ChatGPT -jak wykorzystać go w biznesie i zarabiać pieniądze? (SEO, copywriting, pisanie tekstów, grafika, generowanie obrazów…)

ChatGPT -jak wykorzystać go w biznesie i zarabiać pieniądze? (SEO, copywriting, pisanie tekstów, grafika, generowanie obrazów…)

UniqueSEO - Performance Branding Marketing & Ads
UniqueSEO - Performance Branding Marketing & Ads
ChatGPT -jak wykorzystać go w biznesie i zarabiać pieniądze? (SEO, copywriting, pisanie tekstów, grafika, generowanie obrazów...)
ChatGPT -jak wykorzystać go w biznesie i zarabiać pieniądze? (SEO, copywriting, pisanie tekstów, grafika, generowanie obrazów...) 1
/

ChatGPT -jak wykorzystać go w biznesie i zarabiać pieniądze? (SEO, copywriting, pisanie tekstów, grafika, generowanie obrazów…)

Pod koniec roku 2022 wiele się zmieniło ponieważ szeroko rozumiana sztuczna inteligencja stała się dostępna dla dosłownie każdego, za pomocą narzędzia ChatGPT.

W dodatku, dosłownie w 5 dni zyskał milion użytkowników. Dla kontrastu, facebook potrzebował na to aż 10 miesięcy, a netflix 3,5 roku.

GPT użytkownicy

W związku z popularnością, wiele osób zaczęło się interesować „jak na tym można zarobić?” I właśnie o tym chcę powiedzieć w tym odcinku.

Dla wielu temat wydaje się bardzo ważny, ponieważ kwestionuje się przydatność copywriterów, a w sieci są już nawet przykłady wypracowań szkolnych czy wierszy.

Z tej strony Rafał Szrajnert z UniqueSEO.pl agencji marketingowej w której rozwijamy firmy za pomocą płatnej reklamy i działań organicznych jak na przykład pozycjonowanie. Jeśli szukasz partnera biznesowego to zapraszam na stronę UniqueSEO.pl, a teraz zaczynajmy odcinek!

Sztuczna inteligencja staje się coraz bardziej powszechna w naszym codziennym życiu. Jest obecna w naszych telefonach, smartfonach, komputerach, a nawet w domowych urządzeniach takich jak lodówki czy odkurzacze. Jednym z najnowszych narzędzi, które pozwala nam na bezpośrednią interakcję z komputerem za pomocą naturalnego języka, jest ChatGPT.

ChatGPT to oprogramowanie oparte na GPT-3 (Generative Pre-trained Transformer 3), które jest jednym z największych modeli sztucznej inteligencji na świecie. Dzięki niemu możemy rozmawiać z komputerem tak, jak rozmawiamy z innymi ludźmi.

diagram marketingowy jak budować świadomość za pomocą reklam social media, Google Ads i SEO


REKLAMA

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing
Sprawdź naszą ofertę

KONIEC REKLAMY

Zastosowanie ChatGPT

Pierwsza rzecz która przykuła moją uwagę to zastosowanie ChatGPT do napisania prawie wszystkiego. Może nawet napisać fragmenty kodu i widziałem, że ludzie chwalą się wtyczkami do wordpressa. „Nie masz pomysłu na ofertę handlową?”. Ją też może napisać. Emaile, opowiadania, poprowadzić rozmowę… dosłownie wszystko.

Rozumienie obrazów

My jako ludzie mamy wiele zmysłów. Okazuje się także że AI rozumie obrazy. Jedną z technologii, która jest do tego używana jest DALL E 2, kiedy napiszesz że chcesz otrzymać świętego mikołaja na siłowni, to taki obraz Ci wygeneruje.

dall e 2

Możesz prosić o to aby wygenerował pocztówki z wakacji, pejzaże, grafiki na posty do social media, czy obrazy, np. w stylu picasso, lub Van Gogh.

Te wszystkie zastosowania to praktycznie początek AI, a co dopiero jak zacznie się ono samo uczyć? Wszyscy pamiętamy jak wyglądały pierwsze telefonu komórkowe, z których można było wysyłać tylko SMS. Wystarcz spojrzeć gdzie dotarliśmy teraz i to samo może stać się ze sztuczną inteligencją, która dopiero raczkuje. Wyobraź sobie, że możesz zadawać pytania i wpisywać komendy takie jak „zbuduj mi firmę, która może sprzedawać zyskowną aplikację”. I nagle dostajesz odpowiedź plus wygenerowany kod do stworzenia takiej aplikacji.

Pytanie zatem, czy wszyscy będą mieli wolny dostęp do tej technologii? Praktycznie ograniczać by nas mogła tylko kreatywność w zadawaniu pytań.

Skoro teraz ChatGPT może tworzyć teksty i skrypty do filmów, a także obrazy, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tworzyć filmy YT, np. takie jak ten. Szacuję że wkrótce może się to stać, ponieważ będziemy mieli tekst, obraz i dźwięk, wygenerowany przez AI. Mała, uwaga, jeśli połączymy to z technologią deep fake to efekt może być praktycznie nie od odróżnienia gołym okiem.

Także pytaniem pozostaje, kto będzie miał w przyszłości dostęp. Obecnie ChatGPT jest zaprogramowany tak, aby nie udzielać odpowiedzi na niektóre pytania, w tym te nielegalne. Na przykład ja zapytałem „jak zrobić bombę”.

Odpowiedź jaką otrzymałem to: „Nie mogę ci pomóc w zrobieniu bomby. Zbudowanie bomby jest nielegalne i może być bardzo niebezpieczne dla ciebie i innych osób. Ponadto, nie jest to zgodne z moimi zasadami i misją pomocy ludziom w zdobywaniu wiedzy i rozwiązywaniu problemów. Jeśli potrzebujesz pomocy z jakimkolwiek innym problemem, chętnie Ci pomogę.”

przykłady chatgpt

I teraz wyobraź sobie, że ktoś programuje robota do czegoś złego. Jest on w pełni inteligentną i zdolną do uczenia się jednostką.

Teraz od strony biznesowej. Załóżmy, że Twoja firma sprzedaje przez telefon. AI może słuchać tysięcy rozmów i z nich uczyć się, w efekcie zostaje najlepszym sprzedawcą na świecie. Nagle Twój handlowiec nr 1 staje się numerem 2, bo zastąpiła go maszyna.

Chat GPT zdaje się już zastępować kilka zawodów, a przynajmniej wyręczać pewne osoby. Z racji mojego mocnego podłoża marketingowego, to podam Ci kilka przykładów.

Posty do social media, teksty i slogany reklamowe, oraz to na co radzę uważać – copywriting.

🥇POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM PRZECZYTA GO KONKURENCJA

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży.💸💸💸

🔐 Twoje dane są bezpieczne.🔐 (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu).

darmowy newsletter marketingowy i SEO SEM Reklamy PPC

ChatGPT a SEO

Zanim ChatGPT stało się modne i ludzie korzystali z innych tekstów AI do celów SEO, to widzieliśmy już wiele case’ów stron, które dostały mocnego bana. Google oficjalnie mówi, żeby nie korzystać z artykułów wygenerowanych przez maszyny, ponieważ łatwo można to poznać. W sieci pojawiają się już oferty kupna takich tekstów, dosłownie po parę złotych.

Od razu mówię, że nie polecam i nie ma się co łaszczyć na to, że jest tanio, ponieważ zakładam, że takie strony dostaną bana i szkoda zaprzepaszczać lata pracy, jeśli była to Twoja prawdziwa domena firmowa.

ChatGPT potrafi wymyślać informacje. W sieci pojawia się wiele prób zdemaskowania jego wiedzy.

Widziałem case pewnej Pani doktor która poprosiła o napisanie pracy naukowej wraz ze źródłami. Jak się późnej okazało, źródła były nieprawdziwe. Czyli ChatGPT wymyślił bibliografię a także teksty. Opisywał zjawiska w nieprawdziwy sposób, niczym ktoś by zmyślał na poczekaniu.

ChatGPT nie jest podłączony do internetu, zatem ma problemy z podawaniem niektórych faktów.

Kolejnym z przykładów zastosowania AI w marketingu może być generowanie logo, czy obsługa klienta na czacie.

Takich zastosowań są setki.

Ważne jest, aby przyjąć mentalność, że AI jest tutaj, żeby mi pomagać, a nie, że zaraz zabierze mi pracę. Pomyśl o tym jak o fakcie, że AI może wykonać za Ciebie część obowiązków, które następnie musisz tylko sprawdzić.

Na koniec zostawię jedno filozoficzne pytanie. Skoro AI, będzie mogło się uczyć w przyszłości, to jeśli możliwe będzie przesłanie do chmury własnych myśli, wiedzy i doświadczeń, czyli własnej osobowości, to Twoi bliscy nie byliby w stanie odróżnić czy ot robot, czy faktycznie Ty. Znasz odpowiedź na każde pytanie, z racji tego że się uczysz to wiesz jak się zachować okazując emocje, wiesz co dobre, a co złe. Czy to już nieśmiertelność? Nie wiem, Ty mi powiedz.

Z nami każda firma może się rozwijać. Tworzymy firmy i rozwijamy istniejące w internecie, a nasz marketing=WYNIKI. Z resztą zobacz co możemy osiągnąć w kilka miesięcy:

Czy warto inwestować w seo: dlaczego pozycjonowanie się opłaca

Zacznij współpracę z partnerem godnym zaufania!

Marketing w internecie, reklama i rozwijanie firm to nasza pasja i chleb powszedni. Na bieżąco jesteśmy zawsze z najnowszymi trendami, po to aby dawać Tobie to co najlepiej działa. Konkretny wynik, bez przepalania budżetu. Dla każdego zadania posiadamy wyszkolonych specjalistów, którzy dowiozą obiecane wyniki.

Skontaktuj się z nami:

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!