Jak usunąć konto na fb

Facebook marketing
Jak zmienić nazwę strony na fb
27 kwietnia, 2022
Sklep na facebooku
Jak odzyskać konto na fb?
27 kwietnia, 2022
Facebook marketing
Facebook marketing

Jak usunąć konto FB na telefonie, lub na komputerze? O tym poniżej:

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak usunąć konto na FB. Są to użytkownicy, którzy doszli do wniosku, że ich przygoda z tym portalem społecznościowym powinna dobiec końca. Powodów, przez które podejmują oni taką decyzję, jest naprawdę wiele. Niezależnie od nich, konto na Facebooku można usunąć łatwo i skutecznie.

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing

Czym jest Facebook i dlaczego jest tak popularny?

Facebook jest bez wątpienia jednym z najbardziej znanych portali społecznościowych całego świata. Skupia on miliardy użytkowników, którzy mogą wchodzić ze sobą w interakcje, komunikować się i tworzyć różnego rodzaju grupy. Pierwsze uruchomienie Facebooka datowane jest na rok 2004.

Niemniej jednak wielu użytkowników Facebooka ma wątpliwości co do transparentności jego działania. Masowe usuwanie kont można zauważyć szczególnie w przypadku, kiedy ujawniane są kolejne afery – między innymi te związane z nieprawidłowym wykorzystywaniem danych użytkowników. Nic więc dziwnego, że wiele osób jest zainteresowanych uzyskaniem odpowiedzi na pytanie, jak usunąć konto na FB.

Dlaczego ludzie usuwają konta na Facebooku?

Pomimo tego, że Facebook jest bardzo popularnym portalem społecznościowym, to jednak wiele osób zastanawia się, czy korzystanie z niego może nieść ze sobą jakiekolwiek negatywne skutki. Przede wszystkim, specjaliści alarmują, że wiele młodych osób uzależniło się od korzystania z serwisu.

Niektórzy z nich korzystają z niego przez nawet kilkanaście godzin dziennie, nałogowo przeglądając posty dodawane przez innych użytkowników. Niestety, powoduje to odwrócenie ich uwagi od tego, ci dzieje się dookoła nich w realnym świecie. Dlatego też niektóre osoby decydują się na usunięcie konta w celu powrotu do normalności.

Usunięcie konta na Facebooku może pomóc odciąć się od internetowego świata i umożliwić powrót do prawdziwego życia.

Dla wielu osób usunięcie konta na Facebooku jest sposobem na ochronę swoich danych osobowych. Nie jest żadną tajemnicą, że serwis zbiera bardzo dużo informacji o swoich użytkownikach, a także osobach jedynie odwiedzających stronę. Portal nie tylko zajmuje się śledzeniem aktywności użytkowników, ale także interesuje się tym, co robią oni w sieci już po jego opuszczeniu.

Jak usunąć konto jedynie na jakiś czas?

Te osoby, które nie chcą całkowicie odciąć się od Facebooka, mogą zdecydować się na jedynie tymczasowe usunięcie konta. Jest to rozwiązanie doskonałe, kiedy użytkownikowi zależy na jedynie krótkiej przerwie od portalu społecznościowego.

W tym celu można dokonać dezaktywacji konta. Dzięki temu żaden inny użytkownik nie będzie mógł zobaczyć profilu, a także wyświetlić zamieszczonych przez niego zdjęć i statusów. Niemniej jednak w tym przypadku nie zostaną one usunięte na stałe. Użytkownik, który dokonał takiego wyboru, nie będzie mógł korzystać chwilowo ze swojego konta na Facebooku, nadal jednak będzie mógł się za jego pośrednictwem logować do innych aplikacji, a także korzystać z możliwości Messengera. Dezaktywować konto tymczasowo można w menu ustawień na Facebooku.

Jak usunąć konto na FB na stałe?

  1. Kliknij strzałkę w dół w prawym górnym rogu profilu;
  2. „Ustawienia i prywatność”, a następnie „Ustawienia”;
  3. Kliknij opcje „Twoje informacje na Facebooku”;
  4. „Dezaktywacja i usunięcie”;
  5. „Usuń konto na stałe”, a później „Przejdź do usuwania konta”;
  6. „Usuń konto”, po czym zostaniesz poproszony o wpisanie hasła i kontynuowanie.

Osoby, które są przekonane, że jedynym rozwiązaniem jest dla nich całkowite usunięcie swojego konta na Facebooku, mogą skorzystać z takiej opcji. Muszą jednak liczyć się z tym, że usunięte konto nie może być ponownie aktywowane. A co za tym idzie – wszelkie zamieszczone zdjęcia, posty i inne materiały, zostaną skasowane bezpowrotnie. Z portalu społecznościowego znikną także inne strony, które były zarządzane przez usuniętych użytkowników.

Jak usunąć Powiązane konto na Instagramie

Użytkownicy, którzy zdecydowali się na całkowite usunięcie konta, nie będą mogli z niego korzystać w celu logowania się do różnego rodzaju aplikacji, stracą także możliwość korzystania z Messengera.

Całkowicie usunąć konto można w menu ustawień na portalu społecznościowym. Jeśli z jakichś powodów decyzja ta okaże się nietrafiona, skasowane konto można przywrócić w ciągu 30 dni.

Po tym czasie zniknie z portalu bezpowrotnie. Użytkownicy muszą mieć jednak świadomość, że Facebook ma na całkowite skasowanie ich danych aż 90 dni – dopiero po upływie tego czasu nie może z nich w żaden sposób korzystać.

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta, skorzystaj: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Podsumowanie

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy

A jak jest u Ciebie?

Przy okazji, daj znać co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Jak usunąć konto Facebook Instagram na telefonie, lub na komputerze?.

Napisz w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)