GTMetrix co to jest? Jak działa GTMetrix website speed test

Microsoft office
Microsoft office, co trzeba wiedzieć o pakiecie biurowym Microsoftu?
4 kwietnia, 2022
Sklep internetowy
Jak zbudować sklep internetowy? Poradnik dla początkujących
4 kwietnia, 2022
GTMetrix
GTMetrix

GTMetrix co to jest? Jak działa GTMetrix website speed test

Niektóre strony internetowe działają szybko, a niektóre – dosłownie – ślimaczą się w nieskończoność. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być co najmniej kilka. Co więcej, nie można tu wykluczyć błędów po stronie usera i posiadanego przezeń oprogramowania tudzież sprzętu. Mimo to, działanie niektórych stron pozostawia wiele do życzenia i to nawet wówczas, jeśli sprzęt i oprogramowanie działają bez zarzutu.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Dlaczego strona internetowa działa wolno?

Zgodnie z tym, co zostało powiedziane wcześniej, przyczyn takiego stanu rzeczy może być bardzo dużo. Strona może działać źle na skutek posiadania zbyt wolnego łącza, przez które czas jej ładowania diametralnie się wydłuża.

Problemem może być też źle zdefiniowany kod strony, który może doprowadzić do powstania wielu błędów w jej interfejsie. Za nieprawidłowe funkcjonowanie strony lub portalu może być też odpowiedzialny błąd po stronie serwera.

Tutaj jednak trzeba zachować pełną ostrożność, gdyż większość płatnych hostingów udostępnia przestrzeń w sposób wzorcowy, oferując użytkownikowi szybkie transfery wraz z dostępem do relatywnie dużej przestrzeni sieciowej. Warto też zauważyć, że wolny dostęp do strony może też wynikać z osadzenia jej na darmowym, a co za tym idzie dość mało wydajnym hostingu.

Ai marketing

GTMetrix – aplikacja przeznaczona dla webmasterów

Analizę działania wybranej strony internetowej (front-end) można wykonać samemu. Można też wykorzystać do tego specjalistyczne narzędzie, które nie tylko zrealizuje kompleksowo dany pomiar, ale też pozwoli na efektywniejsze wyciągnięcie wniosków z jego przeprowadzenia.

Narzędziem tym jest GTMetrix, dzięki któremu proces ten można przyspieszyć, a nawet w pewnym sensie zautomatyzować. Na uwagę zasługuje również fakt, że program ten posiada dość rozbudowany interfejs, za pomocą którego można szybko i sprawnie wygenerować dane związane z ostatnio przeprowadzonymi testami.

Informacje te bardzo istotne ze względu na ich precyzję, gdyż dzięki nim można zrealizować konkretne działania pod kątem określonej strony.

Od czego zacząć przygodę z aplikacją?

Obsługa narzędzia w jego podstawowej, darmowej wersji jest bardzo prosta. Co ważne, w ramach pakietu freeware oprogramowanie to zapewnia i tak bardzo dużo ciekawych funkcjonalności.

Na marginesie warto zaznaczyć, że GTMetrix jest tak naprawdę aplikacją webową. Test odbywa się w przestrzeni Internetu, dzięki czemu praca narzędzia nie obciąża komputera. Na uwagę zasługuje fakt, że z oprogramowania można korzystać na wiele sposobów.

Chcąc uzyskać dostęp do podstawowych funkcji nie trzeba się nigdzie rejestrować. Wystarczy, że w odpowiednim miejscu wklei się link do badanej strony, a następnie zatwierdzi się go za pomocą stosownego przycisku.

Naturalnie istnieje możliwość korzystania z narzędzia po utworzeniu w nim swojego konta. Dzięki temu użytkownik ma możliwość przeglądania poprzednich, zapisanych raportów, a także porównania ich z wynikami bieżących testów.

Narzędzie płatne i jego zalety

Użytkownik może również korzystać z GTMetrix w wariancie płatnym.

W związku z tym uzyskuje on dostęp do wielu ciekawych funkcji, dzięki którym uzyskane wyniki pomiarowe staną się jeszcze bardziej wiarygodne. Jedną z takich funkcji jest tzw. automatyzacja testów. Polega ona w głównej mierze na zautomatyzowaniu testowania określonej witryny i to w konkretnych widełkach czasowych.

Oznacza to, że użytkownik nie musi już ręcznie wklepywać odnośnika do strony, gdyż robi to za niego jego aplikacja. Kolejną płatną funkcją jest wybór lokalizacji testowych, w ramach której użytkownik sam wybiera lokalizację, z której próbuje wejść na testowaną stronę.

Funkcja ta sprawdza się zwłaszcza w przypadku domen działających na poziomie międzynarodowym, które rejestrują wejścia z praktycznie całego świata.

Szybkość strony to nie wszystko, ale…

Istnieje wiele zmiennych w oparciu o które Google określa pozycję danej strony w swoim rankingu. Jedną z nich – a zarazem dość ważną – jest szybkość ładowania strony WWW. Co ważne, cecha ta wynika nie tylko z preferencji użytkowników, ale też z kwestii technicznych.

Szybki dostęp do strony WWW to również możliwość znacznie efektywniejszej indeksacji witryny przez roboty Google. Naturalnie trzeba tu też pamiętać o samym użytkowniku, który z pewnością chce, aby dana witryna zapewniała jak najszybszy dostęp do interesujących go danych.

I właśnie dlatego szybkie strony WWW są specjalnie „nagradzane” przez Google, gdyż otrzymują one znacznie wyższą pozycję w rankingu.

Dlatego skuteczne wdrożenie zaleceń udostępnianych w ramach raportu GTMetrix może przełożyć się na wzrost pozycji w Google. W skrajnych przypadkach zmiany te mogą liczyć nawet kilkanaście pozycji, choć trzeba pamiętać, że najwięcej zależy tu również od wielu innych czynników.

Microsoft Azure
GT metrix

Kilka słów podsumowania

Narzędzie GTMetrix to aplikacja, która – zależnie od potrzeb użytkownika – może być wykorzystywana w sposób mniej lub bardziej zaawansowany. Jej zaletą jest oparcie na narzędziach Google, a także pełny dostęp do raportów technicznych nt. danej strony WWW.

Co sądzisz o wpisie pt. GTMetrix co to jest? Jak działa GTMetrix website speed test ? Daj znać w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)