktów i optymalizacja karty produktowej)? Do następnego razu!

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)