Metaverse

jak reklama wpływa na nasze życie
Jak reklama wpływa na nasze życie
2 marca, 2022
Docelowy ROAS Google Ads
Docelowy ROAS Google Ads (ustaw docelowy zwrot z nakładów na reklamę)
3 marca, 2022
Metaverse

Co to jest metaverse

Metaverse, czasem pisany jako metavers, lub metaświat to nowy projekt Marka Zuckerberga i firmy Meta (dawny facebook).

Jaka jest więc wizja Marka Zuckerberga dotycząca metaświata (metaverse) i jak nabierze ona kształtu?

Zuckerberg ogłosił Metaverse na konferencji Facebook Connect w październiku 2021.

Przy całej dyskusji o łączeniu cyfrowego świata i kolejnej fazie teoretycznego cyfrowego życia w sieci wszystko jest możliwe w każdej chwili. Niestety prawda jest taka, że ​​nie jesteśmy nawet blisko prawdziwej rzeczywistości i żadna firma nie powie inaczej ani nie przedstawi się jako „Gotowy do wejścia do wirtualnego świata czyli metaverse”.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Ponieważ jest to niemożliwe, nie można przygotować świata cyfrowego metaverse. Ale zaczynamy dostrzegać, jak kolejna faza struktury działań online pasuje do siebie, przynajmniej z perspektywy meta, i jak wpasowuje się w szerszą płaszczyznę cyfrową, gdzie wiele osób może spotykać się w zupełnie nowych kontekstach.

Metaverse

Główne koncepcje, które do tej pory musieliśmy realizować, są następujące – Zuck ogłosił Metaverse, którym podzielił się na konferencji Facebook Connect w październiku zeszłego roku.

Jak widać główny nacisk jest kładziony na VR, z platformami Meta Horizon (Home i Worlds) ułatwiającymi w pełni połączenie digitalowe. Meta od jakiegoś czasu rozwija swoją technologię VR i jest prawdopodobnie liderem branży.

Słowa Zuckerberga

Oto co Zuckerberg sam powiedział w rozmowie o wynikach Meta w czwartym kwartale:

“Horizon is core to our metaverse vision. This is our social VR world-building experience that we recently opened to people in the US and Canadam and we’ve seen a number of talented creators build worlds like a recording studio where producers collaborate or a relaxing space to meditate. And this year, we plan to launch a version of Horizon on mobile too, that will bring early metaverse experiences to more surfaces beyond VR. So while the deepest and most immersive experiences are going to be in virtual reality, you’re also going to be able to access the worlds from your Facebook or Instagram apps as well, and probably more over time.”

Tak wyglądał ten dokument, możesz go znaleźć online:

metaverse zuckerberg meta

Zwróć uwagę na ostatni punkt. Poza VR, które zyskują na popularności, Meta chce również umożliwić ludziom korzystanie z bogatych doświadczeń Horizon na nowe sposoby, m.in. telefon działa wtedy jako „komputer” do środowiska onlinowego. Dziać się może to np za pośrednictwem awatarów 3D, z których użytkownicy mogą korzystać pobierając swoje „postacie” z Facebooka, Instagrama i Messengera na różne sposoby.

Metaverse
Metaverse

Czy metaverse to tylko VR?

Możesz więc zobaczyć, jak wizja Meta która dotyczy interakcji w przestrzeni będzie nadal wykraczać poza samo VR – chociaż VR pozostanie kluczową przestrzenią i centralnym celem doświadczeń użytkowników, które Meta będzie starać się promować za pomocą tych innych narzędzi łączących.

Dlatego cyfrowe awatary będą również stawać się coraz ważniejsze, ponieważ wszyscy użytkownicy łączący się z przestrzenią online i to z różnych platform. Będą więc musieli przyjąć tożsamość, a cyfrowe awatary będą profilem i rozpoznawalną postacią.

Skoro czytasz wpis pt. Co to jest i jak działa metaverse to te wpisy mogą także Ciebie zainteresować:

Czy metaverse to przyszłość?

Im więcej dyskusji toczy się wokół „metaverse”, tym lepiej dla Meta, ponieważ obecnie i w coraz większym stopniu obsługuje ona wszystkie punkty dostępu do świata online w VR, co oznacza, że wszystkie inne zainteresowane strony będą musiały z nimi współpracować, aby dotrzeć do jak najszerszej publiczności z ich wciągającymi doświadczeniami. Pomyśl co będzie jeśli uruchomi się reklamy w świecie metawerse.

Inne firmy mogą opracowywać podobne narzędzia, ale będą musiały korzystać ze schematów i interfejsów API Meta, aby udostępnić je jak największej liczbie użytkowników, a ponieważ Meta buduje te dodatkowe punkty dostępu, staje się to popularne i pomoże rozwijać im swoją szerszą wizję.

W sieci Google pojawia się już coraz więcej pytań typu:

  • Metaverse jak się zalogowac
  • Metaverse jak kupić
  • Metaverse jak wejść
  • i inne

Jak widzimy zainteresowanie rośnie, ale czy się przyjmie?

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)