Jak promować post na fb

Sklep na facebooku
Jak odzyskać konto na fb?
27 kwietnia, 2022
Jak zrobić reklamę na Facebooku
Jak zrobić gifa? (szybka metoda: animowany GIF)
27 kwietnia, 2022
promowanie postów na facebooku
promowanie postów na facebooku

Jak promować post na Facebooku?

Jedni chcą promować post aby rozwijać firmę inni mają z tym problem i wpisują często w google „Dlaczego nie mogę promować postów na Facebooku”.

Zajmijmy się dzisiaj dwiema kwestiami.

Każda osoba, która chciałaby aby zamieszczone przez nią na portalu społecznościowym Facebook posty były widoczne przez dużą grupę użytkowników, musi zdecydować się na promowanie postów. Jeszcze kilka lat temu zasięgi na tym portalu społecznościowym były naprawdę imponujące, nawet bez kupowania dodatkowego promowania. Niestety ostatnimi czasy zostały one znacznie ograniczone i bez wykupienia płatnej promocji praktycznie niemożliwe jest dotarcie do dużej grupy użytkowników.

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing

Na czym polegają zasięgi na Facebooku?

Każdy właściciel strony na Facebooku powinien zdawać sobie sprawę z tego, że jej zasięgi są znacznie ograniczone. Z roku na rok treści zamieszczone na niej docierają do coraz mniejszej liczby fanów. Wydawać by się mogło, że będą one widoczne dla wszystkich osób, które lubią daną stronę. Tymczasem docierają one do zaledwie niewielkiego ich odsetka.

Przyczyn takiej sytuacji może być naprawdę wiele. Sam Facebook tłumaczy się tym, że na portalu pojawia się coraz większa ilość treści, a co za tym idzie – rośnie dla nich konkurencja. Algorytmy portalu dynamicznie się zmieniają, regularnie obcinając zasięgi.

Specjaliści zgodnie twierdzą, że oskarżenia kierowane w stronę Facebooka o zmuszanie użytkowników do promowania postów, są uzasadnione. Ciężko się z tym nie zgodzić – nawet wielkie i rozbudowane strony na portalu społecznościowym, mają ogromne problemy z dotarciem do swoich fanów. Bez wykupienia reklam niemożliwe jest wręcz osiągnięcie zadowalających wyników.

Czy warto promować posty na Facebooku?

Osoby zastanawiające się, jak promować post na FB, muszą zadać sobie pytanie, czy w ogóle warto to robić. Pora spojrzeć prawdzie w oczy- Facebook jest jednym z największych portali społecznościowych na świecie i żadna wielka marka nie może ignorować tego faktu. Na Facebooku reklamują się zarówno wielkie, światowe marki, jak i nowe, lokalne firmy. Niezależnie od posiadanego budżetu, warto sięgnąć po reklamę na Facebooku.

Przede wszystkim, Facebook to portal, z którego korzysta półtora miliarda osób na całym świecie. Szacuje się, że w samej Polsce konto na Facebooku posiada ponad połowa obywateli. Dlatego każda firma powinna zdawać sobie sprawę z tego, że Facebook to ogromne zgromadzenie jej potencjalnych klientów – pytanie tylko, jak do nich dotrzeć?

Promocje postów warto wykupować na Facebooku także z innego powodu – można dotrzeć tu do określonych, dokładnie sprecyzowanych grup osób, uszeregowanych według wieku, lokalizacji, zawodu czy też zainteresowań. Dzięki temu każda firma może dotrzeć do tych ludzi, którzy mogą wykazać największe zainteresowanie jej usługami bądź też towarami.

Badania jasno wykazały, że efektywność reklam na Facebooku jest wyjątkowo wysoka. Każda osoba, która zdecydowała się na wykupienie promocji postów, mogła odnotować o wiele większe zasięgi zwiększoną liczbę kliknięć, wyświetleń strony, wyświetleń postów, a także napływ nowych fanów.

promowanie na facebooku

Jak promować post na Facebooku?

Aby wykupić promowanie postów na Facebooku, nie potrzeba większej filozofii. Wystarczy kliknąć przycisk „Promuj post”. Niemniej jednak badania wykazują, że korzystanie z tej opcji jest mało efektywne, ponieważ nie zezwala na zastosowanie zaawansowanych opcji. Warto wykorzystać inne narzędzia, które umożliwiają ustawienie dni i godzin, w jakich ma wyświetlać się reklama konkretnym użytkownikom. Można także dokładnie sprecyzować miejsca, w których się ona pojawi.

Specjaliści od marketingu zgodnie twierdzą, że postów nie powinno promować się od razu po wstawieniu ich na portal. Dobrze jest poczekać z tym nawet kilkanaście godzin. Dzięki temu można osiągnąć znacznie większe zasięgi. Dodatkowo każdy post, który wzbudził bezpłatne reakcje użytkowników, będzie tańszy w promowaniu, co ma ogromne znaczenie dla budżetu reklamowego firmy.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Odpowiedź na pytanie, jak promować post na Facebooku, jest bardzo prosta. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że w dzisiejszych czasach warto to robić, licząc na większe zasięgi. Bez żadnych wątpliwości – mocy Facebooka nie wolno ignorować.

Jak zrobić promowany post na FB?

Jak utworzyć promowany post

  1. Przejdź do swojej strony na Facebooku.
  2. Wyszukaj post, który chcesz promować.
  3. Dotknij opcji Promuj post.
  4. Uzupełnij szczegóły reklamy.
  5. Następnie dotknij pozycji Promuj.

Jak promować post na Facebooku za darmo

Najskuteczniejszym sposobem reklamowania się na FB za darmo jest umieszczanie postów reklamowych w grupach na Facebooku. Sposób ten daje spore możliwości. Dzięki temu możemy dotrzeć do bardzo dużych grupy osób jednym postem oraz pamiętaj, aby udostępnić go w kolejnych grupach.

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Promowanie na FB czy warto: podsumowanie

Czy zatem warto promować posty na FB, korzystając z przycisku “Promuj post”? Moja odpowiedź brzmi: nie. Zdecydowanie polecamy menedżera reklam i profesjonalną kampanię reklamową. Ograniczone możliwości targetowania (wyboru odbiorców jeśli wybierasz opcje promuj post) przyczyniają się do niskiej skuteczności reklamy. Taka reklama nie zrealizuje dobrze Twoich celów biznesowych.

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy

A jak jest u Ciebie?

Przy okazji, daj znać co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Jak promować post na fb?

Napisz w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)