Display Ads – czym jest reklama banerowa Google Ads? (przykłądy, definicja)

Display Ads – czym jest reklama banerowa Google Ads? (przykłądy, definicja)

Display Ads

Display Ads – czym jest reklama banerowa Google Ads?

Jeśli chodzi o dobrze zaplanowany plan marketingowy, to jego nieodłącznym elementem są display ads, które umożliwiają skuteczne oddziaływanie na potencjalnych klientów.

Warto wiedzieć, na czym dokładnie polega zasada ich działania, a także – czym one w ogóle są?

diagram marketingowy jak budować świadomość za pomocą reklam social media, Google Ads i SEO


REKLAMA

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing
Sprawdź naszą ofertę

KONIEC REKLAMY

Co to jest reklama display ads?

Reklama display ads to rodzaj reklamy internetowej, która jest wyświetlana na stronach internetowych lub aplikacjach mobilnych w postaci graficznej, wideo lub interaktywnej. Reklama display ads może zawierać tekst, obrazy, dźwięki lub wideo, a także linki prowadzące do witryny reklamodawcy lub innych stron internetowych.

Reklamy display ads są zwykle wyświetlane w ramach sieci reklamowej, takiej jak Google Display Network lub programmatic, co oznacza, że reklamy są kierowane do odpowiednich odbiorców na podstawie ich preferencji, zachowań online i innych czynników. Reklamy mogą być wyświetlane na różnych stronach internetowych i aplikacjach mobilnych, w tym na stronach wiadomości, w serwisach społecznościowych, na blogach i innych stronach z treścią.

Reklamy display ads są skutecznym narzędziem promocji dla firm, które chcą dotrzeć do nowych klientów, zwiększyć świadomość marki i zwiększyć sprzedaż. Dzięki precyzyjnemu kierowaniu reklamami na podstawie zachowań użytkowników internetu, reklama display ads może być bardziej skuteczna niż tradycyjne metody reklamowe, takie jak reklamy telewizyjne czy drukowane.

Reklama displayowa, bo tym właśnie jest display ads, jest reklamą, która zazwyczaj wyświetlana jest online i zawiera przyciągające uwagę elementy wizualne i tekstowe. Zawsze wzbogacona jest o komunikat, który wzywa klienta do konkretnego działania – zazwyczaj wejścia na stronę docelową.

Każdy użytkownik internetu na co dzień spotyka się z reklamami displayowymi, które zazwyczaj wyświetlają się na boku bądź też na górze strony internetowej – czasami także pojawiają się w środku przeglądanej właśnie treści.

Uznaje się, że reklamy displayowe są szczególnie atrakcyjnym, opłacalnym i wymiernym sposobem na to, by konkretna marka osiągnęła swoje cele marketingowe. Dlatego też ciężko wyobrazić sobie współczesną kompozycję medialną bez display ads.

🥇POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM PRZECZYTA GO KONKURENCJA

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży.💸💸💸

🔐 Twoje dane są bezpieczne.🔐 (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu).

darmowy newsletter marketingowy i SEO SEM Reklamy PPC

Jak wygląda proces tworzenia reklamy displayowej?

Wydawać by się mogło, że utworzenie i korzystanie z reklamy displayowej jest dość skomplikowanym procesem. Dlatego też warto opisać krok po kroku, jak wygląda proces tworzenia display ads.

Na początku warto przystąpić do zdefiniowania grupy odbiorców, do których kierowana ma być konkretna reklama. To moment na określenie, kto i gdzie powinien być jej odbiorcą. Śmiało można powiedzieć, że jest to jeden z ważniejszych kroków, jeśli chodzi o proces tworzenia kampanii reklamowej. Agencje marketingowe grupy odbiorców mogą zdefiniować korzystając z różnego rodzaju danych, między innymi sygnałów zakupowych i danych demograficznych.

Dzięki temu w łatwy i szybki sposób można doprecyzować miejsce, w którym będą pojawiać się reklamy. Umożliwia to z kolei wyświetlanie reklam tym odbiorcom, którzy wykazywali wcześniej zainteresowanie reklamowanymi produktami.

W procesie tworzenia display ads ważne jest określenie celów kampanii. W tym momencie należy określić, jaki wynik biznesowy jest pożądany, a także na jaki zwrot wydatków na reklamę się liczy. To odpowiedni etap, by określić budżet kampanii reklamowej, a także skonfigurować jej dodatkowe ustawienia.

W tym momencie płynnie można przejść do kolejnego etapu, jakim jest przygotowanie wstępnego projektu reklamy displayowej i tekstu, który przyciągnie uwagę potencjalnych klientów.

To krok, kiedy do głosu dochodzi kreatywność danej marki. Warto pamiętać o tym, by projekt i tekst reklamy łączyły się w spójną i harmonijną całość, a także czytelnie przekazywały potencjalnym klientom korzyści, jakie związane są z zakupem konkretnego produktu. Kreatywne reklamy displayowe mogą także w unikalny sposób przekazywać klientom promowane przez markę wartości.

Po stworzeniu wstępnego projektu należy określić rozmiar pojedynczych materiałów reklamowych. Tutaj warto położyć nacisk na to, że reklama będzie wyglądać inaczej w zależności od tego, czy będzie przeznaczona na komputer czy też urządzenia mobilne. Mniejsze reklamy displayowe mogą wymagać pominięcia treści, natomiast większe z powodzeniem mogą być nią bardziej naładowane.

Po określeniu powyższych parametrów przychodzi pora na włączenie display ads. Bardzo ważne jest, by dokładnie trzymać się określonego w procesie planowania kampanii planu, tak aby reklama pojawiła się w internecie w pożądanym momencie.

Kiedy reklama ujrzała już światło dzienne, szczególną uwagę trzeba zwrócić na to, jak prezentują się wskaźniki display ads. Dzięki skrupulatnemu ich śledzeniu można reagować w porę, jeśli jakiekolwiek elementy przeprowadzonej kampanii reklamowej mogą negatywnie wpłynąć na jej powodzenie. Warto więc zastanowić się, w jaki sposób można poprawić dane elementy, tak aby poprawić zwrot wydatków na reklamę czy też współczynnik klikalności.

Końcowym etapem display ads jest zwrócenie uwagi na elementy, które okazały się wyjątkowo skuteczne bądź też wręcz przeciwnie. Dzięki temu można wyciągnąć wnioski na przyszłość, pozwalające na zaoszczędzanie energii, czasu i pieniędzy podczas planowanych w przyszłości kampanii.

Gdzie może się wyświetlić reklama w sieci reklamowej?

Reklamy w sieci reklamowej mogą wyświetlać się na różnych stronach internetowych oraz w aplikacjach mobilnych. Najczęstsze miejsca, gdzie można spotkać reklamy w sieci reklamowej, to:

 1. Strony internetowe – reklamy mogą być wyświetlane na różnych typach stron, w tym na stronach wiadomości, blogach, serwisach społecznościowych, forach dyskusyjnych, stronach e-commerce i innych.
 2. Aplikacje mobilne – reklamy mogą być wyświetlane w różnego rodzaju aplikacjach mobilnych, takich jak gry, aplikacje społecznościowe, aplikacje informacyjne i wiele innych.
 3. YouTube – reklamy wideo mogą być wyświetlane przed lub podczas odtwarzania filmów na platformie YouTube.
 4. Gmail – reklamy tekstowe mogą być wyświetlane w skrzynce odbiorczej użytkowników serwisu Gmail.
 5. Google Maps – reklamy lokalne mogą być wyświetlane w aplikacji Google Maps dla użytkowników szukających określonych miejsc w pobliżu.
 6. Wyszukiwarka Google – reklamy tekstowe mogą być wyświetlane na górze wyników wyszukiwania w wyszukiwarce Google.

Reklamy wyświetlane w sieci reklamowej są zazwyczaj dopasowywane do profilu i zachowań użytkownika, dzięki czemu mają większą szansę na skuteczną konwersję.

Jakie zalety posiada display ads?

Warto pamiętać o tym, że reklama displayowa oferuje wiele korzyści, z których najważniejsze jest umożliwienie pomiaru skuteczności. Wskaźniki marketingowe pozwalają wymiernie zmierzyć sukces przeprowadzonej kampanii, a także wyciągnąć miarodajne wnioski na przyszłość.

Wśród licznych zalet display ads wskazuje się także jej opłacalność. Uznaje się, że dzięki wysokiej elastyczności należy ona obecnie do jednej z najbardziej opłacalnych metod promowania produktów i usług. Z racji tego, że reklama displayowa jest wysoce dynamiczna, może zmienić się nawet w trakcie trwania kampanii, dopasowując do potrzeb i oczekiwań klientów.

Display ads stanowi doskonałe uzupełnienie innych kanałów marketingowych, pozwalając na zwiększenie zwrotu wydatków na reklamę, a także skracając czas sprzedaży produktów.

Podsumowując, nie ma się co dziwić, że w dzisiejszych czasach reklama displayowa należy do jednego z najczęściej używanych sposobów na reklamę.

Czym jest reklama banerowa?

Reklama banerowa, inaczej graficzna czy po prostu baner reklamowy. Jest to reklama w formie grafiki. W momencie, kiedy użytkownik w nią kliknie to zostanie przeniesiony na stronę główną reklamodawcy, produkt w ecommerce lub landing page. Takie reklamy wyświetlają się w systemie google GDN (google display network).

Rodzaje reklam banerowych Google display ads

Google Display Ads oferuje wiele rodzajów reklam banerowych, które mogą być dostosowane do potrzeb reklamodawców. Oto kilka popularnych rodzajów reklam banerowych w Google Display Ads:

 1. Reklamy responsywne – te reklamy dostosowują swoje rozmiary i układ w zależności od miejsca, w którym są wyświetlane. Reklama responsywna może zawierać różne kombinacje obrazków, tekstu i logo, a także automatycznie dopasowywać swoje rozmiary do różnych urządzeń i formatów.
 2. Reklamy graficzne – to klasyczne reklamy banerowe, które zawierają obrazki, tekst i linki. Reklamy graficzne są zwykle dostępne w różnych rozmiarach, takich jak paski boczne, prostokąty i kwadraty.
 3. Reklamy wideo – te reklamy wykorzystują wideo, aby przyciągnąć uwagę użytkowników. Reklamy wideo są dostępne w różnych formatach, takich jak preroll, midroll i postroll.
 4. Reklamy z tekstem – te reklamy składają się z tekstu, a nie obrazków. Reklamy z tekstem są zwykle prostsze i bardziej skoncentrowane na ofercie lub wiadomości, którą chce przekazać reklamodawca.
 5. Reklamy dynamiczne – te reklamy dostosowują swoją treść do kontekstu strony, na której są wyświetlane. Na przykład, jeśli reklama dynamiczna jest wyświetlana na stronie sprzedaży butów, może wyświetlać informacje o butach, a jeśli jest wyświetlana na stronie sklepu z elektroniką, może wyświetlać informacje o elektronice.
 6. Reklamy aplikacji – to rodzaj reklamy, która ma na celu pobudzenie pobierania aplikacji mobilnej. Reklamy aplikacji mogą być wyświetlane na różnych stronach i aplikacjach mobilnych, zachęcając użytkowników do pobrania i zainstalowania aplikacji.
 7. Reklamy elastyczne.

Reklamy banerowe w Google Display Ads mogą być również dopasowane do określonych grup odbiorców, dzięki czemu reklamodawcy mogą dotrzeć do użytkowników, którzy są bardziej skłonni do kliknięcia w ich reklamy.

Z nami każda firma może się rozwijać. Tworzymy firmy i rozwijamy istniejące w internecie, a nasz marketing=WYNIKI. Z resztą zobacz co możemy osiągnąć w kilka miesięcy:

Czy warto inwestować w seo: dlaczego pozycjonowanie się opłaca

Zacznij współpracę z partnerem godnym zaufania!

Marketing w internecie, reklama i rozwijanie firm to nasza pasja i chleb powszedni. Na bieżąco jesteśmy zawsze z najnowszymi trendami, po to aby dawać Tobie to co najlepiej działa. Konkretny wynik, bez przepalania budżetu. Dla każdego zadania posiadamy wyszkolonych specjalistów, którzy dowiozą obiecane wyniki.

Skontaktuj się z nami:

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy
pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy

A jak jest u Ciebie?

Przy okazji, daj znać co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Display Ads – czym jest reklama banerowa Google Ads?

Napisz w komentarzu.

Jak bardzo spodobała Ci się ta strona?

Kliknij na gwiazdki aby ocenić! (dobre opinie sprawiają, że piszemy więcej)

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 111

Jeszcze nie ma głosów. Bądź pierwszą osobą.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!